17:44 | شنبه 29 اردیبهشت 1403

معرفی ارز دیجیتال sxp

ارز دیجیتال Swipe که به اختصار آن را sxp می نامند، پلتفرمی است که به دنبال ایجاد پلی میان دنیای فیات و ارزهای دیجیتال با API خود است که برای ایجاد کارت های پرداخت جهانی با استفاده از توکن SXP بومی خود، طراحی شد. این اکوسیستم توسط توکن بومی خود یعنی SXP تغذیه می شود و به عنوان سوخت شبکه خورشیدی عمل می کند و برای پرداخت هزینه تراکنش ها و ایمن سازی شبکه خورشیدی از طریق پیوند و حاکمیت استفاده می شود.

شبکه Swipe از بلاک چین اتریوم برای نگهداری سپرده های دیجیتال از طرف کاربران و اعطای مزایای مختلف به آنها استفاده می کند. با این حال، این پلتفرم یک API خارج از زنجیره را نیز اجرا می‌کند که امکان سازگاری با زیرساخت‌ های پرداخت سنتی را فراهم می‌کند. محور اصلی اکوسیستم Swipe این است که کاربران از کارت Swipe برای پرداخت به بازرگانان استفاده کنند.

در این حالت، قراردادهای هوشمند در شبکه به طور خودکار هر رمزارز ذخیره شده در کیف پول را به پرداخت نقدی مورد نیاز که توسط بازرگانان در محل خرید می‌پذیرد تبدیل می‌کند. کاربران می توانند کارت خود را از طریق برنامه کیف پول مدیریت کنند و مقدار مورد نیاز SXP را برای ارتقاء کارت خود در هر زمان به اشتراک بگذارند.

 

تاریخچه ارز دیجیتال sxp

 

Swipe توسط Joselito Lizarondo، یک سرمایه گذار پیشین بیت کوین و فردی با تجربه فراوان در کسب و کارهای نوپا تاسیس شد. Lizarondo در حال حاضر نیز به عنوان مدیر عامل این پلتفرم خدمت می کند. Swipe یک شرکت انتفاعی است که دفتر مرکزی آن واقع در لندن است، اما در ایالات متحده، استونی و فیلیپین نیز فعالیت می کند.

در جولای 2020، اعلام شد که Swipe توسط Binance – یکی از صرافی‌های دارایی دیجیتال پیشرو در جهان – به مبلغ نامشخصی خریداری شد. پلتفرم Swipe اکنون برای پشتیبانی از Binance Card استفاده می‌شود، یک کارت نقدی که به کاربران امکان می‌دهد رمزارز را در مکان ‌های فیزیکی خرج کنند. Swipe تقریباً 24 میلیون دلار در یک سری فروش توکن خصوصی و عمومی خود به دست آورد.

 

ویژگی های sxp

 

ویژگی های ارز دیجیتال sxp

 

ارز دیجیتال Swipe در حال حاضر بزرگترین صرافی های دارایی دیجیتال جهان، Binance و FTX، را تامین می کند و از طریق Swipe API به بزرگترین شبکه پرداخت جهان، Visa، متصل می شود. Swipe API امکان تبدیل ارزهای دیجیتال را تنها با کشیدن یک کارت نقدی در یک نقطه فروش یا تجارت الکترونیک فراهم می‌کند که به Swipe امکان می‌دهد تا تجربه کاربری بدون اصطکاک را برای مشتریان خود ایجاد کند.

Swipe Rewards در Swipe API، یک شبکه بازگشت نقدی مرتبط با کارت است که به دارندگان کارت اجازه می‌دهد تا 30 درصد از شرکت‌کنندگان درآمد کسب کنند.

رمزارز SXP برای حفظ و راه اندازی شبکه Swipe مرکزی است و می توان از آن برای پرداخت هزینه خدمات مختلف در اکوسیستم Swipe استفاده کرد. اول از همه، SXP برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه SXP استفاده می شود. شایان ذکر است، 80 درصد از این هزینه توسط قراردادهای هوشمند در شبکه از می رود و یا از چرخه حذف می شود.

طبق قوانین ، عرضه توکن های SXP محدود است، به این معنی که حداکثر تا 300 میلیون توکن وجود خواهد داشت. این پروتکل بیش از 2 میلیون SXP ماهانه صادر می کند که برخی از این توکن ها به عنوان پاداش برای کاربرانی که به کارکرد شبکه کمک می کنند، توزیع می شود. مابقی عرضه برای شرکت Swipe صادر می شود و برای بازپرداخت تیم و بنیانگذاران Swipe استفاده می شود.

با توجه به کاهش های برنامه ریزی شده در عرضه توکن SXP، انتظار می رود مقدار کل SXP موجود در طول زمان کاهش یابد تا زمانی که تنها 100 میلیون واحد باقی بماند.

 

توکن sxp

 

Swipe (SXP) یک توکن ERC-20 است، در نتیجه یکپارچگی آن توسط مکانیسم اجماع اثبات کار (POW) اتریوم و شبکه گره حفظ می‌شود. کاربران می‌توانند از توکن‌های SXP خود در هنگام راه‌ اندازی استفاده کنند. همه کیف ‌پول‌های Swipe به یک سپرده SXP برای فعال سازی و استفاده از عملکردهای زنجیره‌ ای بر اساس قرارداد کیف پول هوشمند برای انجام وظایف خود نیاز دارند.

از این توکن برای پرداخت کارمزد محصولات مختلف در اکوسیستم swipe استفاده می‌شود. توکن SXP برای دستیابی به رده‌های بالاتر دبیت کارت‌های Swipe لازم است و همچنین می تواند برای پرداخت‌های انجام شده با دبیت کارت‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

قیمت ارز دیجیتال sxp

 

قیمت ارز دیجیتال sxp

 

قیمت به روز ارز دیجیتال SXP، در هنگام نگارش این مقاله، ۱.۳۳ دلار آمریکا و با حجم معاملات ۲۴ ساعته، ۸۸۳۶۵۳۱۲ دلار است. SXP در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۱۴ درصد افزایش یافت و در حال حاضر در CoinMarketCap،در رتبه ۱۷۳ قرار دارد.

این توکن سهم ۰.۰۱ درصدی از کل بازار رمز ارز ها را در اختیار دارد. لازم یه ذکر است که این توکن نیز مانند سایر رمز ارز ها با نوسانات زیادی همراه بوده و قیمت آن دائما در حال تغییر است.

 

نحوه خرید و فروش sxp

 

توکن Swipe در حال حاضر برای معامله در بیش از 50 صرافی مختلف، از جمله چندین پلتفرم بزرگ و معتبر، مانند: Binance، KuCoin و Poloniex در دسترس است. بیش از ۶۰ درصد از معاملات SXP در بایننس انجام میشود.

SXP در حال حاضر در برابر انواع ارزهای دیجیتال از جمله تتر (USDT)، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) و همچنین چندین ارز فیات مانند وون کره (KRW)، یورو (EUR) و دلار آمریکا (USD) فهرست شدند. از برترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال حال حاضر برای خرید، فروش و معامله در سهام SXP، می توان به صرافی های، Mandala Exchange Bybit، CoinTiger و FTX، اشاره کرد.

سیستم اعتباری Swipe که Swipe-Credit نام دارد،یک پلتفرم متمرکز برای وام ‌دهی ارزهای دیجیتال است. برای دریافت وام از این پلتفرم باید دارایی های خود را در آن به شکل وثیقه قرار دهید.

البته باید توجه داشته باشید خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی های خارجی، به دلیل تحریم ها یک توصیه سرمایه گذاری نیست. در حالی که شما می توانید با ثبت نام در یکی از صرافی های ارز دیجیتالی ایرانی، معاملات کریپتویی را به صورت امن و سریع انجام دهید.

 

کیف پول های sxp

 

کیف پول های ارز دیجیتال sxp

 

کیف پول های Swipe محصول یک شرکت انتفاعی است که می تواند بیشتر به کارت های نقدی و یک برنامه تلفن هوشمند متصل شود. این کیف پول ها می توانند تجربه ای آشنا با کیف پول های موبایل سنتی را ارائه دهد. پول‌های Swipe با مجموعه‌ ای از ویژگی‌ های جدید که تنها با ادغام ارز رمزنگاری سفارشی آن، SXP، امکان‌پذیر است، تقویت می‌شوند.

به عنوان مثال، Swipe برای کارت های نقدی خود هزینه ای دریافت نمی کند. در عوض، کاربران برای دسترسی به کارت‌ های نقدی با امتیازات اضافی، توکن‌های SXP را به اشتراک می‌گذارند. هر چه کاربران توکن‌های SXP بیشتری را در شبکه Swipe قرار دهند، امتیازات بیشتری نیز دریافت خواهند کرد.

 

برنامه کیف پول دیجیتال به کاربران امکان می دهد پول نقد واریز کنند. هر یک کاربران می توانند، از بیش از 30 ارز دیجیتال موجود توسط Swipe را مستقیماً خریداری کنند. علاوه بر این، این کیف پول می تواند برای نگهبانی دارایی های دیجیتال و همچنین برای تبدیل یک ارز دیجیتال به ارز دیگر نیز استفاده شود.

کیف پول Swipe طوری طراحی شده است که به Swipe Tokens SXP نیاز دارد تا تمام عملکردها و ابزارهای کیف پول را انجام دهد. کاربران در کیف پول Swipe می‌توانند با ارزهای دیجیتال خود خرید، فروش و پرداخت کنند. همچنین کاربران می توانند کارت ‌های هدیه بخرند و تبادلات فوری بین همه دارایی ‌های پشتیبانی شده انجام دهند.

از دیگر کیف پول هایی که از ارز دیجیتال swipe پشتیبانی میکنند، می توان به کیف پول های سخت‌افزاری Ledger یا Trezor، کیف پول Trust Wallet، کیف پول MyEtherWallet و کیف پول Atomic Wallet، اشاره کرد.

 

 جمع بندی

 

بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال های اخیر توجه سرمایه گذاران را برانگیخت. ارز دیجیتال Swipe نیز، یک توکن محبوب DeFi میباشد. به طوری که در تاریخ ۳ می ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یعنی ۵.۸۶ دلار رسید، اما عملکرد آن از آن زمان تا حد زیادی نزولی بوده است.

به طور کلی اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال با بازدهی خوب هستید، SXP می تواند یک گزینه مناسب و سودآور باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا هر آنچه که نیاز است راجع به ارز دیجیتال sxp بدانید را جمع آوری کرده و شرح دهیم.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح
به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در

منتخب

مطالب مشابه

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح
به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در