0:36 | جمعه 1 تیر 1403

آیا پشتیبانی کیف پول متامسک از بیت کوین امکان پذیر است؟

همانطور که می دانید کیف پول متامسک یکی از مشهور ترین والت های نرم افزاری محسوب می شود. متامسک از کیف پول هایی است که مناسب مروگر می باشد. اما کاربرانی که از این کیف پول دیجیتالی استفاده می کنند، آگاه هستند که متامسک متمرکز بر بلاک چین اتریوم است. با این حال متامسک امروز اعلام کرد درصدد است از سایر شبکه ها، به خصوص بیت کوین، پشتیبانی کند. این می تواند خبر خوبی برای کاربران متامسک باشد. زیرا فرایند دسترسی کاربران به شبکه های گوناگون را گسترش می دهد. پشتیبانی کیف پول متامسک از بیت کوین و سایر شبکه ها، از طریق سرویس اسنپز (Snaps) امکان پذیر خواهد شد که سرویس جدید متامسک است.

سرویس اسنپز (Snaps) در متامسک چیست؟

کیف پول متامسک(MetaMask)، در آستانه بروزرسانی نسخه قدیمی خود است. در این نسخه جدید از متامسک یک سرویس جدید به نام اسنپز، اضافه خواهد شد که اتصال میان شبکه های بیت کوین و سایر شبکه های موجود را برقرار می کند. این ویژگی جدید باعث می شود کیف پول متامسک ارتقا یابد و بتواند از سایر شبکه های رمز ارزی بهره مند شود. پیش از ارائه سیستم اسنپز، تمرکز متامسک بر بلاک چین اتریوم بود. اما با راه اندازی این سرویس در متامسک، دایره اتصال آن با سایر شبکه ها گسترش میابد. البته اسنپز برای پشتیبانی متامسک از بیت کوین راه اندازی می شود. اما این سرویس قابلیت ایجاد ارتباط میان متامسک و چندین شبکه دیگر را نیز دارد.

از سوی دیگر، از طریق اسنپز می توان API های جدید را به این کیف پول نرم افزاری اضافه کرد. قابلیت بعدی اسنپز پشتیبانی از پروتکل‌ های بلاک چین‌ های مختلف است که از طریق API های داخلی می توان عملکرد های موجود در آن را بهینه کرد. همچنین با استفاده از سرویس Snaps، ایجاد تجربه‌ های کاربری web3 نیز فراهم می شود. پس از اعلام  خبر بروزرسانی متامسک و اضافه شدن اسنپز به آن، وب سایت رسمی متامسک اعلام کرد چه پیش نیاز هایی برای استفاده از آن ضروری است. برای استفاده از نسخه جدید متامسک، باید نسخه به‌روزرسانی‌ شده مرورگر کرومیوم یا فایرفاکس بر روی سیستم کاربران نصب باشد. شایان ذکر است اسنپز یکی از ویژگی های متامسک فلَسک (Metamask Flask) می باشد. متامسک برای توضیح بهتر این سرویس های جدید در توییتر خود نوشت:

« اسنپز در محیطی ایزوله اجرا می‌شود. در این محیط جدید مجموعه محدودی از قابلیت‌ ها در دسترس هستند که توسط کاربر و هنگام نصب اسنپز اجازه دسترسی به آن‌ ها صادر می‌ شود. اسنپز نیز مانند RPC API متامسک، که از طریق آن ارتباط با بلاکچین اتریوم برقرار می‌ شود، با استفاده از JSON-RPC با متامسک تعامل ایجاد می کند. »

پشتیبانی شبکه بیت کوین در آپدیت جدید متامسک

 پشتیبانی کیف پول متامسک از بیت کوین چگونه امکان پذیر است؟

همانطور که گفتیم نسخه جدید متامسک از شبکه بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد. قرار است در آپدیت کیف پول متامسک، علاوه بر سرویس جدید اسنپز از یک سرویس دیگر به نام «متامسک سازمانی» نیز استفاده شود. متامسک سازمانی وظیفه دارد دامنه محصولات متامسک را افزایش دهد. این سرویس در تلاش است با ایجاد همکاری میان ارائه دهندگان خدماتی رمز ارز ها و متامسک، قابلیت های این کیف پول محبوب را گسترش دهد. متامسک سازمانی (MetaMask Institutional) یا به اختصار MMI، چندین ارائه دهنده برتر خدمات حضانتی رمز ارز ها از جمله هکس تراست (Hex Trust)، پارافین (Paraffin)، گنوسیس سیف (Gnosis Safe) و جی‌کی۸ (GK8) را گرده هم آورده است. متامسک با این ارائه دهندگان همکاری می کند تا متامسک سازمانی را در راستای گسترش این کیف پول، عرضه کند.

به نظر می رسد متامسک سازمانی می تواند خدمات بسیار مهمی را به کاربران این والت دیجیتالی ارائه دهد. زیرا یکی دیگر از ویژگی های مهم این سرویس، ارائه DAO ها به صورت مدیریت شده است. متامسک سازمانی قرار است DAO هایی را ارائه دهد که از طریق ابزار های مدیریتی مورد نیاز برای مشارکت در فعالیت‌ های عرصه دیفای، توسعه یابند. البته این تنها بخش کوچکی از خدمات متامسک سازمانی است. این آپدیت جدید به شرکت ها اجازه می دهد نیاز های قانونی خود را تامین کرده و علاوه بر دسترسی داشت به حوزه دیفای، با Web3 نیز تعامل داشته باشند.

با آنکه کیف پول متامسک در حال حاضر نیز از شهرت بالایی برخوردار است، اما اضافه شدن این قابلیت ها می تواند بر تعداد کاربران آن بیفزاید. سرویس های جدید اسنپز، MMI و متامسک سازمانی می توانند این کیف پول کاربردی را توسعه دهند. پشتیبانی متامسک از شبکه بیت کوین، یکی از مهم ترین اقدامات جدید متامسک است. این امر به کاربران اجازه می دهد در فضای گسترده تری با متامسک در تعامل باشند. شایان ذکر است پیش از ارائه سرویس های جدید متامسک، این کیف پول تنها در اتریوم پشتیبانی می شد. اما حالا با بروزرسانی جدید آن، شبکه بیت کوین نیز در متامسک پشتیبانی می شود.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در

منتخب

مطالب مشابه

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در