2:49 | جمعه 1 تیر 1403

مرج اتریوم قیمت کارت گرافیک را کاهش می دهد

رویداد مرج اتریوم می تواند روی قیمت کارت گرافیک تاثیر قابل توجهی بگذارد.

سال گذشته که رمز ارزها وضعیت به مراتب بهتری داشتند، استخراج اتریوم یکی از فعالیت های محبوب علاقه مندان به ارز دیجیتال بود. در این حین افراد زیادی مشتاق به خرید کارت گرافیک بودند و این میزان بالای تقاضا، قیمت کارت گرافیک را افزایش داد. دلیل استقبال ماینرها از استخراج اتریوم، نیاز به انرژی کمتر نسبت به استخراج بیت کوین بود. با این حال به تدریج بازدهی استخراج اتریوم نیز کمتر شد و انجام این کار برای ماینرها به اندازه قبل سودآور نبود. همین عامل باعث شد که استقبال از کارت گرافیک برای استخراج ETH نیز کمتر شود و قیمت کارت گرافیک کنترل شود. اکنون که اتریوم به رویداد مرج (Merge) خود نزدیک می شود، باز هم احتمال وقوع این کاهش قیمت وجود دارد.

مرج اتریوم

رویداد مرج (Merge) اتریوم چیست؟

ارز دیجیتال اتریوم که یکی از محبوب ترین رمز ارزها در بین سرمایه گذاران بازار کریپتو می باشد، پیوسته رو به پیشرفت است. این پیشرفت در قالب یک سری تغییرات بنیادی روی شبکه اتفاق می افتد که یکی از آن ها رویداد مرج اتریوم می باشد. در این رویداد، استخراج فیزیکی اتریوم به طور کلی پایان می یابد و دیگر خبری از الگوریتم PoW برای استخراج اتریوم نیست. این می تواند یک پیشرفت بزرگ برای شبکه اتریوم باشد که طرفداران این شبکه را به خود امیدوار سازد. در این صورت یکی دیگر از فازهای پروژه اتریوم 2.0 نیز با موفقیت راه اندازی می شود و یک قدم به نسخه جدید این ارز دیجیتال نزدیک تر می شویم.

در صورتی که اتریوم 2.0 بتواند به وعده های خود عمل کند، عملا دیگر نمی توانیم هیچ آلت کوینی را رقیب اتریوم بدانیم. چرا که اتریوم 2.0 ویژگی های رقبای خود را در سطح بسیار بالاتر، مطمئن تر و بهتری ارائه می دهد. از جهتی دیگر پایان استخراج فیزیکی اتریوم می تواند خبر خوشی برای خریداران کارت گرافیک باشد چرا که قیمت آن ها کاهش می یابد. البته قیمت کارت گرافیک فقط به استخراج اتریوم وابستگی ندارد و این فقط یکی از عوامل تقاضا برای آن می باشد. بر این اساس سایر عوامل هم می توانند تاثیرات مثبت یا منفی خاص خود را روی قیمت کارت گرافیک بگذارند.

پس از پایان استخراج اتریوم چه اتفاقی می افتد؟

بر این اساس می توانیم رویداد مرج را اتفاقی مهم برای شبکه اتریوم بدانیم. اکنون که به این رویداد نزدیک تر می شویم، ماینرها به فکر روشی دیگر برای سود سازی هستند. آن ها می توانند بعد از رویداد مرج و تغییر کلی الگوریتم اجماع اتریوم، به عنوان نودهای ولیدیتور به کار خود ادامه دهند. اینگونه آن ها همان کاری که با دستگاه ماینر انجام می دادند را به نحوی دیگر انجام می دهند و در تایید تراکنش های شبکه مشارکت می کنند. علاوه بر این، استخراج سایر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، لایت کوین، بیت کوین کش و… نیز راه دیگری برای ادامه مسیر علاقه مندان به ماینینگ می باشد.

البته که تمامی تغییرات شبکه اتریوم به یکباره انجام نخواهند شد و برای هضم و جذب آن ها فرصتی وجود دارد. در این فرصت، نودهای شبکه می توانند مسیر خود را انتخاب کنند و حجم شبکه جدید اتریوم را گسترش دهند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در

منتخب

مطالب مشابه

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در