اخباراخبار کوتاه

پهنای باند ترون به بالاترین سطح خود در 10 روز اخیر رسید

پنهای باند شبکه ترون به بالاترین میزان خود از ابتدای جولای رسید.

شبکه ترون یکی از بزرگ ترین شبکه های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است. پروژه های زیادی روی این شبکه ایجاد شدند و همه روزه تراکنش های زیادی در آن انجام می شود. علاوه بر تراکنش ها، اتفاقات دیگری هم در بلاک چین ترون رخ می دهد که پهنای باند آن را تغییر می دهد. بنابراین پهنای باند ترون همواره یکسان نیست و با توجه به اتفاقات داخل بلاک چین تغییر می کند. از تاریخ 2 جولای به بعد، مقدار پهنای باند این شبکه کمتر شد و نهایتا در 10 جولای، کمترین میزان مصرف ماهانه برای آن ثبت شد. با این حال یک روز بعد و با یک جهش قابل توجه، میزان مصرف پهنای باند شبکه Tron به 2,271,425,810 رسید. بر این اساس سقف 10 روزانه Bandwidth شبکه ترون شکل گرفت.

پهنای باند ترون

عوامل تاثیرگذار در افزایش پهنای باند ترون

بالاترین پهنای باند شبکه Tron از ابتدا تا کنون مربوط به تاریخ 6 جولای 2021 می باشد. در روزهایی که از ارزهای دیجیتال استقبال زیادی می شد و ترون هم شرایط بسیار خوبی داشت، این رقم برای آن ثبت شد. اکنون بیش از یک سال از آن تاریخ می گذرد و پهنای باند شبکه ترون حدود 45% کمتر است. با این حال این عدد در مقیاس هفتگی امیدوار کننده است؛ چرا که از 2 جولای به بعد پهنای باند Tron همواره رو به کاهش بود. پهنای باند به طور کلی حجم اطلاعات قابل انتقال در یک بازه زمانی مشخص را نشان می دهد. بنابراین هر اندازه که فعالیت های درون شبکه ای بیشتر باشد، مصرف پهنای باند نیز بیشتر می شود. عکس این موضوع هم صدق می کند و در روزهایی که سرمایه گذاران فعالیت کمتری در شبکه دارند، پهنای باند آن کاهش پیدا می کند.

پهنای باند روزانه در شبکه ترون با توجه به دو عامل زیر مشخص می شود:

  • دارایی های قفل شده و آزاد موجود در شبکه
  • پهنای باند حاصل از توکن های سوزانده شده

هر کدام از عوامل فوق به صورت روزانه عدد متغیری را به ما نشان می دهند. جمع این دو عدد، پهنای باند روزانه را  حاصل می کند و ما را به عدد مورد نظر می رساند. بنابراین فعالیت های درون شبکه ای در مصرف پهنای باند تاثیر می گذارند و افزایش پهنای باند ترون در 10 روز گذشته، افزایش فعالیت کاربران این شبکه را به ما می گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا