16:51 | یکشنبه 27 اسفند 1402

آنالیز رشد سرمایه در صندق‌ های ارز دیجیتال

برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ و پس از هفته‌ های متوالی خروج پول از صندوق‌ های سرمایه دیجیتال، شاهد افزایش و رشد سرمایه ارز دیجیتال در این صندوق ها هستیم. طبق اطلاعات CoinShares، سرمایه گذاری های نهادی در زمینه ارز های دیجیتال، در بالاترین سطح عرصه اقتصادی قرار دارند. گزارش هفتگی جریان صندوق دارایی‌ های ارز دیجیتال، نشان می دهد که محصولات سرمایه گذاری برای رمز ارز ها در هفته گذشته مجموعا 193 میلیون دلار ورودی داشتند. این سطحی است که از اوایل دسامبر 2021 مشاهده نشده است. می توان گفت بررسی آمار ورودی صندوق های کریپتوکارنسی، به تحلیل کلی بازار کمک می کند. به همین خاطر است که آنالیز این صندوق ها امری مهم تلقی می شود.

وضعیت سرمایه موجود در صندوق های ارز دیجیتال

گزارشات بیانگر این است که ورود پول و سرمایه به صندوق‌ های ارز دیجیتال، هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید. می‌ توان این افزایش سرمایه را به افزایش قیمت بیت کوین در هفته گذشته نسبت داد. محصولات سرمایه گذاری دارایی‌ های دیجیتال در هفته گذشته مجموعاً 193 میلیون دلار ورودی داشتند که بزرگترین افزایش سرمایه در سال ۲۰۲۲ است. بیشترین میزان سرمایه گذاری ها به اروپا با 147 میلیون دلار اختصاص دارد. در حالی که قاره آمریکا با ۱۰۰میلیون دلار، در رتبه بعدی قرار گرفت. بیشتر سرمایه‌ گذاران بازار کریپتو، بر روی بیت‌کوین متمرکز هستند که در هفته گذشته مجموعاً 98 میلیون دلار ورودی داشت. ورودی سرمایه بیت کوین تا به امروز به 162 میلیون دلار آمریکا رسیده است. رمز ارز سولانا نیز بیشترین میزان ورودی یک هفته ای را به ثبت رساند که مجموعاً 87 میلیون دلار احتساب می شود.

قیمت AuM اکنون 241 میلیون دلار است. این امر AuM را به پنجمین محصول بزرگ سرمایه گذاری و بزرگ ترین آلتکوین منفرد غیر از اتریوم تبدیل می کند. قابل ذکر است که  محصولات سرمایه‌ گذاری چند دارایی که نسبتا محبوب هستند، تنها برای دومین بار در سال جاری شاهد خروجی‌ هایی بودند که مجموعا 5.5 میلیون دلار در هفته گذشته بود. بیشتر آلت‌کوین‌ های دیگر هفته گذشته شاهد جریان‌ های ورودی بودند که قابل توجه‌ ترین آن ها کاردانو، پولکادات و ATOM بودند. این رمز ارز های مشهور به ترتیب 1.8 میلیون دلار، 1.2 میلیون دلار و 0.8 میلیون دلار ورودی داشتند. از سوی دیگر سهام بلاک چین منعکس کننده محصولات سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال است. زیرا در هفته گذشته مجموعا 23 میلیون دلار درآمد داشته است.

رشد سرمایه در صندوق های ارز دیجیتال

مزاياي افزايش سرمايه در صندوق هاي ارز ديجيتال

همانطور که اشاره کردیم، افزایش سرمایه نقدی توسط شرکت های نهادی، با قیمت بیت کوین ارتباط عمیقی دارد. به همین دلیل است که اغلب تحلیل گران حرفه ای، میزان رشد سرمایه ارز دیجیتال را بررسی می کنند. افزایش اخیر بیش از ۴۷ هزار دلار در یک واحد بیت کوین باعث افزایش ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال شده است. با ورود سرمایه بیشتر به صندوق های سرمایه گذاری ارز دیجیتال، عرصه کریپتو روز به روز شاهد پیشرفت خواهد بود. هفته گذشته، مدیران شرکت های رمزنگاری Nexo و Amber Group در این مورد بحث کردند و به این مورد اشاره کردند و افزودند:

«در حالی که افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد، پذیرش سازمانی ممکن است هنوز وجود داشته باشد و موانعی برای رشد و افزایش سرمایه وجود داشته باشد. اما بیشتر شرکت ها ممکن است ادعا کنند که بازار کریپتو هنوز بیش از حد بی ثبات است.»

با این وجود مشهود است كه ارز های دیجیتال در ماه‌ های اخیر همچنان شهرت خود را به خاطر نوسانات حفظ کرده‌ اند. اما به نظر نمی‌ رسد که تغییرات قیمت در مورد رمز ارز ها دلهره ‌آور باشد. از سوي ديگر، طرفداران کریپتو گزینه های سرمایه گذاری بیشتری نسبت به قبل دارند. زیرا فهرست بیت کوین و سایر صندوق های قابل معامله در مبادلات ارز های دیجیتال (ETF) همچنان در حال افزایش است. ورودي سرمايه به صندوق هاي ارز ديجيتال، همانند نوسانات قيمتي اين عرصه قابل تغيير است. به همين خاطر سرمايه گذاران نهادي بايد به صورت روزانه و لحظه اي ورودي اين صندوق ها را بسنجند. فراموش نكنيد آناليز رشد سرمايه اين نوع صندوق ها، مي تواند اطلاعات خوبي را در اختيار فعالان كريپتوكارنسي بگذارد.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از
به‌گزارش cointelegraph.com، در روز 15 مارس صرافی پنکیک سواپ نسخه جدیدی از کد خود را منتشر
سایت CryptoQuant اخیرا در گزارشی فاش کرد که دولت آمریکا بیش از 210,392 بیت کوین در اختیار
به‌گزارش cointelegraph.com، ایلان ماسک پس از مواجهه با درخواست‌های گسترده کارکنان تسلا

منتخب

مطالب مشابه

به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از
به‌گزارش cointelegraph.com، در روز 15 مارس صرافی پنکیک سواپ نسخه جدیدی از کد خود را منتشر
سایت CryptoQuant اخیرا در گزارشی فاش کرد که دولت آمریکا بیش از 210,392 بیت کوین در اختیار
به‌گزارش cointelegraph.com، ایلان ماسک پس از مواجهه با درخواست‌های گسترده کارکنان تسلا