اخباراخبار استخراج (ماینینگ)

ماینینگ بیت کوین به پایان راه خود نزدیک تر شد

با استخراج کامل 91 درصد از کل بیت کوین ها، ماینینگ بیت کوین (BTC) به پایان راه خود نزدیک تر شد.

در روزهای اخیر، ماینرهای بیت کوین توانستند استخراج این ارز دیجیتال را به اندازه 91 درصد کامل کنند. حتما می دانید که در کل فقط 21 میلیون کوین BTC وجود دارد. اکنون مطابق این خبر، 91 درصد از این 21 میلیون کوین استخراج شده اند و تنها 9 درصد دیگر باقی مانده است. اگر پدیده ای به نام هاوینگ بیت کوین را بشناسید، باید بدانید که 9 درصد باقی مانده بسیار سخت تر استخراج می شود. در این بین منظور از سختی استخراج، سختی شبکه نمی باشد و منظور استخراج کمتر نسبت به گذشته است. این یعنی این 9 درصد بیش از 91 درصد قبلی زمان نیاز دارد تا به طور کامل استخراج شود. اگر بخواهیم منتظر اتمام ماینینگ بیت کوین بمانیم، باید تا سال 2140 صبر کنیم!

استخراج بیت کوین

91 درصد از کل بیت کوین ها استخراج شدند

سیزده سال پیش بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال ظهور کرد و استخراج آن نیز آغاز شد. از آن زمان تا کنون هر 4 سال یک بار طی اتفاقی به نام هاوینگ بیت کوین، میزان عرضه و استخراج این ارز دیجیتال نصف شد. به همین دلیل میزان بیت کوین های استخراج شده نیز در هر بازه 4 ساله کاهش یافتند. اکنون 13 سال از ساخت بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو می گذرد و 91 درصد از کل بیت کوین ها به طور کامل استخراج شده است. با این حال به علت بروز هاوینگ در دوره های زمانی 4 ساله، میزان بیت کوینی که در ماینینگ استخراج می شود بسیار کمتر خواهد شد. همین عامل سبب می شود که 9 درصد باقی مانده بیت کوین ها در حدود 120 سال آینده ماین شوند!

البته که مانینگ بیت کوین هنوز هم انجام می شود ولی دیگر پاداش ماینرها به اندازه قبل نیست. به همان میزان که هاوینگ بیت کوین مقدار استخراج و توزیع را کاهش می دهد، پاداش ماینرها را هم کم می کند. به همین دلیل ممکن است که به مرور زمان تقاضا برای مانینگ یا استخراج بیت کوین کمتر شود. در این صورت سایر ارزهای دیجیتال که الگوریتم های استخراج متفاوتی دارند ممکن است مورد توجه قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا