اخباراخبار استخراج (ماینینگ)

خشایار فرمانبر: اولویت سوئد تولید فولاد است نه استخراج بیت کوین

صحبت های خشایار فرمانبر (وزیر انرژی سوئد) درباره اولویت های اصلی این کشور و استخراج بیت کوین

بحث استخراج بیت کوین یکی از مسائل بحث برانگیز بازار ارز دیجیتال برای دولت ها است. در سال های اخیر دولت های زیادی مزایا و معایب استخراج بیت کوین را بررسی کردند و قانونگذاری های مربوط به آن را انجام دادند. کشور سوئد نیز یکی از کشورهای موفق و در حال توسعه اروپا می باشد که به موضوع استخراج بیت کوین می پردازد. وزیر انرژی این کشور که خشایار فرمانبر ایرانی الاصل می باشد، اخیرا درباره استخراج بیت کوین و اولویت های سوئد صحبت کرد. از نظر او اولویت اصلی سوئد استخراج بیت کوین نیست و صنایعی نظیر فولاد اهمیت بیشتری برای این کشور دارند.

استخراج بیت کوین

نظر خشایار فرمانبر درباره استخراج بیت کوین در سوئد

سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد که وضعیت اقتصادی خوبی دارد. خشایار فرمانبر که متولد تهران است و از کودکی در سوئد زندگی می کند، وزیر نیروی این کشور است. او اخیرا عنوان کرد که اولویت سوئد در توزیع انرژی باید چیزی کارآمدتر از استخراج بیت کوین باشد. از نظر فرمانبر، صنایعی مثل فولاد که سوئد نقش پررنگی در تولید آن ها دارد، باید در اولویت قرار بگیرند. فولاد این کشور به خاطر کیفیت بالایی که دارد مورد استقبال سایر کشورها قرار می گیرد و در صنایعی مثل خودروسازی به کار می رود. از این استخراج بیت کوین از نظر خشایار فرمانبر کار بیهوده ای نیست اما سوئد اولویت های مهم تری دارد که باید به آن ها بپردازد.

البته که مصرف بالای انرژی برای استخراج بیت کوین می تواند اولویت آن را کاهش دهد. در واقع انرژی بالایی که صرف استخراج بیت کوین می شود یکی از معایب ماینینگ بیت کوین است. داده های تخمینی نشان می دهند که این مصرف انرژی حتی می تواند از مصرف برق سالانه کشورهایی مثل سوئد و اوکراین نیز بیشتر باشد! بر این اساس عدم استقبال از ماینینگ بیت کوین در این کشورها امری طبیعی به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا