21:10 | پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

ارزهای دیجیتال آینده دار برای هولد کردن در 2024

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح می‌دهید یا به‌ دنبال پیدا کردن بهترین ارز برای هولد بلند مدت هستید؟ اگر در دسته دوم قرار می‌گیرید، مطالعه این مقاله برای شناسایی ارزهای دیجیتال آینده دار به‌شما کمک می‌کند. در این مطلب قصد داریم تا فهرستی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت مطابق با جدیدترین داده‌های در دسترس سال 2024 بپردازیم.

 

نگاهی به شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال

در یک سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. در حالی‌ که مارکت کپ کل بازار در ابتدای سال 2023 کمتر از 1000 میلیارد دلار بود، این عدد در پایان سه ماهه نخست سال 2024 به بیش از 2000 میلیارد دلار رسیده است.

هر چند رشد قیمت قابل توجهی را در رمزارزها شاهد بودیم؛ اما هنوز آثار منفی زمستان کریپتو در سال 2022 برای بسیاری از ارزهای دیجیتال کاملا برطرف نشده است. به‌همین دلیل می‌توان امیدوار بود که با تداوم روند صعودی بازار، ارزهای دیجیتال در فاصله یک سال آینده جایگاه به‌مراتب بهتری از شرایط فعلی داشته باشند.

 

کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت خوب است؟

برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار نیاز به شاخص‌هایی دارید تا در بین هزاران گزینه روی میز، رمزارزهای ایده‌آل را انتخاب کنید. یکی از معیارهای مهم در این زمینه، ارزش بازار و نقدینگی ارزهای دیجیتال است. به‌ عنوان یک پیشنهاد کلی بهتر است برای سرمایه‌گذاری بلند مدت تنها از بین 100 ارز دیجیتال برتر از نظر مارکت کپ، گزینه‌های مدنظر را انتخاب کنید.

در کنار این موضوع حتما نیم نگاهی به پذیرش ارز دیجیتال در بین عموم سرمایه‌گذاران داشته باشید. ارزهایی که کاربردهای ثابت شده در بازار دارند و بسیاری از پلتفرم‌ها با آن‌ها کار می‌کنند، قطعا دوام و پایداری بیشتری هم خواهند داشت. برای این منظور بد نیست فعالیت‌های درون زنجیره‌ای و حجم معاملات رمزارزهای مد نظر را بررسی کنید.

بازار رمزارزها تا حد زیادی با نوآوری عجین شده است. تنها پروژه‌هایی در بلند مدت ماندگار خواهند بود که تیم توسعه دهند آن‌ها دائما مشغول نوآوری باشد. حتما در انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت، میزان و نوع فعالیت‌های تیم توسعه دهنده پروژه‌ها را به دقت بررسی کنید.

 

بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری در 2024

 

بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری در 2024

در اینجا فهرستی از بهترین ارزها برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 را بررسی می‌کنیم. دقت داشته باشید که همه رمزارزهای معرفی شده از بین 100 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار انتخاب شده‌اند.

 

 

1. بیت کوین (Bitcoin)

بدون تردید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت، بیت کوین است. بسیاری از کارشناسان، بیت کوین را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل برای سالیان سال معرفی می‌کنند. صندوق‌های بازنشستگی در برخی از کشورها نیز شروع به خرید بیت کوین با هدف پشتوانه‌سازی مالی در بلند مدت کرده‌اند.

حتی برخی بیت کوین را با طلا مقایسه می‌کنند. طلای دیجیتال که در سال‌های اخیر همواره سرمایه‌گذاران بلند مدت خود را خوشنود کرده است. مارکت کپ بیت کوین به‌تنهایی بیش از 1000 میلیارد دلار است. یعنی بیش از نیمی از سرمایه موجود در بازار کریپتو متعلق به بیت کوین است.

بعد از تایید ETF بیت کوین در آمریکا، بسیاری از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران حقوقی نیز روی به خرید بیت کوین آورده‌اند. موضوعی که در بلند مدت جای پای بیت کوین را در بازار سفت می‌کند. رویدادهای بعد از هاوینگ بیت کوین هم می‌تواند سکوی پرتاب این ارز دیجیتال باشد.

 

2. اتریوم (ETH)

اتریوم بزرگ‌ترین میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند در بازار ارز دیجیتال است. این موضوع باعث شده تا شاهد استفاده از اتریوم در بسیاری از پلتفرم‌های بازار ارز دیجیتال باشیم. یکی دیگر از مزایای قابل توجه اتریوم، تیم توسعه دهنده متخصص و حرفه‌ای آن است.

در راس این تیم، ویتالیک بوترین قرار دارد که یکی از چهره‌های کلیدی بازار کریپتو است. نقشه راه ایده‌آل اتریوم جای امیدواری بسیار زیادی را برای آینده این پروژه باقی می‌گذارد. ضمن اینکه زمزمه‌هایی مبنی بر تایید احتمالی ETF اتریوم در آمریکا در سال 2024 به گوش می‌رسد.

 

سولانا (SOL)

 

3. سولانا (SOL)

سولانا نیز در جمع ارزهای دیجیتال آینده دار قرار می‌گیرد. بدون تردید در بین بلاک چین‌های میزبان قراردادهای هوشمند، سریع‌ترین رشد ظرف یک سال گذشته متعلق به سولانا بوده است. در ماه مارس 2024 تعداد آدرس‌های فعال در شبکه سولانا از مرز 13 میلیون فراتر رفته است. ضمن اینکه تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز این شبکه سیر صعودی به‌خود گرفته است. به‌طوری‌که بیش از 5 هزار پروژه فعال در این شبکه شناسایی شده‌اند. تداوم این شرایط، رشد ارز دیجیتال سولانا را هم تضمین خواهد کرد.

 

آوالانچ (AVAX)

 

4. آوالانچ (AVAX)

آوالانچ یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت است. این شبکه که در سال 2020 راه‌اندازی شد، رقیبی برای اتریوم به‌شمار می‌رود و توانایی پردازش 4500 تراکنش بر ثانیه را دارد. سازگاری آوالانچ با ماشین مجازی اتریوم موجب شده تا توسعه دهندگان به‌راحتی بتوانند پروژه‌های خود را از اتریوم به این شبکه منتقل کنند. در همین راستا 350 پروژه مشترک بین این دو شبکه وجود دارد.

شبکه آوالانچ در سال 2024 بیش از 2.9 میلیون تراکنش را در روز پردازش می‌کند. تیم توسعه دهنده آوالانچ نیز از خلاق‌ترین جوامع در بازار کریپتوکارنسی هستند.

 

بایننس کوین

 

5. بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین به‌ عنوان توکن بومی اکوسیستم بایننس یکی دیگر از ارزهای دیجیتال آینده دار بازار کریپتو است. این ارز دیجیتال در بخش‌های مختلف اکوسیستم بایننس ازجمله صرافی بایننس، شبکه بایننس اسمارت چین و غیره موجب شده تا فعالیت‌های درون زنجیره‌ای و حجم تراکنش‌های آن همواره بالا باشد.

از سویی دیگر برنامه توکن سوزی اکوسیستم بایننس نیز موجب ماهیت ضد تورمی این ارز دیجیتال شده است. بایننس کوین به‌ عنوان مهم‌ ترین توکن کاربردی بازار ارزهای دیجیتال، همواره در کانون توجهات قرار دارد. به‌نظر می‌رسد مادامی که صرافی بایننس جایگاه مهم خود در بازار کریپتوکارنسی را حفظ کند، این رمزارز نیز از وضعیت مطلوبی برخوردار خواهد بود.

 

کلام پایانی

در این مطلب به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری بلند مدت پرداختیم. در کنار این موارد می‌توان به ارزهای دیجیتال ارزان قیمت برای سرمایه گذاری بلند مدت مانند یونی سواپ (UNI)، پولکادات (DOT)، کاردانو (ADA) نیز اشاره کرد. شما می‌توانید با تشکیل یک سبد سرمایه‌گذاری متنوع از بهترین رمزارزهای آینده دار، ریسک سرمایه‌گذاری خود را به حداقل برسانید. دقت داشته باشید که این رمزارزها به دیده بلند مدت می‌توانند برای شما سودآور باشند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در

منتخب

مطالب مشابه

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در