17:11 | شنبه 29 اردیبهشت 1403

اولین انتقال تتر در شبکه لایتنینگ انجام شد

برای اولین بار در تاریخ کریپتو‌، سینونیم Synonym، یک ارائه دهنده خدمات مبتنی بر بیت کوین، اولین تراکنش تتر (USDT) را در شبکه لایتنینگ انجام داد. این اولین باری بود که یک استیبل کوین اصلی به لایتنینگ متصل شد. این تراکنش با استفاده از Omni، بستری برای ایجاد دارایی های دیجیتال سفارشی در بلاک چین بیت کوین انجام شد. از همین روی، برای اولین بار در هفته گذشته انتقال تتر در شبکه لایتنینگ انجام گرفت.

اولین تراکنش استیبل کوین تتر در کانال لایتنینگ در اوایل این هفته اتفاق افتاد زیرا Synonym موارد استفاده گسترده تری را برای بیت کوین به نمایش گذاشت. شبکه لایتنینگ به کاربران اجازه می‌دهد تا با انتقال تراکنش‌ ها از زنجیره اصلی بلاک، بیت‌کوین را به سرعت و ارزان ارسال یا دریافت کنند. شبکه لایتنینگ به طور انحصاری برای انجام معاملات بیت کوین ساخته شده است. به همین دلیل تراکنش های بیت کوین در شبکه لایتنینگ، تا حدامکان سریع است.

شرکت بیت کوین Synonym اولین تراکنش استیبل کوین USDT را در شبکه لایتنینگ در اوایل این هفته ارسال کرد. این شرکت می خواست نشان دهد چگونه بیت کوین و لایتنینگ می توانند برای صدور و انتقال سریع و ارزان توکن ها و اعتبار مورد استفاده قرار گیرند. در حالی که بیت کوین یک شبکه پولی غیرمتمرکز و تغییرناپذیر را فراهم می کند و لایتنینگ مقیاس آن سیستم را با یک پروتکل پرداخت امکان پذیر می کند، Synonym استدلال می کند که توکن ها می توانند نوآوری بیشتری را برای اکوسیستم به ارمغان بیاورند زیرا اجازه صدور اعتبار خصوصی و شهرت را در بالای دو لایه قوی می دهند. در عین حال، توکن ها می توانند از تراکنش های کم هزینه و فوری لایتنینگ برای تجربه کاربری بهتر بهره مند شوند.

عرضه تتر بر روی شبکه لایتنینگ

انتقال تتر به لایتنینگ چگونه انجام می شود؟

به طور معمول کاربران عرصه ارز دیجیتال، بیت کوین را از طریق یک تراکنش قفل شده در شبکه اصلی BTC به شبکه لایتنینگ منتقل می کنند. این تراکنش اولیه، بیت کوین را به یک کانال لایتنینگ بین دو گره متعهد می‌کند و کانال تنها پس از تایید معامله تامین مالی توسط طرف مقابل ایجاد می‌شود. از آنجایی که تقاضای قابل توجهی برای تتر در سطح جهانی وجود دارد زیرا افراد به دنبال اجتناب از نوسانات کوتاه مدت قیمت بیت کوین هستند. بسیاری از مردم در اقتصادهای نوظهور این تحمل را ندارند که عقب بنشینند و شاهد تغییرات قیمت بیت کوین باشند

پروتکل Omni دارایی های سفارشی مانند تتر را در بلاک چین بیت کوین تعبیه می کند. نکته جالب در مورد اجرای Synonym از Tether در لایتنینگ این است که از پروتکل Omni Layer استفاده می کند. یعنی جایی که Tether در ابتدا راه اندازی شد. راه اندازی شبکه Omni Layer Tether، هزینه زیادی را در بر گرفت. به همین دلیل هر راه حلی که بتواند هزینه کارمزد در زنجیره های تتر را کاهش دهد، برای شبکه تتر بسیار اهمیت دارد.

از مزایای استفاده USDT در لایتنینگ می‌توان به هزینه های تراکنش کمتر، افزایش حریم خصوصی و سرعت اشاره کرد. همچنین استیبل کوین‌ها در شبکه لایتنینگ این پتانسیل را دارند که اقتصادهای دایره‌ای را تقویت کنند. جایی که لایتنینگ ابزار اصلی پرداخت است و دیگر نیازی به جایگزین نیست.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در
نات کوین یکی از جنجالی ترین رمز ارزهایی است که نام آن این روزها در اخبار ارز

منتخب

مطالب مشابه

به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در
نات کوین یکی از جنجالی ترین رمز ارزهایی است که نام آن این روزها در اخبار ارز