1:37 | جمعه 1 تیر 1403

هولد چیست؟ رازهای موفقیت در هولد ارز دیجیتال

پر بی‌راه نیست اگر بگوییم که ترید ارز دیجیتال یک شغل تمام وقت به‌ شمار می‌رود. شغلی که فشار و استرس بسیار زیادی را هم به همراه دارد. ناگفته نماند که مهارت تحلیل تکنیکال و همچنین رصد دائمی اخبار هم در موفقیت برای ترید نقش بسزایی دارد. واقعیت از این قرار است که بسیاری از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در رمزارزها، استانداردهای لازم برای تبدیل شدن به یک تریدر را ندارند. یکی از راه‌های ایده‌آل پیش روی این افراد، هولد ارز دیجیتال است. در این مطلب بررسی خواهیم کرد که راز و رمز موفقیت در هولد چیست و آیا واقعا می‌توان از این راه به‌سود مناسب رسید؟

 

هولد چیست؟

کلمه هولد (Hold) به‌ معنی نگهداشتن است. این اصطلاح در بازار ارز دیجیتال برای نگهداری ارز دیجیتال در یک دوره زمانی بلند مدت به‌ کار می‌رود. در واقع هولدرها، سرمایه‌گذاران بلند مدت در بازار رمزارزها هستند که پس از خرید ارز دیجیتال مد نظر، برای یک دوره طولانی، دارایی خود را نگهداری می‌کنند.

هولدرها نسبت به نوسان قیمت ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت تقریبا بی‌تفاوت هستند. آن‌ها ضمن بررسی وضعیت بنیادی ارز دیجیتال مد نظر خود، آینده قیمت آن در بلند مدت را پیش‌بینی می‌کنند. به‌ این ترتیب منتظر می‌مانند تا پس از خرید ارز دیجیتال، قیمت دارایی به محدوده پیش‌بینی شده برسد.

 

منظور از هودل (Hodl) چیست؟

 

منظور از هودل (Hodl) چیست؟

احتمالا شما هم کلمه هودل (Hodl) را شنیده‌اید. این کلمه نخستین بار توسط یکی از سرمایه‌گذاران بیت کوین در یک از فروم‌های گفتگوی آنلاین در روز 18 دسامبر 2013 به‌کار رفت. این فرد قصد داشت کاربران را به عدم فروش بیت کوین ترغیب کند. در همین راستا پیام “I AM HODLING” به‌معنی من قصد نگهداری بیت کوین را دارم، منتشر کرد. اشتباه تایپی او مورد توجه حاضران در فروم قرار گرفت. بعد از کلمه HODL تبدیل به نوعی میم اینترنتی در بین کاربران شد.

 

مزایای هولد در بازار ارز دیجیتال چیست؟

چند مزیت کلیدی را می‌توان برای استراتژی هولد ارز دیجیتال برشمرد که در اینجا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

1. استراتژی مناسب برای تمام شرایط بازار

هولدرها از قید و بند نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت رها می‌شوند. به‌ همین دلیل می‌توان گفت که هولد ارز دیجیتال، استراتژی برای تمام فصول است. این در حالی است که تریدرها با استراتژی‌های خاص خود نمی‌توانند در هر شرایطی از بازار به موفقیت دست پیدا کنند.

کنترل فشار روحی و روانی

 

2. کنترل فشار روحی و روانی

وقتی درگیر نوسانات قیمت شدید ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت شوید، ناخودآگاه فشار روحی و روانی زیادی به شما وارد خواهد شد. این در حالی است که هولدرها از چنین سختی‌هایی رنج نمی‌برند. چرا که به‌ جای دنبال کردن نوسانات قیمت، روندهای بلند مدت را زیر نظر می‌گیرند.

 

3. اصالت پیدا کردن عوامل بنیادی

بازارهای مالی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرند؛ اما وقتی افق دید خود را به محدوده بلند مدت تغییر می‌دهید، هیچ یک از عوامل موثر با فاکتورهای بنیادی قابل مقایسه نیستند. به عبارت دیگر در نهایت، این عوامل بنیادی هستند که ارزهای دیجیتال را به‌ سمت قیمت واقعی‌شان سوق می‌دهند. به‌ همین دلیل هولدرها می‌توانند با در نظر گرفتن عوامل بنیادی، تحلیل‌های دقیق‌تری را از آینده ارزهای دیجیتال داشته باشند.

 

استراتژی های مختلف هولد چیست؟

 

استراتژی های مختلف هولد چیست؟

تا اینجا بررسی کردیم که هولد چیست و چه مزایایی دارد. واقعیت از این قرار است که همه هولدرهای ارز دیجیتال را نمی‌توان در یک دسته‌بندی قرار دارد. بعضی از هولدرها، قائل به جایگزینی ارزهای دیجیتال با ارزهای فیات هستند. این دسته از افراد، خیلی به‌ فکر خرید و فروش ارزهای دیجیتال حتی در بازه زمانی بلند مدت هم نیستند. بلکه دارایی‌های خود را برای روزی نگه می‌دارند که رمزارزها تبدیل به ارز رایج در کشورهای مختلف شوند.

تعداد هولدرها با طرز تفکر فوق، زیاد نیست بخش عمده‌ای از هولدرها، ارزهای دیجیتال را به چشم دارایی‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری و کسب سود نگاه می‌کنند. به‌عبارت دیگر این افراد، ضمن خرید ارزهای دیجیتال، هدف‌گذاری قیمت مشخصی را در نظر می‌گیرند. پس از محقق شدن هدف‌گذاری، دارایی خود را به فروش رسانده و سود خود را نقد می‌کنند.

 

بهترین گزینه برای هولد در ارز دیجیتال چیست؟

بهترین گزینه برای هولد ارز چیست؟ برای انتخاب رمزارزهای مناسب هولد باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

  • حتما وایت پیپر ارز دیجیتال را از جنبه‌های مختلف فنی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار دهید.
  • توکن میک ارز دیجیتال را زیر نظر بگیرید.
  • نقشه راه تیم توسعه دهنده پروژه ارز دیجیتال را ارزیابی کنید.
  • نقدینگی و حجم معاملات ارز دیجیتال را در بلند مدت تحلیل کنید.
  • وضعیت ارز دیجیتال را در مقایسه با رقبای آن زیر نظر بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم برای هولد ارز دیجیتال، تنها از بین 20 رمزارز برتر از نظر مارکت کپ، گزینه‌های مناسب خود را انتخاب کنید. بدون تردید، بیت کوین و اتریوم دو گزینه برتر برای هولد ارز دیجیتال به حساب می‌آیند. بهترین بازه زمانی برای هولد بیت کوین، فاصله 4 ساله بین هاوینگ است. بررسی تجربه هاوینگ‌های قبلی بیت کوین نشان می‌دهد که این رمزارز در یک دوره زمانی چهار ساله بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده است.

 

اهمیت هولد ارز دیجیتال در کیف پول سرد

 

اهمیت هولد ارز دیجیتال در کیف پول سرد

یکی از نکات بسیار مهم که هولدرهای ارز دیجیتال باید در نظر داشته باشند، تامین امنیت سرمایه است. شما باید توجه داشته باشید که کلاهبرداری‌ها و حملات هکری، یکی از چالش‌های جدی در بازار رمزارزها هستند. به‌ همین دلیل لازم است که حتما نسبت به تامین امنیت سرمایه خود در بلند مدت حساس باشد.

در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم که حتما برای هولد ارز دیجیتال، کیف پول سرد یا سخت افزاری خریداری کنید. قیمت این ولت‌ها در بازار حدود 100 تا 300 دلار متغیر است. نگهداری ارز دیجیتال در ولت سرد، تا حد زیادی خاطر شما را از بابت امنیت دارایی در بلند مدت آسوده می‌کند.

 

کلام پایانی

در این مطلب بررسی کردیم که هولد چیست و چرا باید به‌عنوان یک استراتژی سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال، جدی گرفته شود. کمتر کسی را از بین سرمایه‌گذاران بلند مدت بازار ارز دیجیتال می‌توان یافت که سود قابل توجهی را به دست نیاورده باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای رعایت اصول مدیریت ریسک، به‌ جای اختصاص سرمایه به یک ارز دیجیتال، روی هولد دو یا سه ارز دیجیتال تمرکز کنید. به‌این ترتیب ریسک سرمایه‌گذاری شما هم تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در

منتخب

مطالب مشابه

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در