2:03 | یکشنبه 23 اردیبهشت 1403

استخراج ابری یا Cloud mining ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ابری یکی از راه های ماینینگ ارز دیجیتال است که تا چند دقیقه دیگر با آن آشنا خواهید شد.

استخراج ارز دیجیتال به روش های مختلفی انجام می شود که در مقاله استخراج سخت افزاری با یکی از این روش ها آشنا شدید. اکنون نوبت به معرفی روش دیگر ماینینگ یعنی استخراج ابری ارز دیجیتال می رسد. در سال های اخیر این روش به دلیل ویژگی های جالب توجه خود، طرفداران بیشتری نسبت به روش سنتی و سخت افزاری ماینینگ پیدا کرد. در واقع استخراج ابری گزینه ای مناسب برای عموم فعالان بازار کریپتو می باشد که به سادگی می توانند آن را انجام دهند. البته که باز هم خرید ارز دیجیتال طرفداران بیشتری دارد و عموم سرمایه گذاران آن را ترجیح می دهند. با این حال در این مقاله و طی چند مرحله کلود ماینینگ و ابعاد مختلف آن را به شما معرفی می کنیم. مسیر ما در این راه به شکل زیر خواهد بود:

  1. معرفی مفهوم ماینینگ ابری
  2. روش های استخراج ابری
  3. مزایا و معایب کلود ماینینگ
  4. مقایسه روش ابری با روش فیزیکی ماینینگ ارز دیجیتال
  5. بهترین سایت های استخراج ابری

با پنج گام بالا، مرحله به مرحله با ابعاد گوناگون کلود ماینینگ آشنا می شوید و مفهوم آن را بهتر درک می کنید.

 

استخراج ابری چیست و چه معنایی دارد؟

ماینینگ ابری یا کلود ماینینگ روشی کم دردسر و محبوب برای به دست آوردن ارز دیجیتال می باشد. در این روش شما بدون نیاز به تهیه دستگاه های ماینر و نگهداری آن نزد خود، می توانید ماینینگ ارز دیجیتال را انجام دهید. به این منظور باید به یک مزرعه ماینینگ متصل شوید و با پرداخت هزینه ای در سود حاصل از استخراج ارز دیجیتال در آن شریک شوید. این کار به روش های مختلفی انجام می شود که با توجه به هزینه مورد نظر و شرایط موجود، می توانید روش دلخواه خود را انتخاب کنید. در قسمت بعدی مقاله با روش های استخراج ابری ارز دیجیتال آشنا می شوید و سپس مزایا و معایب آن ها را می خوانید.

روش های استخراج ابری

روش های استخراج ابری

کلود ماینینگ یا همان ماینینگ ابری به صورت عمده به دو روش انجام می شود که مقدمه هر دو مشترک است. در ابتدای انجام این کار باید به یکی از سایت های ارائه دهنده این خدمت ورود کنید و عضو آن شوید. بعد از عضویت در سایت مقصد، دستگاه ماینر مورد نظر خود را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید و درخواست تان را ثبت کنید. در این راه یکی از روش های موجود اجاره دستگاه می باشد و راه دیگر خرید آن است. هر دوی این ها در شرایطی انجام می شوند که شرکت میزبان ماینر را نزد خود نگهداری می کند و فقط سود آن را با شما شریک می شود. در این صورت بسیاری از سختی های روش استخراج فیزیکی از بین می روند و کار شما راحت تر می شود.

کلود ماینینگ

مزایا و معایب کلود ماینینگ

با توجه به توضیحاتی که تا به اینجای مقاله درباره کلود ماینینگ یا همان استخراج ابری دادیم، این روش مزایای زیادی دارد. یکی از این مزیت ها از میان برداشتن سختی های تهیه و نگهداری دستگاه های ماینر است. علاوه بر این دیگر نیازی برای تامین انرژی برق ماینرها نیز نمی باشد و احتمال بروز مشکلات قانونی نیز کمتر می شود. پس سادگی و سرعت این روش ماینینگ می تواند مهم ترین ویژگی مثبت آن باشد.

با این حال معایبی هم در این مدل استخراج به چشم می خورد که باید مورد توجه قرار بگیرند. مواردی نظیر سود کمتر نسبت به استخراج فیزیکی، امکان بروز مشکلات مختلف برای مزرعه ماینینگ مورد نظر و… از معایب کلود ماینینگ هستند. با این حال مزایای این روش می تواند معایب آن را به خوبی بپوشاند و آن ها را کمرنگ تر کند.

استخراج ارز دیجیتال

مقایسه روش ابری با روش فیزیکی ماینینگ ارز دیجیتال

روش استخراج سخت افزاری یا فیزیکی را در مقاله های قبلی معرفی کردیم. بین روش کلود ماینینگ که در این مقاله با آن آشنا شدید و روش سنتی تفاوت هایی وجود دارد. شما می توانید با بررسی این تفاوت ها روش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از طریق آن استخراج ارز دیجیتال را انجام دهید. چند نمونه از تفاوت های بین استخراج فیزیکی و استخراج ابری را در این قسمت مشاهده می کنید:

  • میزان سود ماینینگ سخت افزاری شخصی از ماینینگ ابری بیشتر است
  • سهولت و سرعت انجام استخراج ابری در مقایسه با روش سنتی برتری محسوسی دارد
  • مشکل انرژی و قدرت سخت افزاری مورد نیاز برای استخراج فیزیکی در روش ابری حل می شود
  • تهیه و نگهداری ماینینگ در روش ابری بر خلاف روش سنتی بر عهده شما نمی باشد

این ویژگی ها می توانند به صورت منصفانه ای روش های استخراج ارز دیجیتال را مقایسه کنند. فراموش نکنید که در کنار این دو روش امکان استیکینگ و خرید ارز دیجیتال هم برای شما وجود دارد. همه این روش ها به اضافه شرکت در ایردراپ ها و فاست ها و بازی های بلاک چینی به دستیابی به ارز دیجیتال منتهی می شوند. بنابراین اگر می خواهید بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید باید با همه این روش ها آشنا شوید.

بهترین سایت های استخراج ابری

بهترین سایت های استخراج ابری

همانطور که در بخش های قبلی مقاله اشاره کردیم سایت های مختلفی برای استخراج ابری وجود دارد. باید در این سایت ها عضو شوید و با پرداخت هزینه مورد نظر خود را در سود فعالیت ماینرها شریک کنید. حالا شما را با چند نمونه از این سایت ها آشنا می کنیم تا بتوانید فعالیت خود را در آن ها آغاز کنید. سایت های Hashing24، Just-mining، Genesis mining و Hash flare پلتفرم هایی هستند که امکان استخراج ابری ارز دیجیتال را به شما می دهند. این سایت ها نسبت به سایرین قدمت و اعتبار بیشتری دارند و چندین سال است که در زمینه کلود ماینینگ فعالیت می کنند.

شفافیت این سایت ها نیز بالا است و شما می توانید بر تمامی رخدادها نظارت کنید. به همین دلیل می توانید با خیال راحت وارد آن ها شوید و فعالیت خود را آغاز کنید. با این حال چنین توصیفاتی برای جلب اطمینان شما کافی نیست و باید اطلاعات بیشتری را درباره مزرعه مورد نظر به دست آورید. با انتخاب درست سایت میزبان خود می توانید به شکل بهتر و مطمئن تری استخراج ابری ارز دیجیتال را انجام دهید.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌گزارش theblock.com، حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال در آوریل کاهش یافت. آمارها
به‌گزارش politico.com، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 در آمریکا، ارزهای
به‌گزارش crypto.news، پلتفرم Majic Eden بیشترین حجم معاملات توکن‌های NFT در آوریل 2024 را به‌
فروشگاه اوپن سی (Opensea) در دسامبر ۲۰۱۷ آغاز به کار کرد. این پلتفرم توسط دو کارآفرین

منتخب

مطالب مشابه

به‌گزارش theblock.com، حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال در آوریل کاهش یافت. آمارها
به‌گزارش politico.com، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 در آمریکا، ارزهای
به‌گزارش crypto.news، پلتفرم Majic Eden بیشترین حجم معاملات توکن‌های NFT در آوریل 2024 را به‌
فروشگاه اوپن سی (Opensea) در دسامبر ۲۰۱۷ آغاز به کار کرد. این پلتفرم توسط دو کارآفرین