اخباراخبار داخلی قانونگذاری هااخبار قانونگذاری ها

ممنوعیت خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران

بررسی ممنوعیت خرید و فروش ارز دیجیتال و قانونی بودن استخراج آن با توجه به مصاحبه اخیر رئیس کل بانک مرکزی

این روزها بازار اخبار قانونگذاری ارزهای دیجیتال در ایران داغ است. مسئولین و مقامات مربوطه در چند روز اخیر صحبت های مختلفی را پیرامون رمز ارزها انجام دادند. یکی از این صحبت ها پیرامون ممنوعیت خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران می باشد که در این مقاله به شرح آن می پردازیم.

علی صالح آبادی (رئیس کل بانک مرکزی ایران)، در مصاحبه اخیر خود با شبکه خبر صحبت هایی را درباره رمز ارزها انجام داد. برخی از این صحبت ها به نفع طرفداران رمز ارزها بود و برخی دیگر چندان خوشایند به نظر نمی رسید. طی این مصاحبه، صالح آبادی معامله ارزهای دیجیتال در ایران را از نظر قانونی ممنوع دانست. وی درباره معامله ارز دیجیتال در ایران گفت:

خرید و فروش رمزارز خارج از چهارچوب و برای مبادله و سرمایه‌گذاری ممنوع است و به رسمیت شناخته نمی‌شود؛ بنابراین سیاست کلی فعلی در مورد رمز‌ارزها این است که مبادله آن به‌عنوان ابزار سرمایه‌گذاری مورد قبول نیست.

استخراج ارز دیجیتال

استخراج قانونی رمز ارز و ممنوعیت خرید و فروش ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم تمامی سخنان صالح آبادی بر ضد رمز ارزها نبود و این مصاحبه نکات مثبتی هم داشت. این نکات پیرامون اخبار قبلی می باشد که طی آن ها اعلام شد:

کسانی که استخراج رمز‌ارز انجام داده‌اند در چهارچوب آیین‌نامه مصوب هیئت وزیران می‌توانند از آن برای واردات استفاده کنند.

بر این اساس استخراج قانونی ارز دیجیتال و استفاده از آن برای واردات هیچ مشکلی ندارد. با این حال خرید و فروش ارز دیجیتال همچنان مجوز قانونی ندارد و در این باره باید به آینده امیدوار بود. البته که پذیرش ارز دیجیتال توسط سایر دولت ها نیز می تواند روی شرایط آن ها در ایران تاثیر بگذارد. بنابراین احتمال می رود که انجام این کار، در آینده در بسیاری از کشورها صورت بگیرد. بنابراین پیگیری اخبار قانونگذاری های ارز دیجیتال می تواند به شما اطلاعات کارآمدی را برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا