0:07 | دوشنبه 28 خرداد 1403

کاربران کیف پول ترزور مراقب باشند!

اگر شما نیز یکی از فعالان در عرصه ارز دیجیتال هستید، حتما می دانید که ترزور یکی از محبوب ترین کیف پول های دیجیتالی به شمار می رود. ترزور یک کیف پول سخت افزاری است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اما متاسفانه اخیرا اخباری درباره حملات فیشینگ در این کیف پول منتشر شد که باعث نگرانی کاربران می شود. برخی از کاربران این کیف پول در توییتر اعلام کردند که به وسیله ایمیل، در معرض حمله سایبری فیشینگ قرار گرفتند. معمولا امنیت کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال، نسبت به نرم افزاری بسیار بیشتر است. اما با این حال برخی از کاربران توییتر که از ترزور استفاده می کنند، خبر از حمله سایبری جدید دادند.

مراقب ایمیل دریافتی کیف پول ترزور باشید!

به گفته کاربران کیف پول ترزور Trezor در توییتر، حملات فیشینگ در این کیف پول، ایمیل ثبت شده کاربران را هدف قرار می دهد و از این طریق به اطلاعات شخصی شان نفوذ می کند. حمله به این صورت است که ابتدا کاربر یک ایمیل از سوی مهاجمان دریافت می کند و پس از باز کردن آن، فرد مخرب می تواند به اطلاعات او رخنه کند. حمله های سایبری از زمان به وجود آمدن فناوری، دردسر ساز بودند. حالا به نظر می رسد قربانی بعدی این افراد سودجو، عرصه کریپتوکارنسی است. از آنجاکه ارز دیجیتال نوعی دارایی ارزشمند است، نظر هکر ها را به سوی خود جلب می کند.  به همین خاطر، باید دقت کافی داشته باشید که به هیچ عنوان ایمیل با مضمون زیر را باز نکنید:

« این سایت مورد حمله سایبری فرار دارد. هشدار که برخی اطلاعات امنیتی از بیش از ۱۰۶٬۰۰۰ کاربر به سرقت رفت. پس کاربران باید برای دانلود نسخه کیف پول به سایت trezor.us مراجعه کنند.»

حمله سایبری در کیف پول ترزور

چگونه از این حمله فیشینگ جلوگیری کنیم؟

توجه داشته باشید سایت رسمی کیف پول ترزور با آدرس trezor.io، فعالیت می کند و آدرسی که در پیام بالا می بینید تنها یک تله است. این پیغام با اهداف خبیثانه برای کاربران این کیف پول ارسال می شود. پس از به انتشار این اطلاعات، کیف پول ترزور اعلام کرد که در حال بررسی هر نوع حمله فیشینگ در شبکه ترزور است. همچنین این وب سایت، تمامی حملات احتمالی را بررسی می کند تا از آن ها جلوگیری شود. در پی این اتفاقات وب سایت رسمی کیف پول ترزور نوشت:

« یک ایمیل کلاهبرداری با موضوع هشداری درخصوص رخنه اطلاعاتی در گردش است. هیچ ایمیلی از طرف noreply@trezor.us را باز نکنید، این یک آدرس فیشینگ است.»

طبق آخرین اطلاعات، ایمیل های کاربران از طریق خبرنامه سرویس ارائه دهنده خدمات ایمیل Mailchimp درز پیدا کرده که این شرکت، رخنه امنیتی مورد نظر را تایید کرده است. در نتیجه تمامی کاربران کیف پول سخت افزاری ترزور، باید مراقب ایمیل های دریافتی خود باشند تا دچار حمله های سایبری نشوند. به همین ترتیب دقت داشته باشید اکیدا آدرس ایمیل های دریافتی را چک کرده و در صورت مواجهه با ایمیلی از سوی trezor.us، به هیچ عنوان پیام را باز نکرده و آن را حذف کنید. در آخر شایان ذکر است که وب سایت اصلی ترزور اعلام کرده در حال بررسی این رخنه امنیتی بوده و در کم ترین زمان از آن جلوگیری می کند. تا اتمام این موضوع، تمامی کاربران والت ترزور باید مراقب ایمیل ها و حملات فیشینگ آن باشند تا به دام این حملات دچار نشوند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌ گزارش Cointelegraph.com، مجله اینترنتی معتبر فوربس مجموع ارزش دارایی‌های چانگ پنگ
سواپ (Swap) در لغت به‌ معنی مبادله و تعویض است. این کلمه در بازارهای مالی کاربرد
به‌ گزارش coinmarketcap.com، ارز دیجیتال نات کوین (NOT) در یک ماه منتهی به 27 خرداد 1403 جهش
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال تون کوین صبح روز 27 خرداد 1403 با قیمت 8.23 دلار معامله

منتخب

مطالب مشابه

به‌ گزارش Cointelegraph.com، مجله اینترنتی معتبر فوربس مجموع ارزش دارایی‌های چانگ پنگ
سواپ (Swap) در لغت به‌ معنی مبادله و تعویض است. این کلمه در بازارهای مالی کاربرد
به‌ گزارش coinmarketcap.com، ارز دیجیتال نات کوین (NOT) در یک ماه منتهی به 27 خرداد 1403 جهش
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال تون کوین صبح روز 27 خرداد 1403 با قیمت 8.23 دلار معامله