اخباراخبار کوتاه

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال و بهبود وضعیت بازار

رشد قیمت اکثر ارزهای دیجیتال در هفته گذشته سرمایه گذاران زیادی را امیدوار کرد

هفته ای که گذشت یکی از بهترین هفته های بازار ارز دیجیتال در چند ماه اخیر بود. در این مدت قیمت ارزهای دیجیتال افزایش یافت و اکثر رمز ارزها رشد خوبی را تجربه کردند. در این برخی بیش از سایرین درخشیدند و توانستند افزایش قیمت بیشتری را ثبت کنند. اتریوم کلاسیک (ETC)، ماتیک (MATIC) و اتریوم (ETH)، بیشترین افزایش قیمت در یک هفته گذشته را تجربه کردند. در ادامه خبر به بررسی وضعیت این سه ارز دیجیتال و سایر رمز ارزها می پردازیم.

ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بیت کوین به عنوان رهبر بازار، توانست جهت خوبی را به حرکت آلت کوین ها بدهد و خودش هم رشد کند. قیمت بیت کوین پس از مدت ها از 22 هزار دلار عبور کرد و با 11.55 درصد رشد در یک هفته گذشته، به 22,210 دلار رسید. با این حال بیشترین میزان رشد هفتگی متعلق به BTC نمی باشد و ارزهای دیجیتالی کهدر قسمت مقدمه نام بردیم وضع بهتری دارند. در واقع وضعیت قیمت اتریوم کلاسیک، ماتیک و اتریوم از همه ارزهای دیجیتال مطرح بازار بیشتر است. در این بین اتریوم کلاسیک با 80 درصد افزایش قیمت در صدر قرار دارد. پس از آن ماتیک است که در یک هفته اخیر 60 درصد رشد کرد. رتبه سوم رشد هفتگی نیز متعلق به اتریوم است که رشدی 40 درصدی داشت.

البته اگر جامعه آماری مد نظرمان را کمی بزرگ تر کنیم و از 50 ارز برتر بازار فراتر برویم، نتایج جالب تری را هم می بینیم. در این بین ارز دیجیتال LDO یا Lido DAO، با افزایش قیمت 143 درصدی در هفته گذشته در رتبه 80 قرار دارد. سایر ارزهای دیجیتال حوزه دیفای هم مثل LDO وضعیت خوبی دارند و عموما بالغ بر 30 درصد رشد کردند. یونی سواپ (UNI)، آوه (AAVE) و اولنچ (AVAX) سه نمونه از این ارزها هستند که بیش از 30 درصد افزایش قیمت داشتند. با بهبود شرایط ارزهای دیجیتال و افزایش قیمت آن ها، مارکت کپ کلی بازار هم پس از مدت ها از 1 بیلیون دلار عبور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا