17:30 | شنبه 29 اردیبهشت 1403

معرفی ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin)

نات کوین یکی از جنجالی ترین رمز ارزهایی است که نام آن این روزها در اخبار ارز دیجیتال به گوش می‌رسد. در واقع نات کوین یک بازی برای کاربران تلگرام است که در آن می‌توانند از طریق کلیک کردن کسب درآمد کنند. به طور کلی نات کوین به دلیل اینکه با هدف خاصی ایجاد نشده است و بیشتر جنبه سرگرمی دارد در دسته میم کوین ها قرار می‌گیرد. در حال حاضر این رمز ارز به عنوان یک توکن درون بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صرافی های ارز دیجیتال لیست نشده است. در ادامه به بررسی توکن نات کوین و بازی Notcoin می‌پردازیم.

 

نات کوین چیست؟

 

نات کوین چیست؟

نات کوین با نام اختصاری NOT یک ربات تلگرامی است که بر بستر شبکه بلاک چین تون(Ton) راه اندازی شده است. در واقع نات کوین (Notcoin) یک بازی ساده است که در آن کاربران تلگرام با کلیک کردن های پی درپی بر روی صفحه گوشی، سكه دریافت می‌کنند. علی‌رغم اینکه زمان زیادی از عرضه ربات نات کوین نمی‌گذرد، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. در حال حاضر به دلیل اینکه امکان خرید و فروش نات کوین وجود ندارد صرفا به عنوان یک دارایی درون بازی محسوب می‌شود.

کاربران این بازی تلگرامی برای به دست آوردن سکه یا به اصطلاح استخراج Notcoin نیازی ندارند فرآیند پیچیده‌ای را انجام دهند. کافی است برنامه تلگرام را داشته باشند، ربات تلگرامی notcoin_bot@ را جستجو کنند و وارد بازی شوند. با ورود به بازی به ازای هر بار کلیک کردن روی آیکون سکه، یک سکه جایزه دریافت می‌کنند. هرچقدر سرعت و تعداد کلیک ها بیشتر باشد سکه بیشتری دریافت یا استخراج می‌کنند.

 

تاریخچه نات کوین

 

تاریخچه نات کوین

نات کوین تلگرام در واقع یک میم کوین بر بستر شبکه تون تلگرام است که توسط تیم Open Builders راه اندازی شد. نسخه اولیه و آزمایشی نات کوین در نوامبر سال 2023 (آبان 1402) رونمایی شد و با موفقیت پیش رفت. این رونمایی نظر بسیاری از کاربران را در همان هفته های اول به خود جلب کرد.

با توجه به استقبال کاربران، نسخه عمومی نات کوین نیز در ژانویه 2024 (دی 1402) ارائه شد. این پروژه به گونه‌ای میان کاربران تلگرام مشهور شد که در اواخر دی ماه بیش از 13 میلیون کاربر، عددی معادل 6.7 تریلیون نات کوین استخراج کردند. ساده بودن محیط بازی نات کوین نسبت به دیگر بازی های بلاکچینی نقش زیادی در محبوبیت این توکن داشت.

 

معرفی بازی نات کوین

 

معرفی بازی نات کوین

بازی تلگرامی نات کوین فرآیند پیچیده‌ای ندارد و به دلیل سادگی، توانسته است بازیکنان زیادی را به خود جلب کند. این بازی نیز برای افرادی که با دنیای ارز دیجیتال و بلاکچین آشنا نیستند به راحتی قابل اجرا است. همانطور که گفته شد برای شروع باید در حساب تلگرام خود ربات تلگرامی نات کوین را جستجو کنید و وارد بازی شوید. 

با انتخاب گزینه شروع در صفحه اصلی یک آیکون سکه نمایش داده می‌شود که با هربار کلیک کردن بر روی آن، یک سکه جایزه دریافت می‌کنید. هر چقدر میزان عملکرد و سرعت بیشتری برای کلیک کردن داشته باشید سکه بیشتری دریافت می‌کنید.

برای اینکه فضای بازی یکنواخت نباشد، آیکون های دیگری نیز به این فضا اضافه شد. به عنوان مثال موشک ها و بوسترها که ابزاری برای سرعت بخشیدن به عملکرد کاربران هستند، امکان دریافت سکه های بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کنند. همچنین با انجام ماموریت های درون بازی جایزه بیشتری به بازیکنان تعلق می‌گیرد.

 

نات کوین در کدام صرافی ها لیست می‌شود؟

 

نات کوین در کدام صرافی ها لیست می‌شود؟

آیا نات کوین لیست می شود؟ چه زمانی نات کوین عرضه می‌شود؟ نات کوین کی قیمت گذاری میشود؟ این ها سوالات مطرح شده کاربران و بازیکنان نات کوین هستند که به دنبال پاسخ آن هستند. لیست شدن ارز دیجیتال Notcoin یک رویداد مهم برای این رمز ارز است. قبل از رویداد هاوینگ بیت کوین، تیم پشتیبانی نات کوین در کانال های خود خبرهایی مبنی بر همزمانی لیست شدن نات کوین در هاوینگ بیت کوین منتشر کردند اما به دلیل عدم آمادگی این اتفاق نیفتاد.

بر اساس اطلاع رسانی تیم توسعه دهنده نات کوین، این توکن در تاریخ 16 می 2024 (27 اردیبهشت 1403) در صرافی‌های بایننس (Binance)، بای بیت (Bybit)، کوین لوکالی (Coinlocally)، کریپتوبات (CryptoBot)، بیتفینکس (Bitfinex) و اوکی ایکس (OKX) به صورت رسمی لیست و عرضه خواهد شد. در صورت لیست شدن نات کوین این امکان برای کاربران فراهم می‌شود تا توکن های خود را بفروشند یا استیک کنند.

 

قیمت هر نات کوین چقدر است؟

 

قیمت هر نات کوین چقدر است؟

از زمان راه اندازی پروژه Notcoin تاریخ و زمان مشخصی برای عرضه نات کوین در نظر گرفته نشده است. به دلیل عدم عرضه و لیست نشدن نات کوین در صرافی ها قیمت این رمز ارز مشخص نیست و کاربران باید منتظر قیمت گذاری این توکن باشند. در حال حاضر بعضی از پلتفرم ها ممکن است با قیمت های متفاوت توکن های Notcoin را تا زمان مشخص شدن قیمت دقیق آن، پیش فروش کنند.

پلتفرم getgems توکن های نات کوین را در بسته های 10 میلیونی و 100 میلیونی به nft و ووچر تبدیل می‌کند. در این پلتفرم قیمت هر بسته 10 میلیونی نات کوین معادل 15 واحد ارز تون (Ton) است. در حال حاضر قیمت هر واحد ارز تون 7 دلار است و هر 10 میلیون نات کوین در قیمت پیش فروش حدود 105 تتر ارزش دارد. باید این نکته را در نظر داشته که قیمت ها به صورت تقریبی هستند و ممکن در زمان لیست شدن قیمت نات کوین متفاوت باشد.

 

نحوه خرید و فروش نات کوین

 

نحوه خرید و فروش نات کوین

در حال حاضر امکان خرید و فروش نات کوین مانند رمز ارزهای دیگر نیست. با توجه به تمهیداتی که تیم توسعه دهنده نات کوین در نظر گرفته اند، کاربران می‌توانند توکن های خود را پیش فروش یا پیش خرید کنند. این امکان برای کاربران و بازیکنانی میسر است که توانسته اند حداقل 10 میلیون توکن Notcoin به‌دست آوردند.

کاربرانی که موجودی نات توکن آن ها بالاتر از 10 میلیون باشد گزینه ترید برای آن ها فعال می‌شود. با فعال شدن گزینه ترید این امکان ایجاد می‌شود بازیکنان توکن های خود را به دسته های 10 میلیونی و به شکل Nft در شبکه بلاکچین Ton تبدیل کنند. بعد از آن می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌هایی که توسط تیم توسعه دهنده معرفی شده آن ها به فروش بگذارند.

برای تبدیل نات کوین ها به nft یا استیک کردن آن ها، ابتدا باید به یک کیف پول در شبکه Ton دسترسی داشته باشید که در ادامه مطلب نحوه نصب کیف پول و انتقال نات کوین به کیف پول را بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه نات کوین را به کیف پول انتقال دهیم

 

چگونه نات کوین را به کیف پول انتقال دهیم

برای برداشت و انتقال نات کوین های استخراج شده در بازی و فروش آن ها، باید توکن ها را به یکی از کیف های شبکه Ton انتقال دهید. بهترین گزینه در حال حاضر برای ایرانیان کیف پول Tonkeeper است که توسط تیم تون، توسعه داده شده است. بعد از نصب کیف پول، باید حداقل 2 دلار ارز تون برای پرداخت کارمزد خریداری کنید. در مرحله بعد ربات نات کوین را به کیف پول، تون کیپر وصل کنید.

بعد از ساخت و نصب کیف پول وارد ربات Notcoin در تلگرام شوید و گزینه Connect wallet را انتخاب کنید و کیف پول خود را به ربات وصل کنید. با اتصال کیف پول گزینه Claim نمایش داده می‌شود. با انتخاب Claim به چند روش به کاربران دسترسی داده می‌شود تا نات کوین های خود را برداشت کنند و به کیف پول انتقال دهند. این روش ها شامل:

1- واریز به صرافی‌های متمرکز: امکان واریز Notcoin به صرافی های بایننس، بای بیت و اوکی ایکس وجود دارد. اما به دلیل اینکه برای نصب تلگرام شماره تلفن همراه نیاز دارد به خط های کاربران ایرانی، این گزینه نمایش داده نمی‌شود.

2- واریز به ربات wallet@ تلگرام: کاربران با استفاده از کیف پول ربات تلگرام نیز می‌توانند Notcoin های خود را انتقال دهند. اما این کیف پول نیز به دلیل تحریم ها برای کاربران ایرانی مناسب نیست و ریسک بالایی دارد.

3- واریز به کیف پول های غیرامانی: این گزینه برای ایرانیان مناسب است و امکان واریز Notcoin به کیف پول های غیرامانی را می‌دهد. در اینجا با توجه به نصب کیف پول Tonkeeper کیف پول خود را انتخاب می‌کنید و توکن های خود را به کیف پول انتقال می‌دهید.

 

نتیجه گیری

نات کوین در ابتدا به عنوان یک بازی تلگرامی معرفی شد اما در حال حاضر یکی از پرطرفدار ترین بازی های بلاکچینی است. این بازی توانسته است نظر میلیون ها کاربر تلگرام را به خود جلب کند. در حال حاضر این توکن به دلیل عدم عرضه و لیست نشدن در صرافی ها ارزش مشخصی ندارد. اما با توجه به اخبار اعلام شده توسط تیم توسعه دهنده قرار است امروز (27 اردیبهشت 1403) Notcoin در صرافی های بایننس، بای بیت و اوکی ایکس به صورت رسمی لیست شود. همچنین قیمت نهایی این رمز ارز نیز بعد از عرضه بر اساس عرضه و تقاضای موجود در بازار مشخص خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- کاربران ایرانی در کدام صرافی می‌توانند توکن های نات کوین خود را نگهداری کنند؟

از آنجایی که صرافی BingX نیازی به احراز هویت ندارد و کاربران ایرانی بدون نگرانی از تحریم ها می‌توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند. لیست شدن نات کوین در صرافی BingX می‌تواند خبر خوبی برای کاربران ایرانی باشد تا بتوانند توکن های خود را نگهداری کنند. 

2- چگونه نات کوین را به پول تبدیل کنیم؟

در حال حاضر باید منتظر باشیم تا Notcoin در صرافی ها عرضه و لیست شوند تا امکان فروش باشد و بتوانیم به پول نقد تبدیل کنیم.

3- آیا پروژه Notcoin می‌تواند کلاهبرداری باشد؟

با توجه به تیم توسعه دهنده نات کوین و پشتیبانی از این توکن احتمال کلاهبرداری بودن این پروژه کم است.

4- بوستر (Booster) در بازی نات کوین به چه معناست؟

توسعه دهندگان نات کوین در بازی برای اینکه بازیکنان را تشویق کنند تا بتوانند توکن های بیشتری مایند کنند ابزارهایی به عنوان بوستس در اختیار بازیکنان قرار داده اند تا به بازی سرعت ببخشند.

5- آیا Notcoin ارز دیجیتال محسوب می‌شود؟

نات کوین در واقع در دسته میم کوین ها قرار می‌گیرد و به برای سرگرمی ایجاد شده است.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح
به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در

منتخب

مطالب مشابه

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح
به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در