13:06 | سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1403

تراکنش های اتریوم به بالاترین میزان در 14 روز گذشته رسید

افزایش تعداد تراکنش های اتریوم در دو هفته اخیر

اتریوم به عنوان یکی از مهم ترین شبکه های بلاک چینی و ارزهای دیجیتال، فعالیت های مختلفی را انجام می دهد. روزانه تعداد زیادی تراکنش در این شبکه انجام می شود که معمولا مقدار آن با کارمزدهای شبکه نیز در ارتباط است. هر چقدر که میزان GAS اتریوم بیشتر شود، رغبت معامله گران به انجام تراکنش در این شبکه نیز کاهش می یابد. البته عکس این موضوع هم صدق می کند و کاهش کارمزدها باعث افزایش حجم تراکنش در شبکه می شود. این موضوع کاملا منطقی است؛ چراکه سرمایه گذاران به انجام تراکنش های کم کارمزد یا بدون کارمزد تمایل بیشتری دارند. یکی از دلایل افزایش تعداد تراکنش های اتریوم در دو هفته اخیر هم همین می باشد. در این مقاله به شرح کامل خبر افزایش تراکنش های اتریوم در دو هفته اخیر می پردازیم.

تراکنش های اتریوم

افزایش تراکنش های اتریوم

برای کسانی که می خواهند تراکنش های رمز ارزی را با امنیت بالایی انجام دهند، اتریوم یک میزبان بسیار خوب است. این شبکه علی رغم میزان کارمزد بیشتر و سرعت کمتر نسبت به رقبا، به دلیل امنیتی که دارد گزینه مناسبی می باشد. تعداد تراکنش های این شبکه بسیار زیاد است و معمولا بالای 10 تراکنش در ثانیه می باشد. این یعنی در هر دقیقه حداقل 600 تراکنش در شبکه Ethereum انجام می شود که مقدار کمی نیست. با این حال عاملی همچون شلوغی شبکه، که افزایش میزان کارمزد و کاهش سرعت را نیز در پی دارد، می تواند علاقه معامله گران به استفاده از شبکه اتریوم را کاهش دهد. در این هنگام رقبایی مثل سولانا، کاردانو، اولنچ، الگوراند و… خودنمایی می کنند.

در دو هفته اخیر و با کاهش نرخ Gwei اتریوم، میزان تراکنش های روزانه این شبکه به مرور بیشتر شد. شبکه اتریوم از تاریخ 18 ژوئن تا کنون به طور میانگین حدود 1 میلیون تراکنش در روز را پذیرفت. از آنجایی که Gwei اتریوم قیمت ثابتی ندارد، اولویت پذیرش کسانی قرار می گیرند که کارمزد بیشتری را پرداخت کنند. بر این اساس تعدادی از تراکنش ها ممکن است به ساعاتی بعد موکول شوند. بنابراین منظور از 1 میلیون تراکنش در روز، تراکنش های ثبت شده نمی باشند؛ بلکه تراکنش های تایید شده مورد نظر ما هستند. روز گذشته (2 جولای) در حالی که اتریوم 1,065 دلار قیمت داشت، تعداد 1,189,382 تراکنش در این شبکه انجام شد. این مقدار تراکنش، بالاترین عدد ثبت شده در 14 روز گذشته بود.

 

کارمزد شبکه اتریوم

کارمزد اتریوم از زمان شروع بازار نزولی و پرهیز سرمایه گذاران از ورود به پوزیشن های معاملاتی کاهش یافت. در حال حاضر کارمزد شبکه معادل Gwei 11 می باشد و کسانی که Gwei 1 بیشتر پرداخت کنند در اولیت قرار می گیرند. البته در زمان شلوغی شبکه اولویت های تایید تراکنش تغییر می کند و گاهی سرمایه گذاران مجبور می شوند کارمزدهای سنگین تری را پرداخت کنند.

بالاترین مقدار تراکنش های اتریوم به روز دوشنبه 10 می 2021 بر می گردد؛ جایی که 1,716,489 تراکنش در شبکه اتریوم انجام شد. در آن زمان بازار در وضعیت بهتری قرار داشت و سرمایه گذاران دائما در حال خرید و فروش بودند. بر این اساس می توانیم احتمال دهیم که پس از شروع مجدد بهار کریپتویی، میزان تراکنش های بلاک چین اتریوم نیز افزایش پیدا کند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت ریپل، به‌تازگی در مصاحبه خود هشدار جدی را درباره
به‌گزارش cryptopotato.com، هفته سوم می 2024، زمان اعلام داده‌ها و گزارش‌های اقتصادی مهمی
به‌گزارش bitcoinist.com، هزینه‌های کارمزد گس اتریوم بعد از اجرای موفقیت آمیز آپدیت
به‌گزارش theblock.com، حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال در آوریل کاهش یافت. آمارها

منتخب

مطالب مشابه

برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت ریپل، به‌تازگی در مصاحبه خود هشدار جدی را درباره
به‌گزارش cryptopotato.com، هفته سوم می 2024، زمان اعلام داده‌ها و گزارش‌های اقتصادی مهمی
به‌گزارش bitcoinist.com، هزینه‌های کارمزد گس اتریوم بعد از اجرای موفقیت آمیز آپدیت
به‌گزارش theblock.com، حجم معاملات صرافی‌های ارز دیجیتال در آوریل کاهش یافت. آمارها