اخباراخبار کوتاه

جرائم کریپتویی در سال 2022 کاهش یافته است

در سال 2022 و هم زمان با تغییر شرایط بازار، میزان جرائم کریپتویی 15 درصد کاهش یافت.

حوزه کریپتوکارنسی و بلاک چین به طور مستقیم با جهان هوشمند در ارتباط است. به همین دلیل خطراتی که در فضای آنلاین و مجازی وجود دارد، این حوزه را هم تهدید می کند. جرائم کریپتویی مواردی هستند که عموما در سایر زمینه ها هم اتفاق می افتند. مواردی نظیر هک، کلاهبرداری، پولشویی، دزدی و… در حوزه کریپتوکارنسی و بلاک چین وجود دارد. این جرائم پروژه ها و افراد مختلفی را تهدید می کنند و می توانند تاثیرات قابل توجهی بر شرایط بازار بگذارند. در ادامه کاهش جرائم کریپتویی در سال جاری میلادی را با هم بررسی می کنیم.

کاهش جرائم کریپتویی

کاهش 15 درصدی جرائم کریپتویی

وقتی که نام جرائم کریپتویی به میان می آید، ممکن است مواردی نظیر کلاهبرداری یا هک به ذهن شما برسد. اما جرائم حوزه کریپتوکارنسی و بلاک چین تنها به این موارد محدود نمی شوند و نمونه های دیگری هم دارند. تراکنش های غیر قانونی رمز ارزها یکی از این موارد می باشند که سهم گسترده ای را در ایجاد جرائم کریپتویی دارند. در مقالات قبلی خواندید که افرادی با استفاده از بیت کوین، سفارشات غیر قانونی قتل و گروگانگیری را در فضای دارک وب ثبت کردند. این هم یکی از مواردی است که جرم محسوب می شود و انجام آن غیر قانونی می باشد.

در مقایسه با سال گذشته، میزان جرائم اینچنینی که با حوزه کریپتوکارنسی در ارتباط هستند حدود 15 درصد کاهش یافته است. این کاهش قابل توجه با شروع روزهای بد بازار همزمان شد و از آن تاثیر پذیرفت. افزایش آگاهی عمومی درباره رمز ارزها و جرائم مربوط به آن ها می تواند میزان خرابکاری های مرتبط با این حوزه را باز هم کاهش دهد. از طرفی قانونگذاری های درست و خارج کردن رمز ارزها از فضای اقتصاد زیر زمینی نیز تاثیر خوبی دارد. به طور کلی کاهش 15 درصدی جرائم کریپتویی خبر خوبی می باشد و می تواند در افزایش اعتماد به این حوزه موثر واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا