بلاک چینمقالات تحقیقاتی

پروتکل ERC-1155 چیست؟ آشنایی با مولتی توکن ها

ERC-1155 یکی از پروتکل های شبکه اتریوم است که به مولتی توکن ها اختصاص دارد.

بعید است که کسی اهمیت شبکه اتریوم در فضای بلاک چین را نداند. این شبکه قدرتمند با امکاناتی که دارد، یکی از اجزای بسیار مهم بازار است. با این حال احتمال دارد که شما برخی از ویژگی های این شبکه را نشناسید و یا کارایی آن ها را ندانید. در این مطلب، با یکی از استانداردهای شبکه اتریوم یعنی پروتکل ERC-1155 آشنا می شوید و اطلاعاتی را درباره آن به دست می آورید.

erc-1155

پروتکل ERC-1155 در شبکه اتریوم

احتمالا هنگام تحقیق درباره یک ارز دیجیتال یا انتقال آن به حسابی دیگر، نام ERC را مشاهده می کنید. ERC مخفف عبارت Ethereum Request for Comments می باشد و در بسیاری از فعالیت های بلاک چینی نام آن به چشم می خورد. اجزای شبکه اتریوم بر اساس استانداردهای ERC فعالیت می کنند و نقش مشخصی به آن ها داده می شود. به عنوان مثال، توکن های قابل تعویض یا مثلی، به کمک پروتکل ERC20 نقش مشخصی را دریافت می کنند و در شبکه قرار می گیرند. توکن های ERC721 نیز، همان NFT ها یا توکن های غیر مثلی و غیر قابل تعویض هستند. پروتکل ERC-1155 نیز، به نوعی ترکیب دو استاندارد قبلی می باشد و یک استاندارد مولتی توکن است.

توکن های Fungible، Non-Fungible و Semi-Fungible، همگی توسط پروتکل ERC-1155 ساپورت می شوند. بر این اساس، توکن های مثلی، غیر مثلی و سایر توکن ها، می توانند با حمایت پروتکل ERC-1155 روی بلاک چین اتریوم فعالیت کنند. با توجه به پیشرفت های بلاک چین اتریوم، احتمال می رود که تعداد توکن های ERC-1155 نیز به مرور افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا