22:00 | دوشنبه 30 بهمن 1402

ذخایر بیت کوین تسلا چقدر است؟

ایلان ماسک، سازنده خودرو های الکتریکی تسلا به تازگی گزارشی از سود سه ماهه خود ارائه داد. طبق این گزارش، ذخایر بیت کوین تسلا همچنان 1.26 میلیارد دلار است و این شرکت هیچ یک از BTC های خود را نفروخت. این دومین فصلی است که ایلان ماسک هیچ تغییری در ذخایر بیت کوین خود به وجود نیاورد. البته ایلان ماسک موظف شد 51 میلیون دلار کاهش ارزش را گزارش کند تا منعکس کننده کاهش قیمت این ارز دیجیتال باشد. طبق قوانین دارایی‌ های دیجیتال، اگر قیمت یک دارایی در طول یک فصل کاهش یابد، شرکت باید کاهش ارزش را گزارش کند. اما اگر قیمت افزایش یابد، به عنوان سود در گزارش نمی‌شود مگر اینکه آن دارایی فروخته شود.

ذخایر بیت کوین تسلا در ۲۰۲۲ ثابت مانده است!

ایلان ماسک، در ماه فوریه (بهمن ماه) سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. ذخایر بیت کوین تسلا در ۳ ماهه بعدی، توسط این شرکت ۱۰ درصد کاهش یافت. تسلا با فروش بیت کوین‌ها درآمد خود را ۲۷۲ میلیون دلار افزایش داد. تسلا همچنین هیچگونه کاهشی در ارزش دارایی‌های خود ثبت نکرد، زیرا قیمت بیت کوین نسبت به پایان سه ماهه قبل ثابت بود. در این ۳ ماهه شرکت تسلا هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرد و حجم آن را ثابت نگه داشت. همچنین، سود تعدیل شده هر سهم تسلا در ۳ ماهه ابتدایی سال میلادی به ۳.۲۲ دلار رسید، که مبلغی بیش از انتظار تحلیلگران بوده است. در حالیکه تحلیلگران انتظار داشتند مقدار سهام ۲.۲۶ دلار باشد. همچنین درآمد کلی شرکت تسلا برخلاف تخمین تحلیلگران که ۱۷.۸۵ میلیارد دلار بود، به ۱۸.۸ میلیارد دلار رسید.

ذخایر بیت کوین تسلا در 2022 ثابت است

آیا تسلا BTC های خود را به فروش می گذارد؟

تسلا در ماه فوریه اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. در سه ماهه اول، این شرکت ذخایر بیت کوین خود را تا 10 درصد کاهش داد، و با فروش آن سه ماهه را 272 میلیون دلار افزایش داد. تسلا در سه ماهه دوم هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرد. بر اساس گزارش FactSet، در مجموع، درآمد هر سهم تعدیل شده تسلا در سه ماهه اول به 3.22 دلار در مقابل 2.26 دلار مورد انتظار تحلیلگران رسید. قیمت سهام تسلا در معاملات پس از ساعت کاری چهارشنبه با 3.6 درصد افزایش به 1012.01 دلار رسید. ارزش سهام تسلا از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 3 درصد کاهش یافت. همچنین ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً با پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری برای خرید سهام کامل توییتر (twitter) خبرساز شد.

در مارس 2021، یک ماه پس از خرید بیت کوین تسلا، ماسک از طریق توییتر اعلام کرد که این شرکت بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرد. کمتر از دو ماه بعد، همچنین در توییتی، ماسک اظهارات قبلی خود را رد کرد و اعلم کرد که تسلا بیت کوین را به دلیل تأثیرات زیست‌ محیطی این ارز دیجیتال نمی‌پذیرد. در مجموع، سود تعدیل شده هر سهم تسلا در ۳ ماهه ابتدایی سال میلادی به ۳.۲۲ دلار رسید، حال آن‌که تحلیل‌گران انتظار داشتند این مقدار ۲.۲۶ دلار باشد. همچنین در حالی که تحلیل‌گران درآمد کلی شرکت را ۱۷.۸۵ میلیارد دلار تخمین می‌زدند، درآمد تسلا ۱۸.۸ میلیارد دلار اعلام شد.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

هر جایی که گردش مالی قابل توجهی به چشم می‌خورد، خطر کلاهبرداری نیز وجود دارد.
به‌گزارش crypto.news، خبرگزاری بلومبرگ به‌تازگی یک گزارش از وضعیت رسیدگی به پرونده
به‌گزارش coingape.com، ماینرهای بیت کوین همزمان با افزایش قیمت این ارز دیجیتال در دو
توکن ورلد کوین با نماد معاملاتی WLD در یک هفته گذشته بیش از 170 درصد افزایش قیمت را

منتخب

مطالب مشابه

هر جایی که گردش مالی قابل توجهی به چشم می‌خورد، خطر کلاهبرداری نیز وجود دارد.
به‌گزارش crypto.news، خبرگزاری بلومبرگ به‌تازگی یک گزارش از وضعیت رسیدگی به پرونده
به‌گزارش coingape.com، ماینرهای بیت کوین همزمان با افزایش قیمت این ارز دیجیتال در دو
توکن ورلد کوین با نماد معاملاتی WLD در یک هفته گذشته بیش از 170 درصد افزایش قیمت را