1:36 | جمعه 1 تیر 1403

تاثیر آموزش در فرایند سرمایه گذاری

آموزش یکی از ارکان مهم سرمایه گذاری می باشد که باید همواره به آن توجه شود. در این مقاله با ضرورت آموزش دیدن در سرمایه گذاری آشنا می شوید.

هر انسانی از بدو تولد مشغول یادگیری کارهای مختلف می شود و تا آخر عمر به یادگیری ادامه می دهد. هر چقدر که این آموزش ها کامل تر می شوند، نیاز به یادگیری چیزهای جدید شکل می گیرد. برای کسی که نمی تواند منبع درآمدی برای خود بسازد یا سرمایه اولیه ای را برای خود فراهم کند، سرمایه گذاری معنایی ندارد. بنابراین کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند ابتدا باید در زمینه های مختلف آموزش ببیند تا مقدمات لازم برای این کار را فراهم کند. آموزش سرمایه گذاری که این روزها توسط افراد و مجموعه های مختلفی ارائه می شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل افراد باید از این آموزش ها استفاده کنند تا دانش خود را افزایش دهند. در این مقاله ضرورت مبحث یادگیری در انجام سرمایه گذاری و بهبود نتیجه آن را می خوانید.

سرمایه گذاری

ضرورت آموزش در سرمایه گذاری

اگر بخواهیم به شکل درست و اصولی به قضیه نگاه کنیم، انجام سرمایه گذاری بدون دانش اولیه درست نیست. این کار تنها زمانی نتیجه می دهد که یک مشاور خبره در کنار شما باشد و مسئولیت سرمایه شما را بر عهده بگیرد. تازه در همین شرایط هم بهتر است که خودتان اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید روی روند سرمایه گذاری نظارت کنید. کسانی که از یادگیری فرار می کنند و می خواهند بدون آموزش وارد بازارهای سرمایه شوند، معمولا ضرر می کنند. برخی از این افراد هم با تکیه بر شانس و اقبال خود این کار را انجام می دهند و بعضا نتیجه هم می گیرند. با این حال در نگاه کلی، یادگیری یک رکن کلیدی برای آغاز و ادامه سرمایه گذاری می باشد.

بله؛ آغاز و ادامه سرمایه گذاری! اینکه شما پیش از ورود به بازارهای سرمایه آموزش ببینید کفایت نمی کند. شما در حین سرمایه گذاری و انجام معاملات نیز همواره باید آموزش ببینید. هر چقدر که دانش شما در این زمینه بیشتر شود، بهتر می توانید تصمیم بگیرید. تصمیمات و انتخاب های درست تر نیز شما را به هدف نهایی تان یعنی کسب سود، نزدیک تر می کند. به همین دلیل است که آموزش دیدن در حوزه سرمایه گذاری یک امر ضروری تلقی می شود.

منابع آموزش سرمایه گذاری

چه منابعی برای یادگیری سرمایه گذاری وجود دارد؟

این روزها به لطف گستردگی فضای مجازی و سهولت استفاده از آن، پلتفرم های زیادی برای آموزش سرمایه گذاری وجود دارند. این پلتفرم ها و سایت های گوناگون هر کدام دری را به سوی شما باز می کنند که از طریق آن وارد دنیای سرمایه گذاری شوید. از پلتفرم های موجود برای آموزش سرمایه گذاری می توانیم به یوتیوب، لینکدین، اینستاگرام و تلگرام اشاره کنیم. در این بین اینستاگرام و تلگرام عموما آموزش های عمومی، سطحی و اصطلاحا پکیجی را به شما ارائه می دهند. این آموزش ها ممکن است که بیشتر جنبه سطحی و تبلیغاتی داشته باشند و چندان کارآمد واقع نشوند. در موارد زیادی هم بابت همین آموزش های سطحی، پرداختی های کلانی درخواست می شود که خیلی بیشتر از ارزش واقعی آموزش می باشد. البته در همه موارد چنین قانونی وجود ندارد و نمی توانیم بگوییم که همه آموزش های اینستاگرامی و تلگرامی بد و تبلیغاتی هستند.

با این حال پلتفرم های تخصصی تری هم برای آموزش سرمایه گذاری وجود دارند. لینکدین و یوتیوب دو نمونه از این پلتفرم ها هستند که دوره های رایگان و کامل آموزشی در آن ها قرار دارد. آموزش های یوتیوب به فارسی، انگلیسی و سایر زبان ها موجود است و شما می توانید از منابع خارجی هم برای یادگیری استفاده کنید. در مورد لینکدین هم شرایط مشابه است؛ با این تفاوت که آموزش ها عموما نظام مند و معتبرتر هستند. علاوه بر این پلتفرم ها، سایت های مختلفی هم وجود دارند که شما را در امر سرمایه گذاری یاری می کنند. اینوستوپدیا (Investopedia) یکی از این سایت ها می باشد که می تواند اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

 

آیا باید برای آموزش سرمایه گذاری دوره ببینیم؟

به طور کلی این تفکر که برای یادگیری سرمایه گذاری حتما باید دوره های زمانبر و پر هزینه را طی کنید اشتباه است. شما می توانید به صورت کاملا رایگان اما درست آموزش ببینید و به نتایج بهتری هم برسید. در این بین همه چیز به شما و اعتبار منابعی که انتخاب می کنید بستگی دارد. بنابراین شما هم می توانید از دوره های رایگان یا هزینه بر استفاده کنید و هم می توانید به صورت فردی مطالعات خود را انجام دهید. سبک یادگیری شما نیز در این بین نقشی تعیین کننده دارد. باید ببینید که با کدام روش بهتر می توانید یاد بگیرید.

بعضی از افراد با آموزش ویدئویی سرمایه گذاری راحت تر هستند و برخی ترجیح می دهند که پادکست گوش کنند. بعضی از افراد خواندن مقاله را دوست دارند و برخی می خواهند که به صورت آنلاین با استاد خود در ارتباط باشند. همه این ها به خود شما بستگی دارد و خودتان باید با توجه به روشی که بهتر یاد می گیرید، منابع آموزشی را انتخاب کنید. نگران نباشید چرا که برای همه موارد فوق دوره های آموزشی نظام مند یا پراکنده وجود دارد.

 

دوره آموزش سرمایه گذاری

چگونه نتایج بهتری بگیریم؟

در گام اول بهتر است که مقدمات آموزش سرمایه گذاری را فراهم کنید. به این منظور ابتدا روش یادگیری خود را شخصا یا به کمک یک فرد متخصص (مثل روانشناس) پیدا کنید. سپس با توجه به شیوه یادگیری خود، آموزش های لازم را از منابع معتبر تهیه کنید و به فراگیری آن ها بپردازید. البته آموزش به تنهایی کافی نیست و عنصر تجربه هم در این بین تاثیر خاص خود را می گذارد. بنابراین بهتر است که پس از یادگیری به تدریج سرمایه گذاری آزمایشی را آغاز کنید تا به مرور زمان تجربه کسب کنید. در همین حین می توانید آموزش خود را هم کامل کنید تا در نهایت خروجی مطلوبی برای شما حاصل شود.

در این مسیر خبرگزاری نرخ لند همواره در کنار شما می باشد. شما می توانید با مطالعه مطالب دسته بندی سرمایه گذاری، آموزش ببینید و با اصول و قواعد انجام این کار آشنا شوید. حتما لازم نیست که از منابع متعددی برای آموزش سرمایه گذاری استفاده کنید. یک یا چند منبع کامل و مفید می توانند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند و شما را از رجوع به منابع متفرقه بی نیاز سازند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در

منتخب

مطالب مشابه

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در