12:49 | شنبه 4 فروردین 1403

تهدید علیه بازار ارز دیجیتال!

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا، روز دوشنبه از یک سرقت خبر داد. در پی این سرقت 620 میلیون دلار ارز دیجیتال توسط گروه لازاروس مرتبط با پیونگ یانگ کره شمالی تهدید شد. این ارگان اعلام کرد که این یک تهدید علیه بازار کریپتوکارنسی است. همچنین شرکت‌ های ایالات متحده آمریکا، مشاوره مشترکی برای هشدار درباره تشدید حملات سایبری کره شمالی به پلتفرم‌ های ارز های دیجیتال و بلاک چین صادر کردند. آن ها در این باره گفتند: دولت آمریکا هکر های سایبری کره شمالی را مشاهده کرده است. آن ها سازمان های مختلفی را در صنعت بلاک چین و ارز های دیجیتال هدف قرار می‌ دهند. اهداف آن‌ ها صرافی‌ های ارز های دیجیتال و افراد با دارایی‌ های ارز های دیجیتال و NFT ها است.

تهدید بازار ارز دیجیتال توسط کره شمالی

پیام‌ هایی که گروه های هک کشور کره شمالی به منظور دریافت و سرقت داده‌ ها به افراد ارسال می‌کنند، اغلب در رابطه با استخدام مشاغل پردرآمد است. این پیام ها افراد را برای دانلود برنامه‌ های ارز های رمزنگاری با بدافزار ترغیب می‌ کنند. آژانس امنیت سایبری آمریکا اعلام کرد که هکر ها بازی‌ های بلاکچین را نیز به عنوان هدفی برای سرقت ارز های دیجیتال می‌بینند. همچنین هفته گذشته FBI اعلام کرد که گروه هکر های لازاروس کره شمالی پشت سرقت 620 میلیون دلاری ارز دیجیتال اتریوم از شبکه بلاک چین مورد استفاده بازیکنان بازی محبوب اکسی اینفینیتی هستند.

وب سایت امنیت سایبری آمریکا می گوید، این حمله یکی از بزرگ ترین سرقت های ارز دیجیتال در تاریخ می باشد. همچنین بر اساس گزارش‌ های محققان این هکر ها در سال 2021 نزدیک به 400 میلیون دلار از ارز های دیجیتال را سرقت کردند که این یک تهدید علیه بازار کریپتوکارنسی است.

تهدید بازار ارز دیجیتال توسط کره شمالی

آیا خطر هک بازار کریپتو توسط کره شمالی جدی است؟

هک بزرگ کریپتو کره شمالی دوران جدیدی را در تهدیدات امنیت سایبری نشان می دهد. یک کارشناس ارز های دیجیتال در این زمینه می گوید، اگر شکی وجود داشت که هک ها با امنیت ملی مرتبط نیستند، این مشکل حل می شود. وی همچنین توضیح داد که چگونه هک نشان دهنده ظهور نوع جدیدی از جنگ سایبری است. وی خطر کره شمالی برای ارز دیجیتال را به طور صریح اعلام کرد. ایالات متحده همچنین هکرهای مورد حمایت کره شمالی را به سرقت عظیم ارزهای دیجیتال به ارزش 615 میلیون دلار از بازیکنان بازی آنلاین محبوب Axie Infinity در ماه گذشته مرتبط کرده است.

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا ، هکر های  کره شمالی را به سرقت 625 میلیون دلاری ماه گذشته مرتبط با اتریوم متهم  کرده است. در بیانیه‌ای که منتشر شد، آمریکا اعلام کرد که این کار تهدید علیه بازار ارز دیجیتال است. این کشور اظهار داشت که گروه‌ های لازاروس مسئول سرقت میلیون‌ ها دلار ارز دیجیتال هستند. برخی از کارشناسان به ارز های دیجیتال به عنوان ابزاری برای دور زدن کنترل سرمایه و تحریم های اقتصادی و همچنین برای پنهان کردن ثروت نخبگان سیاسی کره شمالی نگاه می کنند.

این هک احتمالاً یکی از بزرگ‌ترین هک‌هایی است که تاکنون به دنیای رمز ارزهای دیجیتال ضربه وارد کرده است. مقامات آمریکایی می گویند که این کار توسط گروهی از هکرها به نام “لازاروس” است. گمان می رود توسط دفتر اطلاعات کره شمالی کنترل می شود. همچنین گمان می رود که سرقت ارزهای دیجیتال، یکی کارهایی است که رژیم تحریم شده رهبر کره شمالی را تامین مالی می کند. اخیرا اف‌بی‌آی اعلام کرد که به افشا و مبارزه با فعالیت‌ های غیرقانونی سرقت ارز های دیجیتال، ادامه خواهد داد. طبق تحقیقات اخیر، این هک ها احتمالا به سرقت رمز ارز های دیجیتال و صرافی‌ ها برای حمایت از کره شمالی ادامه خواهند داد.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌گزارش coingape.com، شبکه بلاکچین سولانا در روز 16 مارس 2020 آغاز به‌کار کرد. بنابراین
به‌گزارش coingape.com، ارز دیجیتال بیت کوین در روز 17 مارس 2024 حدود 6 درصد کاهش قیمت را
به‌گزارش crypto.news، دوج کوین و شیبا اینو در روز 17 مارس 2024 (دیروز) افت قیمت شدیدی را
به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از

منتخب

مطالب مشابه

به‌گزارش coingape.com، شبکه بلاکچین سولانا در روز 16 مارس 2020 آغاز به‌کار کرد. بنابراین
به‌گزارش coingape.com، ارز دیجیتال بیت کوین در روز 17 مارس 2024 حدود 6 درصد کاهش قیمت را
به‌گزارش crypto.news، دوج کوین و شیبا اینو در روز 17 مارس 2024 (دیروز) افت قیمت شدیدی را
به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از