اخباراخبار کوتاه

افزایش پذیرش ارز دیجیتال در آفریقای جنوبی

پذیرش ارزهای دیجیتال در آفریقا با بروز اتفاقاتی که در این مقاله بررسی می کنیم افزایش می یابد.

پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر جهان روز به روز بیشتر می شود. دستاورهای رمز ارزها و کشف لبه های جدیدی از تکنولوژی آن ها را بسیار مطرح کرد. مردم کشورهای مختلف هم به تدریج بیشتر با این دارایی ها آشنا می شوند و از آن ها استقبال می کنند. آفریقای جنوبی یکی از کشورهایی است که حدود نیمی از مردم آن به پذیرش ارز دیجیتال علاقه دارند. با این حال درصد کمی از آن ها دانش کافی را درباره ارزهای دیجیتال دارند و باید آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهند. به همین جهت در این خبر به تشریح عوامل افزایش پذیرش ارز دیجیتال در آفریقای جنوبی می پردازیم.

پذیرش ارز دیجیتال در آفریقای جنوبی

چه عواملی می تواند پذیرش ارز دیجیتال در آفریقای جنوبی را افزایش دهد؟

تحقیقات درون منطقه ای آفریقای جنوبی نشان می دهد که مردم این کشور مایل به پذیرش رمز ارزها هستند. با این حال پیش از آن باید اتفاقاتی رخ دهد که ذهنیت ساکنین آفریقای جنوبی درباره ارزهای دیجیتال را به شیوه درستی شکل دهد. پذیرش ارز دیجیتال توسط نهادهای مالی داخلی آفریقای جنوبی می تواند یکی از این عوامل باشد. در سایر جهان هم چنین تقاضایی وجود دارد. مردم سایر کشورها ترجیح می دهند که پس از پذیرش رسمی رمز ارزها توسط نهادهای داخلی به سمت آن ها بروند.

علاوه بر نقش موسسات مالی، خود مردم آفریقا هم در این جریان نقش پررنگی دارند. تقریبا 53% از این افراد هیچ دانشی درباره ارز دیجیتال ندارند یا شناخت آن ها بسیار محدود است. در صورتی که آموزش های لازم به این افراد ارائه شود، می توانند با دید بهتری از ارزهای دیجیتال استقبال کنند. در حال حاضر نیز آفریقای جنوبی با پذیرش 7.1 درصدی ارزهای دیجیتال، پس از کنیا بالاترین میزان پذیرش را در قاره دارد. پذیرش رمز ارزها در کنیا 8.5% است و آن را بالاتر از سایر کشورهای قاره قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا