اخباراخبار کوتاه

ویتالیک بوترین: تلاش های فعلی برای ساخت متاورس بی ثمر است

ویتالیک بوترین اخیرا درباره متاورس و فعالیت شرکت های مختلف پیرامون آن اظهار نظر کرد.

ویتالیک بوترین خالق ارز دیجیتال اتریوم و یکی از افراد سرشناس بازار ارز دیجیتال است. به همین دلیل نظرات او درباره اتفاقات پیرامون بازار کریپتو مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار می گیرد. وی در صحبت های اخیر خود به موضوع متاورس و فعالیت کمپانی های بزرگ در آن پرداخت. او خودش سازنده یکی از اصلی ترین بسترهای فعالیت شبکه های متاورسی است و به خوبی این حوزه را می شناسد. بنابراین نظرات بوترین در مورد متاورس، ممکن است که افراد زیادی را نسبت به این حوزه امیدوار یا نا امید کند. در این مطلب به شرح صحبت های ویتالیک بوترین پیرامون بحث متاورس و کمپانی های فعال در آن می پردازیم.

متاورس

نظر ویتالیک بوترین درباره متاورس

امروزه غول های بزرگ تکنولوژی از جمله متا (فیسبوک سابق)، اپل، مایکروسافت و… به دنبال تسخیر متاورس هستند. این کمپانی ها می خواهند که بر اساس خواسته های خود متاورس را بسازند و به آن جهت دهند. ویتالیک بوترین اعتقاد دارد که فعالیت های این کمپانی ها در حال حاضر بی نتیجه است. با این حال خود مفهوم متاورس آینده ای روشن دارد و می تواند موفق عمل کند. از نظر بوترین متاورس هنوز شفافیت لازم را برای عموم مردم ندارد و اطلاعات عموم افراد در این باره کم است. بنابراین خواسته هایی که آن ها از متاورس دارند چندان شفاف نیست. از این رو فعالیت های کمپانی های بزرگ در این حوزه نیازمند زمان است و فعلا نمی توان نسبت به آن امیدوار بود.

می توانیم از تایید موفقیت متاورس در آینده توسط بوترین نتیجه دیگری هم بگیریم. آن هم این است که آینده ای روشن در انتظار ارزهای دیجیتال متاورسی می باشد. بسیاری از این ارزهای دیجیتال روی بلاک چین اتریوم قرار دارند و بسیاری از شما با آن ها آشنایی دارید. مانا (MANA)، سندباکس (SAND) و اکسی اینفینیتی (AXS) چند نمونه از این ارزها هستند. در صورت موفقیت متاورس در آینده، احتمال موفقیت این ارزهای دیجیتال نیز قابل تصور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا