اخباراخبار کوتاه

هم بنیانگذار پالیگان: پروژه های وب 3.0 آینده ای باورنکردنی خواهند داشت!

به عقیده هم بنیانگذار پالیگان، پروژه های وب 3.0 علی رغم وضعیت نامساعد بازار در دید بلند مدت همچنان صعودی خواهند ماند.

پروژه های وب 3.0 همزمان با متاورس، دیفای و NFT شهرت زیادی پیدا کردند. برخی از این پروژه ها ارزهای دیجیتال معروفی را ساختند و به موفقیتی نسبی رسیدند. پس از دستیابی به این موفقیت ها، ارزهای حوزه وب 3.0 هم مثل سایر ارزهای دیجیتال دچار کاهش تقاضا شدند. با این حال هم بنیانگذار پالیگان (ماتیک) معتقد است که این رمز ارزها در دید بلند مدت همچنان وضعیت بسیار خوبی خواهند داشت. چنین ادعایی با توجه به ظرفیت بالای پروژه های وب 3.0 چندان هم دور از ذهن نیست. بسیاری از این پروژه ها عملکرد قابلیت های زیادی دارند و می توانند در آینده درخشان ظاهر شوند. هم بنیانگذار پالیگان هم چنین اعتقادی دارد و می گوید که ارزهای حوزه وب 3.0 در آینده به شدت رو به رشد خواهند بود. اما منظور او از ارزهای وب 3.0 دقیقا کدام ارزهای دیجیتال است؟

وب 3.0

ارزهای دیجیتال Web 3.0 کدام اند؟

تعداد ارزهای دیجیتال وب 3.0 زیاد است و بر این اساس نمی توانیم آینده همه آن ها را تضمین کنیم. در حال حاضر 89 ارز دیجیتال مربوط به Web3.0 در بازار ارز دیجیتال فعالیت می کند که برخی از آن ها بسیار مطرح هستند. معروف ترین و پر طرفدار ترین پروژه های این بخش، پولکادات (DOT)، چین لینک (LINK) و فایل کوین (FIL) هستند. پس از آن ها نیز، ارزهای دیجیتالی چون تتا (THETA)، هلیوم (HNT)، گراف (GRT)، بیت تورنت (BTT) و بت (BAT) قرار دارند. البته ارزهای دیجیتال دیگری هم هستند که به صورت غیر مستقیم به این حوزه مربوط می شوند.

ترتیب ارزهای دیجیتال فوق بر اساس مارکت کپ یا بزرگی بازار می باشد. ممکن است که ترتیب این لیست تغییر کند و حتی موارد جدیدی نیز به آن اضافه شوند. به طور کلی، وب 3.0 هنوز برای درصد بسیار زیادی از مردم جهان شفاف نیست. از طرفی روند حرکت تکنولوژی نشان می دهد که پروژه های مربوط به این دسته بسیار آینده دار خواهند بود. بر این اساس انتظار می رود که آینده کوین های وب 3.0 از وضعیت فعلی آن ها بهتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا