21:24 | یکشنبه 27 خرداد 1403

معرفی ارز دیجیتال سندباکس

در پی ادغام فناوری بلاک چین با صنعت گیمینگ، بازی های مجازی محبوبی در پلتفرم های گوناگون عرضه شد که این نوع بازی ها از محبوبیت بالایی در حوزه ارز دیجیتال برخوردار هستند. سندباکس (Sandbox)، نیز یکی از مشهور ترین این پروژه های مجازی بلاک چینی است. این پروژه بر روی بلاک چین محبوب اتریوم به اجرا در می آید. در واقع می توان گفت Sandbox نرم افزاری است که مبتنی بر اتریوم بوده و دنیای بازی های مجازی غیرمتمرکز را اجرا می کند. سازندگان می توانند دارایی ها را در سراسر جهان سندباکس طراحی، به اشتراک بگذارند و بفروشند.

سندباکس (Sandbox) چیست؟

همانطور که توضیح کوتاهی در رابطه با سندباکس، محبوب ترین پروژه بازی بلاک چینی دادیم، جهان مجازی ایست که در شبکه اتریوم اجرا می شود. این جهان مجازی، کاربرد های جالبی را به کاربران خود ارائه می دهد. Sandbox metaverse نیز یکی از معدود دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که تلاش می کند پویایی بازار بازی را تغییر دهد. این فضای مجازی، به سازندگان برای ارزشی که از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد می کند، پاداش دهد. این اکوسیستم بازی مبتنی بر اتریوم، به افراد فعال در زمینه گیم سازی اجازه می دهد بازی های مجازی بسازند و سپس آن ها را به فروش برسانند.

سندباکس (Sandbox) که توسط Pixowl ایجاد شده، برای برهم زدن بازار سنتی بازی‌ ها طراحی شده است. جایی که پلتفرم‌ ها مالک و کنترل محتوای تولید شده توسط کاربر هستند، به موجب آن سازندگان و گیمر ها به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. در واقع می توان گفت سندباکس یک جهان مجازی است که با ایجاد ارتباط عمیق تر و مستقیم میان سازندگان بازی و علاقه مندان به آن، انقلابی عظیم در صنعت گیمینگ بر پا کرد. این پلتفرم روش بازی های سنتی را به کل تغییر داد. زیرا سندباکس به بازیکنان اجازه می دهد به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند و کاملا غیر متمرکز است.

ویژگی های Sandbox

سندباکس کاملا غیرمتمرکز و منبع باز است. این ویژگی باعث می شود سندباکس نسبت به صنعت بازی سازی سنتی از محبوبیت بیشتری برخوردار شود. همچنین این جهان مجازی به تمام کاربران از سراسر دنیا اجازه می دهد تا بازی های محبوب خود را بسازند، بفروشند و یا خریداری نمایند. همچنین سندباکس از توکن درون شبکه ای سند (SAND)، برخوردار است که خرید و فروش ها به واسطه آن انجام می شود. سندباکس از سه بخش اصلی ساخته شده است که در ادامه نام برده ایم:

VoxEdit: این بخش به کاربران این امکان را می دهد که اشیاء سه بعدی و یا آیتم های متحرک بسازند. در واقع از طریق VoxEdit، سازندگان محتوا می توانند اجزای درون بازی مانند افراد، حیوانات و … را بسازند. به این اشیا ASSETS یا دارایی گفته می شود. این ابزار کاملا رایگان است و با استفاده از آن می توان شخصیت های دلخواه را ساخت. پس از آن که کاربران اشیاء سه بعدی خود را ساختند، می توانند آن ها را به شکل NFT در بازار سندباکس به فروش برسانند.

Sandbox Marketplace: این بخش بازار اختصاصی سندباکس است که کاربران می توانند دارایی های خود را آپلود کنند و به فروش برسانند. در این بازار تمامی عوامل درون بازی به فروش می رسد. عواملی مانند اشیاء، شخصیت های بازی، زمین های سندباکس، حیوانات و غیره. در بازار سندباکس، تولید کنندگان محتوا به طور مستقیم با یکدیگر در تعامل هستند و به خرید و فروش آیتم های بازی می پردازند. خرید و فروش در بازار سندباکس بسیار آسان است. فروشنده محصول مورد نظر خود را به شکل توکن غیر قابل تعویض NFT در می آورد و آن را با مباغ مشخصی به فروش می گذارد. سپس علاقه مندان به آثار مورد نظر، پس از پرداخت هزینه مالکیت آن را به دست می آورند.

ارز دیجیتال سندباکس

 

Sandbox Game Maker: بخش بازی ساز سندباکس، به کاربران این امکان را می دهد تا بازی های سه بعدی را به صورت رایگان ایجاد کنند. همچنین در بازی مجازی سندباکس شما می توانید تعدادی LAND یا زمین خریداری کنید. سپس این زمین ها را توسعه دهید تا بتوانید با فروش آن ها به کسب درآمد بپردازید. گیم میکر سندباکس، یک ابزار کاربردی و حرفه ای است. این ابزار نیز مانند VoxEdit، به صورت رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد. از طریق این ابزار، بازیکنان می‌ توانند زمین‌ ها را ویرایش‌ کنند، روی آن ها کاراکتر ها و ساختمان‌ هایی قرار دهند و مراحل مختلف بازی را مدیریت کنند.

قیمت سندباکس

قیمت سندباکس نیز مانند سایر رمز ارز های بازار دائما تحت تاثیر نوسانات قیمتی است. اما اوج قیمتی سندباکس 8.51 دلار ثبت شده است که در تاریخ ۰۴ آذر ۱۴۰۰ اتقاق افتاد. در حال حاضر نیز قیمت سندباکس(Sandbox)، با نرخ 2.87 دلار احتساب می شود و تسلط بازار آن 0.16% می باشد. همچنین در زمان نوشته شدن این مقاله سندباکس با ارزش بازار ۳.۳۱ میلیارد دلار در رتبه 40 بازار قرار گرفت و حجم کل مبادلات بازار آن 3,309,720,000.00 دلار می باشد. همچنین تعداد کل کوین های قابل عرضه سندباکس 3 میلیارد است که مقدار ۹۲۵.۰۵ میلیون از آن در گردش بازار قرار دارد.

خرید سندباکس(Sanbox)

قیمت سندباکس روز به روز در حال افزایش است و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل توکن sand در اکثر صرافی های مشهور، مانند بایننس لیست شده است. سندباکس را می توان مانند تمام ارز های دیجیتال دیگر، از صرافی های غیر متمرکز این عرصه خریداری کرد. البته شایان ذکر است که انتخاب روش خرید سندباکس از اهمیت بالایی برخوردار است. دو روش اصلی برای خرید و فروش سند (Sand) وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

  1. خرید سندباکس از وب سایت های داخلی
  2. خرید سندباکس از صرافی های خارجی

برای خرید توکن Sand از طریق روش اول، شما می توانید در یکی از سایت های معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال داخلی ثبت نام کنید و به راحتی و به صورت ریالی به خرید ارز دیجیتال سندباکس بپردازید. اما برای اقدام از طریق روش دوم، باید ابتدا مقداری ارز تتر یا بیت کوین را از وب سایت های داخلی خریداری کنید و سپس در صرافی خارجی مورد نظر تبدیل به ارز sand کنید. توجه داشته باشید به دلیل وجود تحریم ها این روش یک توصیه سرمایه گذاری نیست. زیرا ممکن است صرافی خارجی مورد نظر، در صورت مطلع شدن از هوییت ایرانی شما سرمایه تان را توقیف کند.

کیف پول های سندباکس

انتخاب یک کیف پول مناسب برای سرمایه گذاری امن و معاملات روزانه، از مهم ترین مسائل دنیای ارز دیجیتال محسوب می شود. ارز سندباکس نیز از این قائله مستثنی نیست. زیرا ذخیره امن رمز ارز ها به معنی امنیت سرمایه دیجیتالی تان است. در بازار ارز دیجیتال انواع مختلفی از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد. به همین دلیل در این قسمت برخی از بهترین کیف پول های سندباکس را برای شما عزیزان نام بردیم تا بتوانید با نصب یکی از این کیف پول ها به راحتی ارز سند را معامله و یا ذخیره کنید.

  • لجر Ledger ( نسخه سخت افزاری)
  • ترزور Trezor ( نسخه سخت افزاری)
  • لجر نانو اس LEDGER NANO S ( نسخه سخت افزاری)
  • تراست والت Trust Wallet ( نسخه نرم افزاری)
  • اتمیک والت Atomic Wallet ( نسخه نرم افزاری)
  • مای اتر MyEtherWallet ( نسخه نرم افزاری)

توجه داشته باشید هر یک از کیف پول های دیجیتالی که در بالا نام بردیم هنگام نصب یک کلید خصوصی در اختیار شما قرار می دهند که نگهداری آن در جایی امن برابر است با امنیت سرمایه شما. اگر این کلید خصوصی را گم کنید نمی توانید به سرمایه خود دسترسی داشته باشید. همچنین در اختیار گذاشتن کلید خصوصی کیف پول به دیگران توصیه نمی شود. زیرا هر شخصی که کلید کیف پول شما را در اختیار داشته باشد، می تواند به سرمایه تان نیز دسترسی پیدا کند. در نتیجه حتما توجه کنید که به خوبی از کلید خصوصی کیف پول دیجیتالی تان مراقبت کنید.

جمع بندی

به طور خلاصه The Sandbox یک پلتفرم بازی است که به کاربران اجازه می دهد دنیای خود را بسازند. این پروژه مبتنی بر اتریوم است و در شبکه اتریوم به اجرا در می آید. سندباکس یکی از پروژه های داغ بلاک چینی است که با ادغام صنعت بازی و بلاک چین، دروازه ای جدید به روی عرصه بازی سازی باز نمود. همچنین این پروژه کاملا غیر متمرکز است و ارتباط مستقیمی میان بازی سازان و کاربران ایجاد می کند. در نتیجه این دو قشر می توانند بدون نیاز به واسطه با یکدیگر به تعامل بپردازند. لازم به ذکر است بازی ساز سندباکس به سرعت میان جامعه کریپتو جای گرفت و هر روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می شود.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌ گزارش Cointelegraph.com، مجله اینترنتی معتبر فوربس مجموع ارزش دارایی‌های چانگ پنگ
سواپ (Swap) در لغت به‌ معنی مبادله و تعویض است. این کلمه در بازارهای مالی کاربرد
به‌ گزارش coinmarketcap.com، ارز دیجیتال نات کوین (NOT) در یک ماه منتهی به 27 خرداد 1403 جهش
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال تون کوین صبح روز 27 خرداد 1403 با قیمت 8.23 دلار معامله

منتخب

مطالب مشابه

به‌ گزارش Cointelegraph.com، مجله اینترنتی معتبر فوربس مجموع ارزش دارایی‌های چانگ پنگ
سواپ (Swap) در لغت به‌ معنی مبادله و تعویض است. این کلمه در بازارهای مالی کاربرد
به‌ گزارش coinmarketcap.com، ارز دیجیتال نات کوین (NOT) در یک ماه منتهی به 27 خرداد 1403 جهش
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال تون کوین صبح روز 27 خرداد 1403 با قیمت 8.23 دلار معامله