18:26 | شنبه 29 اردیبهشت 1403

بررسی عوامل پشت پرده کاهش قیمت ناگهانی توکن WAVES

همانطور که می دانید پروژه WAVES، در روزهای اخیر ۳۰٪ از ارزش خود را به طور ناگهانی از دست داد و معامله گران را شوکه کرد. ساشا ایوانف (Sasha Ivanov) مدیر عامل این پروژه، اخیرا صحبت های جنجالی کرد که طبق آن ها انگشت اتهام به سمت مدیرعامل صرافی FTX می باشد. ساشا روز گذشته گفت که کاهش قیمت WAVES در چند روز گذشته بی دلیل نبود و دستکاری قیمت در آن مشاهده می شود. این توکن در روز های اخیر رشد فوق العاده ای داشت. به همین دلیل کاهش قیمت ناگهانی آن، پیش بینی نشده بود. در ادامه برخی دیگر از توضیحات مهم ساشا ایوانف، در مورد ریزش ناگهانی قیمت WAVES را با یکدیگر بایکدیگر بررسی می کنیم.

دستکاری قیمت WAVES توسط FTX

گزارشات نشان می دهد در 28 مارس، کوین لایه 1 WAVES با قیمت کمتر از 32 دلار معامله می شد. تا آنکه در 31 مارس، به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 62.36 دلار رسید. سپس به همین سرعت، قیمت به حدود 36 دلار بازگشت. اما تنها در 24 ساعت گذشته، 25 درصد از قیمت اصلی خود را از دست داد و سقوط پیش بینی نشده ای را تجربه کرد. در همین زمان، قیمت استیبل کوین مبتنی بر Waves USD Neutrino پیوند خود را با دلار از دست داد. این استیبل کوین، امروز به 0.68 دلار کاهش یافت. البته که نوسانات قیمتی در صنعت کریپتو یک امر رایج است. اما ساشا ایوانف (Sasha Ivanov) مدیر عامل پروژه Waves، ادعا دارد این ریزش قیمت waves توسط نوسانات طبیعی اتفاق نیفتاد و دستخوش دستکاری های قیمتی بود.

کاهش قیمت توکن waves

مقصر روند نزولی WAVES چه کسی است؟

ساشا موسسه تحقیقاتی آلامدا به مدیریت سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried) را مقصر می داند و او را به سرکوب قیمت متهم می کند. شایان ذکر است که بنکمن فرید مدیرعامل صرافی FTX است که از افراد تاثیرگذار در صنعت ارز دیجیتال به شمار می رود. در ابتدا پروژه Waves به دستکاری قیمت محکوم شد. اما پس از مدت کمی ساشا ایوانف اعلام در برابر اتهامات از خود دفاع کرد و توضیحات زیر را ارائه داد:

« من به جستجو خود در مورد اینکه چه کسی قصد داشته است از Vires رمزارز WAVES را استقراض کند، ادامه دادم و ببینید چه کسی را پیدا کردم:

ایمیل: info@alameda-research.com

آدرس: 3PHkZUJpS3AfmnXBNLCBmpqL25GJZb1hGiE »

ایوانف پس از ارائه مطالب بالا، ادعا می‌ کند که Alameda Research، یک شرکت تجارت رمزنگاری که توسط مدیر عامل FTX سام بنکمن فرید تأسیس شده است، قیمت را دستکاری کرد و سعی داشت دارایی را مخفی کند تا از طریق نوسانات آن، سود به دست بیاورد. زیرا حساب کاربری که در بالا ذکر شد، به صورت مداوم توکن های WAVES استقراضی را برای فروش به صرافی بایننس منتقل کرد. در پی همین موضوع، ایوانف به مقاله 11 مارس بلومبرگ اشاره کرد. این تاریخ به افزایش شدید عرضه WAVES در مبادلات FTX در اواخر فوریه و اوایل مارس اشاره دارد. به گفته ایوانف، این طرح با استقراض مبالغ هنگفت از طریق پروتکل وام‌ دهی مبتنی بر Waves، Vires Finance عمل می‌ کند، قیمت را پایین می‌ آورد تا از طریق FUD و انتشار ترس به مردم، از کاهش قیمت Waves و نوسانات پس از آن سود به دست آید.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح
به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در

منتخب

مطالب مشابه

شما جزء کدام دسته از فعالان بازار رمزارزها هستید؟ ترید ارزهای دیجیتال را ترجیح
به‌ گزارش cointelegraph.com، بازی های مبتنی بر بلاک چین در ماه آوریل 2024 حدود 988 میلیون دلار
به‌گزارش crypto.news، ارز دیجیتال چین لینک در روز 27 اردیبهشت 1403 رشد قیمت 20 درصدی را
به‌ گزارش crypto.news، سایت معتبر کوین گکو در یک خبر تحلیلی عنوان کرد که سولانا در