اخباراخبار صرافی هااخبار صرافی های خارجی

آیا صرافی های ارز دیجیتال ما را فریب می دهند؟

اخیرا گزارشی مبنی بر دستکاری حجم معاملات بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال منتشر شد که در این خبر به بررسی آن می پردازیم.

حجم معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در برخی از صرافی ها باورنکردنی است! شاید شما هم با مشاهده چنین حجمی تعجب کنید و به آماری که صرافی اعلام می کند شک کنید. نشریه فوربز نیز این حجم معاملات را بررسی کرد و گزارشی مبنی بر دستکاری آن ها در برخی از صرافی های ارز دیجیتال ترتیب داد. این گزارش به ما می گوید که حجمی که صرافی های ارز دیجیتال برای معاملات بیت کوین و سایر رمز ارزها اعلام می کنند، تفاوت زیادی با حجم واقعی دارد. فوربز می گوید که بیش از نصف ارقام اعلامی، ساختگی هستند و کاربران حقیقی در ایجاد آن ها نقشی ندارند. در ادامه خبر، این موضوع را به شکل دقیق تری مورد بررسی قرار می دهیم.

حجم معاملات بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال

گزارش حجم معاملات در صرافی های ارز دیجیتال

صرافی های ارز دیجیتال ممکن است که گاهی خودشان هم وارد صف های معاملاتی شوند و بازارسازی کنند. به عقیده فوربز، برخی از صرافی های ارز دیجیتال بزرگ جهان مانند بایننس، چنین کاری را انجام می دهند. دستکاری حجم معاملات و دخالت در صف های معاملاتی می تواند با اهداف مختلفی انجام شود. به این ترتیب، اکتفا به ارقام اعلامی صرافی هایی چون بایننس، نمی تواند اطمینان لازم را به ما بدهد. در این بین، فوربز به طور اختصاصی به حجم معاملات بیت کوین اشاره می کند. در صورتی که حجم معاملات تتر به مراتب بیشتر از بیت کوین است و امکان تغییر آن هم وجود دارد.

چنین مواردی برای سرمایه گذاران تهدید محسوب نمی شوند و روند سرمایه گذاری شما را مختل نمی کنند. تنها زمانی این اتفاق رخ می دهد که صرافی در جهت دستیابی به حجمی که اعلام می کند، بازارسازی مستقیم انجام دهد و در معاملات دخالت کند. در این صورت، ممکن است که حجم سرمایه لیکوئید شده افزایش یابد و همچنین حد ضررها نیز تحت تاثیر قرار گیرند. بنابراین، کسانی که در صرافی های آنلاین ایرانی فعالیت می کنند، خیال راحت تری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا