19:31 | یکشنبه 27 خرداد 1403

ارز دیجیتال flow چیست؟

ارز دیجیتال Flow، پروژه ای نوآورانه و خلاقانه است که توانسته است به موفقیت های خوبی در بازار رمز ارزها دست پیدا کند. در این مقاله و در ادامه سعی کردیم تا هر آنچه که لازم است درباره ارز دیجیتال Flow، بدانید را جمع آوری کنیم و تحلیلی بسیار جامع و کاملی از آن ارائه دهیم.

  

آشنایی با شبکه Flow

ارز دیجیتال Flow که در سال 2020 راه اندازی شد. این ارز به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا نوع خاصی از دارایی دیجیتال به نام توکن غیر قابل تعویض (NFT) را ایجاد و معامله کنند. در پلتفرم NFT، هر دارایی در بلاک چینی منحصر به فرد قرار دارد و با قیمت خاص خود نیز معامله می شود.توکن غیر قابل تعویض (NFT) یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد است که نمایان مالکیت اقلام دنیای واقعی مانند هنر، کلیپ های ویدیویی، موسیقی و موارد دیگر است. NFT ها از همان فناوری بلاک چین استفاده می کنند که ارزهای دیجیتال را تقویت می کند، اما آنها یک ارز نیستند.

این بلاک چین که با روش اثبات سهام کار میکند، ساخته شرکت دپر لبز (Dapper Labs) است. شرکت دپر لبز، تصمیم گرفت بلاک چینی ایجاد کند که کاربران و سایر توسعهدهندگان بتوانند در ان تجربه ی موفقی داشته باشند. این تصمیم منجر به شکل گیری بلاک چین فلو بود؛ بلاک چینی برای پشتیبانی از چیزهایی مثل اقلام کلکسیونی NFT و بازیهای بلاک چینی در مقیاس بزرگ. روی فلو میتوان NFTهای هوشمند برای بازیها کامپیوتری ایجاد و مدیریت کرد.

فلو بلاک چینی است که به منظور مقیاسپذیری گسترده به معنای تراکنشهای سریع و ارزان بدون استفاده از تکنیکهای (Sharding) طراحی شد و قرارداد های هوشمند را ارتقا میدهد. این بلاک چین تراکنشهای سریع و ارزانی را فراهم میکند که برای نرمافزارهای غیرمتمرکز مانند بازارهای توکن غیرمثلی و بازیهای ویدئویی مبتنی بر بلاک چین بهترین گزینه است.

 

تاریخچه شبکه Flow

ارز دیجیتال Flow، اولین بار در اکتبر سال ۲۰۲۰ عرضه و به بازار رمز ارزها معرفی شد. در اواخر سال ۲۰۱۷ که بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties) باعث کندی شبکه اتریوم شد. دپر لبز تصمیم گرفت  تا بلاک چین فلو را بهعنوان  جایگزین شبکه اتریوم قرار دهد. اکنون این شرکت قصد دارد بلاک چین فلو را به بستری جایگزین و قوی برای آینده توکن های غیر مثلی (NFT) تبدیل کند.

کریپتوکیتیز (بازی بلاک چینی) که یکی از اولین پروژههای NFT است. این بازی در اواخر سال ۲۰۱۷ به خاطر ازدحام زیاد باعث کندی شدید در بلاک چین اتریوم شد. همانطور که گفتیم، فلو ساخته شرکت دپر لبز است. این شرکت تصمیم گرفت که مشکل ازدحام بلاک چین خود را مستقیماً با ایجاد بلاک چین دیگری حل کند. دپر لبز اکنون از فلو برای همه پروژههای خود از جمله انبیای تاپ شات استفاده میکند که کماکان نتایج خوبی را نیز کسب کرد.

فلو یک بلاکچین نسل دوم به شمار میرود که به دنبال ایجاد زیرساخت مناسب برای بازار توکنهای غیر مثلی و بازیهای مبتنی بر بلاکچین است. این بلاکچین زمینه را برای تراکنشهای سریع و کمهزینه، فراهم میکند؛ بدون اینکه نیاز به استفاده از تکنیکهای شاردینگ باشد. دلیل شکلگیری این بلاکچین به این صورت است که شرکت دپر لبز (Dapper Labs) با یک مشکل در مورد  بلاکچین قبلی خود مواجه شد. سه چهره اصلی که در راهاندازی ارز دیجیتال flow نقش کلیدی ایفا کردند، عبارتاند از:

دیتر شیرلی (Dieter Shirley)، رهام قره گوزلو (Roham Gharegozlu) و میخائیل نایم (Mikhael Naayem).

 

توکن  Flow چیست؟

توکن FLOW (“FLOW”) ارز اصلی شبکه Flow و سنگ کلیدی برای اقتصاد دیجیتال جدید، فراگیر و بدون مرز است. … این توکن توسط اعتبار سنجی ها، توسعه دهندگان و کاربران برای شرکت در شبکه FLOW و کسب پاداش استفاده می شود. توکن ارز دیجیتال Flow، اولین بار در سال ۲۰۲۰از طریق صرافی کوین لیست، وارد بازار رمز ارزها شد. توکنهای عرضه شده در ابتدا و در پیش فروش های اولیه قابلیت گردش نداشتند و برای یک سال قفل شده و غیر قابل دسترسی بودند.

 

ارز دیجیتال Flow چگونه کار می کند؟

نوع پلتفرمی که Flow، از آن استفاده می کند اثبات سهام است که در آن باید تعدادی از توکن ها، سهام گذاری شوند. این رمز ارز، از منظر میزان سرعت و توان عملیاتی به چهار نوع نود، تقسیم بندی میشود که شامل؛

نودهای کالکتور (Collector Nodes): باعث افزایش کارایی میشوند.

گره های اجرایی (Execution Nodes):سرعت و مقیاسپذیری را افزایش میدهند.

نودهای تأییدکننده (Verifier Nodes): انجام تراکنشها را میسر می سازند.

نودهای اجماع (Consensus Nodes):نشان دهنده غیر متمرکز بودن آن هستند.

 

ویژگی های فلو

 

ویژگی های ارز دیجیتال Flow

ارز دیجیتال Flow، از آنجا که ارزی تازه عرضه شده است، ویژگی های نوآورانه ای را شامل می شود.از ویژگی های مهم فلو، توانایی تبدیل بازیها به توکن، که امری بسیار درآمد زا است و امکان مبادله آنها است. قابلیت های متنوعی در فلو وجود دارد که از طریق آن می توانید به خرید آثار هنری نیز اقدام کنید.همچنین، Flow برای برنامههای کاربردی مانند؛ بازیها و داراییهای دیجیتالی با کارایی بالا طراحی شد.

 

قیمت ارز دیجیتال Flow

ارز دیجیتال Flow، ارزش حدودی ۳.۹۵ میلیارد دلار و در رتبه ۴۷ بازار رمز ارزها  قرار داشته و سهم ۰.۱۴ درصدی از  بازار را در اختیار خود دارد . هر واحد ارز  فلو، هم اکنون و در لحظه نگارش این مقاله، به  قیمت ۱۲.۷۲ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۸,۸۸۷ تومان معادل ۳۶۷,۶۴۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۱۵.۶۹ میلیون دلار است. برخی از توکن ها در اوایل سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشتند که Flow نیز یکی از آنها بود. به همین دلیل، قیمت ارز دیجیتال فلو نیز در آن زمان  با رشد چند صد درصدی مواجه شد.

 

چگونه ارز دیجیتال Flow بخریم؟

به منظور خرید ارز دیجیتال فلو، نیاز است تا یک حساب آنلاین باز کنید.، چرا که Flow برای تجارت در چند پلتفرم معاملاتی مختلف در دسترس است اما به دلیل جدید بودن هنوز به فهرست صرافیهای بزرگی مانند  بایننس و  کوین بیس اضافه نشده است. اما چند صرافی معتبر و امن که از ارز فلو پشتیبانی می کنند را در ادامه معرفی خواهیم کرد؛

صرافی هوبی، صرافی اوکی اکس، صرافی گیت و صرافی ایکس

در حال حاضر، دو صرافی هوبی (Houbi) و کراکن (Kraken)،  بزرگترین صرافیهای موجود فلو هستند.

اما به منظور خرید فلو از ایران و از صرافی های داخلی، پیشنهاد ما این است که به خرید بیت کوین، تتر و یا ارزهای دیجیتال دیگر اقدام کرد و سپس ارزهای خریداری شده را به صرافیهای خارجی پشتیبانیکننده از فلو انتقال داده تا آنها را با ابزار های موجود به  توکن فلو تبدیل کنند.

 

نحوه استخراج ارز دیجیتال Flow

همانگونه که میدانید نحوه استخراج ارزهای دیجیتال معمولا به دو روش سخت افزاری و نرم افزاری و اکثرا از طریق دستگاه های isic و گاها در منزل از طریق کامپیوتر های شخصی صورت میگیرد. اما این روش ها قطعی نیستند و برای تمامی ارزها امکان تعمیم دادن ندارند، برای استخراج ارز دیجیتال فلو نیز هیچ روش مشخصی، در هیچ منبع معتبری ذکر و درج نشد، به همین دلیل ما نیز از بیان روش استخراج آن اجتناب میکنیم.

 

کیف پول های فلو

 

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال Flow

امنیت یکی از مهم ترین عواملی است که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هنگام سرمایه گذاری در بازار، دغدغه ی آن را دارند و به آن توجه می کنند. برای حفظ و نگهداری ارز های دیجیتال نیز، همانگونه که پیش از این گفتیم نیاز به ولت های امن و مطمئن داریم تا از آنها استفاده کنیم. در حال حاضر، توکنهای ارز دیجیتال  FLOW را فقط میتوانیم در یک کیف پول خارجی مانند Ledger یا Blocto نگهداری کنیم. همچنین رمز ارز فلو، دارای یک کیف پول رسمی به نام Dapper Wallet است که توصیه می شود برای نگهداری توکن ها از آن استفاده شود.

همان طور از ابتدای مقاله بیان شد، رمز ارز فلو، ارزی جدید است که جز توکن های غیر مثلی به شمار می آید، بنابراین ممکن است در صورت کاهش اقبال عمومی به NFTها، رمز ارز فلو با کاهش قیمت روبرو شود. با توجه به برتری که این بلاک چین در مقایسه با سایر بلاکچینهای مشابه موجود در بازار دارد، در صورت عمل به نقل از خود در هنگام معرفی و عرضه می تواند کماکان نبض بازار را در دست بگیرد. در این مقاله نیز ما سعی کردیم تا تمامی مطالب مرتبط با توکن فلو، من جمله نحوه ی نگهداری، خرید، استخراج و قیمت آن را جمع آوری کرد و به شکلی کامل بیان کنیم.

 

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌ گزارش Cointelegraph.com، مجله اینترنتی معتبر فوربس مجموع ارزش دارایی‌های چانگ پنگ
سواپ (Swap) در لغت به‌ معنی مبادله و تعویض است. این کلمه در بازارهای مالی کاربرد
به‌ گزارش coinmarketcap.com، ارز دیجیتال نات کوین (NOT) در یک ماه منتهی به 27 خرداد 1403 جهش
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال تون کوین صبح روز 27 خرداد 1403 با قیمت 8.23 دلار معامله

منتخب

مطالب مشابه

به‌ گزارش Cointelegraph.com، مجله اینترنتی معتبر فوربس مجموع ارزش دارایی‌های چانگ پنگ
سواپ (Swap) در لغت به‌ معنی مبادله و تعویض است. این کلمه در بازارهای مالی کاربرد
به‌ گزارش coinmarketcap.com، ارز دیجیتال نات کوین (NOT) در یک ماه منتهی به 27 خرداد 1403 جهش
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال تون کوین صبح روز 27 خرداد 1403 با قیمت 8.23 دلار معامله