1:23 | یکشنبه 27 اسفند 1402

برنامه های ایلان ماسک برای آینده توییتر

ایلان ماسک یکی از مشهورترین طرفداران ارزهای دیجیتال به شمار می‌ آید. حالا با خرید توییتر، بسیاری از افراد انتظار دارند قوانین این شبکه اجتماعی را با ارزهای دیجیتال همراستا کند؛ اما فضای ارز دیجیتال twitter چگونه از تغییر قوانین در دوران ایلان ماسک تاثیر خواهد گرفت؟ طبق گزارش «TheBlock»، روز دوشنبه، ایلان ماسک در نهایت به چیزی که انتظارش را می‌ کشید، رسید؛ او اکنون مالک توییتر است.

ماجرای معامله عجیب 44 میلیارد دلاری که زمزمه های آن اوایل این هفته آغاز شد. بالاخره با تصاحب‌ شدن یکی از بزرگترین رسانه‌ های اجتماعی به پایان رسید. قرارداد اخیر باعث خواهد شد ایلان ماسک که پیش از این شرکت‌ هایپ تسلا و اسپیس ایکس را مدیریت می‌ کرد، سکان هدایت twitter را نیز در دست بگیرد. توییتر سال 2006 تأسیس شد و ایلان ماسک، کارآفرین بزرگ آمریکایی، در اواسط سال 2009 در آن حساب کاربری افتتاح کرد.

از زمانی که ماسک پیشنهاد خرید توییتر را داد، سؤال‌ های بسیاری در رابطه با تاثیرات چنین معامله‌ ای بر دنیای دیجیتال در ذهن عموم مردم شکل گرفت. اما تأثیر این اتفاق بر فضای ارزهای دیجیتال این شبکه اجتماعی چگونه خواهد بود؟ اکنون که ماسک مدیریت twitter را بر عهده دارد، چه تغییراتی ممکن است در فضای ارزهای دیجیتال توییتر ایجاد شود؟

ایلان ماسک پیشتر در یک بیانیه مطبوعاتی چند سرنخ ارائه کرد و گفت:

قصد دارم توییتر را با افزودن ویژگی‌های جدید، متن‌ باز (Open Source) سازبی الگوریتم‌ ها برای افزایش اعتماد، ازبین‌ بردن ربات‌ های تولید کننده اسپم و انجام احراز هویت برای همه کاربران، بهتر از قبل کنم. twitter پتانسیل فوق‌ العاده‌ای دارد و مشتاقانه منتظر همکاری با این شرکت و جامعه کاربران آن برای رسیدن به این هدف هستم.

اظهارات ایلان ماسک درباره توییتر

ماسک اواسط فروردین در گفت‌ و گوی خود در برنامه تد تاک (TED Talk)، درباره رویکرد احتمالی‌ اش نسبت به توییتر صحبت کرد. در طول این مصاحبه او از برخوردهای نزدیکش با ربات‌ های نرم‌ افزاری twitter گفت؛ مسئله‌ ای که می‌ تواند روی فضای ارز دیجیتال این شبکه اجتماعی نیز تاثیر بگذارد.

او معتقد است حتی اگر زمان کوتاهی را در توییتر بگذرانید، حتما متوجه سیل عظیمی از پاسخ‌ های دائمی ربات‌ های تولید‌کننده اسپم خواهید شد که سعی دارند با ریپلای‌ کردن شما توجه‌ تان را به آخرین کلاهبرداری‌ های مرتبط با ارزهای دیجیتال در twitter جلب کنند. خود ماسک تاکنون بارها هدف ربات‌ ها برای جعل هویتش قرار گرفت؛ سابقه‌ ای که بدون شک موضع او را در این رابطه مشخص کرد.

ماسک در این باره می گوید:

اگر بخواهم صادقانه بگویم، اولویت اصلی من حذف ربات‌ های تولید اسپم ساز، تبلیغات کلاهبرداری و مجموعه ربات‌ هایی است که در توییتر فعال هستند. آنها این محصول (توییتر) را بسیار بدتر می‌ کنند. اگر به ازای هر کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال که در twitter دیدم، یک دوج کوین دریافت می‌ کردم، اکنون صد میلیارد از این توکن داشتم.

 

معلوم نیست ایلان ماسک قصد دارد چه کار متفاوتتری نسبت به چیزی که اکنون توییتر برای مبارزه با این وضعیت در پیش خواهد گرفت، انجام دهد. اما این موضوع غیرقابل‌ انکار است که کمپین‌ های کلاهبرداری رباتی موجود در twitter، پیامدهای اقتصادی زیادی برای قربانیان خود به وجود می‌ آورند. حالا که ماسک مسئولیت این شبکه را بر عهده دارد، تحت‌ فشار قرار خواهد گرفت که این وضعیت را تغییر دهد.

ایلان ماسک تنها منتقد رویکرد ناظران محتوای توییتر نیست. در واقع، بسیاری از شخصیت‌ های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال با او هم‌ عقیده هستند. ماسک به‌عنوان مالک جدید twitter، اکنون در موقعیتی است که می‌ تواند مسیر این مجموعه را در این بخش تغییر دهد.

 

توییتر و ارزهای دیجیتال

 

ارتباط های توییتر و ارزهای دیجیتال در آینده

 

با این حال، این مشکل تا حدی پیچیده به نظر می‌ رسد. با توجه به مخالفت احتمالی هیئت‌ مدیره توییتر و خطری که جلوگیری‌ نکردن از انتشار محتوای خشونت‌ آمیز و غیر اخلاقی می‌ تواند برای این شبکه اجتماعی داشته باشد، ماسک به احتمال زیاد نمی‌ خواهد کل سیستم را تغییر دهد تا محیطی بدون نظارت ایجاد کند.

اگر او به تعهد خود مبنی بر منبع‌ بازکردن الگوریتم‌ های سایت عمل کند، اطلاعات زیادی درباره نحوه مدیریت وب‌ سایت twitter منتشر خواهد شد. واکنش‌ های عمومی به این موضوع ممکن است روی اقدامات بعدی ماسک در رابطه با رویکرد نظارتی این شبکه اجتماعی تاثیر بگذارد.

میزان تأثیرگذاری ماسک بر تغییر رویکرد نظارتی توییتر، احتمالا در موضوعات دارای ابهام مانند پست‌ های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ملموس‌ تر خواهد بود. در این موضوعات مرز باریکی بین گفتمان واقعی و پست‌ های مخرب وجود دارد و تشخیص آنها به عهده ناظران twitter خواهد بود. برای مثال، این امکان وجود دارد که ایلان ماسک بتواند راه‌ های تعلیق یا مسدود کردن یک حساب کاربری را کاهش دهد.

معمولا در این دست از موضوعات است که نبرد ایدئولوژیکی محسوسی در توییتر مشاهده می‌ شود. برخی از کاربران پست‌ هایی که مخالف آن هستند را به‌ عنوان محتوای مخرب گزارش می‌ دهند. این کاربران اتهاماتی مبنی بر اینکه مدیران سایت، یک جناح را بر جناحی دیگر ترجیح می‌ دهند به twitter وارد می‌ شود.

همچنین، قدرت ماسک باعث خواهد شد تا علاقه‌ مندان به ارزهای دیجیتال کنار او بایستند. احتمالا میزان استفاده خود از این پلتفرم را افزایش می‌ دهند. از طرف دیگر، کسانی که با ماسک مخالف هستند، ممکن است فضای ارز دیجیتال توییتر را ترک کنند و تمرکز خود را بیشتر روی پلتفرم‌ هایی مانند دیسکورد (Discord) بگذارند. همچنین اینکه منابع و زمان بیشتری برای ساخت جایگزین‌ های غیرمتمرکز twitter صرف کنند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از
به‌گزارش cointelegraph.com، در روز 15 مارس صرافی پنکیک سواپ نسخه جدیدی از کد خود را منتشر
سایت CryptoQuant اخیرا در گزارشی فاش کرد که دولت آمریکا بیش از 210,392 بیت کوین در اختیار
به‌گزارش cointelegraph.com، ایلان ماسک پس از مواجهه با درخواست‌های گسترده کارکنان تسلا

منتخب

مطالب مشابه

به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از
به‌گزارش cointelegraph.com، در روز 15 مارس صرافی پنکیک سواپ نسخه جدیدی از کد خود را منتشر
سایت CryptoQuant اخیرا در گزارشی فاش کرد که دولت آمریکا بیش از 210,392 بیت کوین در اختیار
به‌گزارش cointelegraph.com، ایلان ماسک پس از مواجهه با درخواست‌های گسترده کارکنان تسلا