4:48 | پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1403

آشنایی با ارز دیجیتال و شبکه مونرو

ارز دیجیتال مونرو یا مونرو، در سال 2014 راه اندازی شد که هدف آن اجازه دادن به تراکنش ها به صورت خصوصی و بدون نام است . اگرچه معمولاً تصور می‌شود که بیت کوین می‌تواند هویت افراد را پنهان کند، اما اغلب به راحتی می‌توان پرداخت‌ها را به منبع اصلی آن ردیابی کرد. ارز دیجیتال مونرو، برای پنهان کردن فرستندگان و گیرندگان به طور یکسان از طریق استفاده از رمزنگاری پیشرفته طراحی شده است. به طور کلی، هدف مونرو این است که امکان پرداخت سریع و ارزان را با حفظ حریم خصوصی کاربران، فراهم کند.

مونرو (XMR) یک ارز دیجیتال همتا به همتا متمرکز بر حریم خصوصی است که به گونه ای طراحی شده است که غیرقابل ردیابی بوده و ناشناس باقی بماند. یک تراکنش در بلاک چین مونرو را نمی توان به یک کاربر خاص یا هویت واقعی مرتبط کرد زیرا ارز دیجیتال قابل تعویض است. این اصطلاح، ارزی را توصیف می کند که در آن هر واحد یکسان است و با هر واحد دیگر آن ارز قابل تعویض است.

  بنابراین در حالی که بیت کوین خریداری شده از دارک وب را می توان از بیت کوین خریداری شده در کوین بیس از طریق تجزیه و تحلیل تراکنش های بلاک چین متمایز کرد، دو سکه مونرو مجزا، دقیقاً یکسان به نظر می رسند و نمی توان آنها را از هم جدا کرد. همچنین شبکه مونرو (XMR) که به الگوریتم‌ جدید رندوم‌‌ ایکس (RandomX)، تغییر و ارتقا یافته که هدف آن مقاومت در برابر استخراج ASIC می باشد.

 

تاریخچه مونرو 

 

تاریخچه شبکه مونرو

منشا شبکه مونرو با انتشار وایت پیپر CryptoNote در سال 2012 آغاز شد. یک مقاله تحقیقاتی ارزهای دیجیتال توسط توسعه دهنده Nicolas van Saberhagen، که هویت واقعی او ناشناخته است، روش‌های رمزنگاری جدید و شکل جدیدی از پول نقد الکترونیکی به نام «CryptoNote» را پیشنهاد کرد.

در جولای 2012، Bytecoin اولین ارز دیجیتالی شد که بر اساس پروتکل CryptoNote راه اندازی شد، سپس در سال 2014، پایگاه کد بیت کوین برای ایجاد یک ارز جدید Bitmonero که امروزه آن را با نام Monero یا xmr می شناسیم، فورک شد.

مونرو، بنیانگذار یا مدیر عامل واحدی ندارد بلکه یک تیم اصلی از توسعه دهندگان وجود دارد که روی آن کار می کنند که اکثر آنها ناشناس باقی مانده‌اند. یکی از معدود توسعه دهندگانی که به نام شناخته می شود، ریکاردو اسپاگنی (معروف به FluffyPony) است که تا زمان کناره گیری در دسامبر 2019، سرپرست اصلی مونرو بود. Spagni در ابتدا در سال 2011 با استخراج بیت کوین درگیر ارزهای دیجیتال شد. زنجیره جانبی ادغام‌ شده مونرو بر روی فعال‌ سازی و توانمند سازی توکن‌ های غیرقابل تعویض (NFT) متمرکز بود. به عنوان یک پروژه منبع باز، Monero در درجه اول به کمک های مالی جامعه برای تأمین بودجه توسعه خود متکی است. صدها نفر در سراسر جهان با پیشنهادات و بودجه از طریق سیستم تامین مالی جمعی مونرو (CCS) از این پروژه حمایت کرده اند.

 

توکن مونرو چیست؟

ارز دیجیتال مونرو (XMR)، یک ارز دیجیتال منبع باز و مبتنی بر حریم خصوصی است که در سال 2014 راه اندازی شد که بر اساس این مفهوم ساخته شده، عمل می کند. این بلاک چین‌‌ها که فناوری زیربنایی پشت ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند، دفتر کل فعالیت‌‌های کاربران هستند که تمام تراکنش‌های شبکه را نشان می‌ دهند.

ارز دیجیتال مونرو یک ارز دیجیتال پیشرو است که در خصوصی کردن تراکنش ها و اطلاعات مالی تخصص دارد. در حالی که سایر دارایی های بلاک چین مانند بیت کوین و اتریوم فقط ناشناس هستند، مونرو یک ارز دیجیتال خصوصی با امنیت بالا است.

 

ارز دیجیتال XMR چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال مونرو یا Xmr طوری طراحی شده است که اطلاعات کاربران و تراکنش‌های آن ناشناس باقی بماند. شبکه مونرو جزئیات تراکنش، مانند هویت فرستنده و گیرنده، و مقدار هر تراکنش را با پنهان کردن آدرس‌های استفاده شده توسط کاربران را، ناشناس می‌‌سازد.

همراه با ناشناس بودن، فرآیند استخراج مونرو بر اساس یک مفهوم برابری طلبانه است. این اصل به این معنا است که همه مردم برابر هستند و شایسته فرصت های برابر هستند. توسعه‌دهندگان این رمز ارز دیجیتال هنگام راه‌ اندازی Monero هیچ سهمی برای خود نگه نداشتند، اما از کمک‌‌ها و حمایت جامعه برای توسعه بیشتر ارز مجازی استفاده کردند.

 

ویژگی های م.نرو

 

ویژگی های ارز دیجیتال مونرو

یکی از بزرگترین ویژگی‌ها و اهداف ارز دیجیتال مونرو، دستیابی به بالاترین سطح غیرمتمرکز ممکن است، به این معنی که کاربر نیازی به اعتماد به شخص دیگری در شبکه ندارد.

حریم خصوصی از طریق چند ویژگی متمایز به دست می آید. در حالی که هر بیت کوین در گردش دارای شماره سریال خاص خود است، به این معنی که استفاده از ارز دیجیتال قابل نظارت است، مونرو کاملاً قابل تعو‌یض است. به‌‌طور پیش‌ فرض، جزئیات مربوط به فرستنده‌‌ها، گیرندگان و مقدار ارز دیجیتالی که منتقل می‌شود پنهان است و طرفداران ارز دیجیتال مونرو می‌گویند که این امر نسبت به امنیت و حریم خصوصی سکه‌‌های رقیب مانند Zcash، برتری دارد.

 

قیمت ارز دیجیتال مونرو

قیمت ارز دیجیتال XMR (مونرو) زنده امروز 273.07 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 191،986،295 دلار است. ارز دیجیتال مونرو در 24 ساعت گذشته 0.99 درصد کاهش داشته است. رتبه فعلی این رمز ارز دیجیتال CoinMarketCap ،44 است. ارزش بازار زنده این ارز دیجیتال 4,919,177,021 دلار است و دارای عرضه در گردش 18,014,104 سکه مونرو  است ولی حداکثر عرضه آن در دسترس نیست.

 

چگونه ارز دیجیتال XMR بخریم؟

 

۱.یک حساب مبادله ای باز کنید.

 برای شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال، باید یک حساب آنلاین در یک کارگزاری آنلاین یا یک صرافی رمزنگاری ثبت کنید. این صرافی‌‌های رمزنگاری به شما کمک می‌کنند تا دارایی‌های دیجیتال خود را از یک مکان امن بخرید، بفروشید و ذخیره کنید.

۲.خرید کیف پول

برای شروع تجارت و‌ خرید Monero به یک کیف پول دیجیتال یا یک کیف پول الکترونیکی نیاز دارید. کیف پول دیجیتال به شما کمک می کند دارایی های دیجیتال خود را در مکانی امن و خصوصی ذخیره کنید. قبل از خرید کیف پول باید ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط کیف پول و کارمزد تراکنش های آنها را در نظر بگیرید.

۳.خرید خود را انجام دهید

هنگامی که حساب خود را با یک صرافی راه اندازی کردید، می توانید هزاران ارز رمزنگاری شده فهرست شده را که برای تجارت در دسترس هستند، بررسی و خریداری کنید.

اگر می خواهید مونرو بخرید، می توانید آن را از لیست صرافی‌ها انتخاب کنید. همچنین می توانید ارز دیجیتال مونرو را در نوار جستجو وارد کنید تا سریعتر آن را پیدا کنید.

اگر قیمت ارز دیجیتال مونرو با اهداف مالی شما مطابقت دارد، می‌توانید تعداد کل توکن‌‌هایی را که می‌خواهید بخرید تعیین کنید. هنگامی که برای انجام معامله آماده شدید، می‌‌توانید حجم توکن‌‌هایی را که می‌خواهید بخرید تنظیم کنید. سپس روی دکمه خرید کلیک کنید تا خرید خود را انجام دهید.

 

نحوه استخراج ارز دیجیتال مونرو

ارز دیجیتال مونرو بر روی تمامی پلتفرم های پیشرو سیستم عامل، از جمله Windows، macOS، Linux، Android و FreeBSD اجرا می شود. این ارز از فرآیند استخراج پشتیبانی می کند که در آن افراد با پیوند به استخرهای ماینینگ برای فعالیت های خود پاداش دریافت می کنند. یا می توانند به صورت جداگانه سکههای مونرو را استخراج کنند.

استخراج ارز دیجیتال مونرو را می توان بر روی یک کامپیوتر استاندارد انجام داد و به هیچ سخت افزار خاصی مانند مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) نیاز ندارد. ASIC نوعی سخت افزار پرهزینه است که معمولاً برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین استفاده می شود. در عوض، می‌‌توانید از CPU یا GPU رایانه خود برای استخراج ارز استفاده کنید. لیست کامل سخت افزارهای قابل استفاده در وب سایت Monero موجود است.

 

کیف پول های XRM

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال مونرو

 

کیف پول Monero GUI Wallet

این کیف پول، یک کیف پول منبع باز رابط کاربری گرافیکی (GUI) است که توسط انجمن Monero توسعه یافت و استفاده از آن کاملاً رایگان است و برای کاربران مبتدی و پیشرفته مناسب است.

 

کیف پول Monero CLI

یک کیف پول منبع باز رابط خط فرمان (CLI) که توسط پلتفرم مونرو XMR توسعه یافت و استفاده از آن کاملاً رایگان است و برای توسعه دهندگان، کاربران متوسط و پیشرفته مناسب است. کیف پول CLI به شما کنترل کامل بر ارزهای دیجیتال مونرو و وجوه خود را می دهد. بسیار قابل تنظیم است و شامل ابزارهای تجزیه و تحلیل مختلف، و همچنین رابط HTTP RPC و 0MQ است.

کیف پول های سخت افزاری کیف پول های سخت افزاری ابزارهای امن رمزنگاری هستند که به حفظ امنیت سکه‌های شما کمک می کنند. Monero در حال حاضر توسط Ledger Nano S/X و Trezor Model T پشتیبانی می شود.

جمع بندی

محبوبیت ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. ارزهای دیجیتال مونرو،  ارزهای مجازی یا دیجیتالی هستند که غیرمتمرکز هستند و می توان از آنها برای تجارت یا خرید و مبادله با استفاده از فناوری بلاک چین استفاده کرد. هدف بسیاری از این رمز ارزها افزایش حریم خصوصی و ناشناس بودن است و احتمال اینکه آیا آنها به موفقیت می رسند غیر قابل پیش بینی است. تعدادی از این ارزها امکان مشاهده عمومی همه تراکنش ها را فراهم می کنند، در حالی که برخی دیگر حفظ حریم خصوصی را اختیاری می کنند. و برخی دیگر مانند شبکه ارزهای دیجیتال مونرو، ویژگی حفظ حریم خصوصی را کاملاً ضمنی نگه می‌‌دارد.

 

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

برای معامله در بازار ارزهای دیجیتال، خرید و فروش رمز ارزها در قالب معامله اسپات
به‌گزارش crypto.news، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست پرداخت 2 میلیارد دلار
شرکت امنیت سایبری کسپراسکای در جدیدترین گزارش خود از تمرکز کلاهبرداران بازار
به‌گزارش crypto.news، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای چندمین بار درخواست

منتخب

مطالب مشابه

برای معامله در بازار ارزهای دیجیتال، خرید و فروش رمز ارزها در قالب معامله اسپات
به‌گزارش crypto.news، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست پرداخت 2 میلیارد دلار
شرکت امنیت سایبری کسپراسکای در جدیدترین گزارش خود از تمرکز کلاهبرداران بازار
به‌گزارش crypto.news، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای چندمین بار درخواست