اخباراخبار بیت کوین

هش ریت بیت کوین به بالاترین میزان تاریخی خود رسید

بیشترین مقدار تاریخی هش ریت بیت کوین (Bitcoin Hash-rate) به ثبت رسید!

هش ریت (Hash-rate)، یکی از پارامترهای اساسی در شبکه بیت کوین است که میزان فعالیت ماینرها را نشان می دهد. در چند روز اخیر که قیمت بیت کوین افزایش یافت و مجددا به بالای سطح 22 هزار دلار رسید، هش ریت بیت کوین هم رشد قابل توجهی را تجربه کرد. این مقیاس که در دو ماه گذشته بالغ بر 55% رشد کرده بود، اکنون به بالاترین سقف تاریخی (ATH) خود رسیده است. این اتفاق در شرایطی رخ داد که در ماه های قبل، فعالیت بسیاری از ماینرها در سراسر جهان متوقف شد. در ادامه مطلب، دستیابی هش ریت بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی را به نحوی کامل تر مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشترین هش ریت بیت کوین

بالاترین هش ریت بیت کوین

حدود سه ماه پیش و در اوایل ژوئن 2022، هش ریت Bitcoin برابر 250EHash/s بود. تا اواسط ماه جولای، این میزان به 170EHash/s کاهش پیدا کرد. از آن زمان تقریبا دو ماه می گذرد و در طول این دو ماه، Hash-rate شبکه بیت کوین حدود 55 درصد افزایش یافته است. این رشد پنجاه و پنج درصدی، هش ریت بیت کوین را به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 265EHash/s رساند. زمان این اتفاق با افزایش قیمت بیت کوین هم یکسان شد تا نشانه های بیشتری برای تداوم رشد این ارز دیجیتال شکل بگیرد. از این رو، افراد بیشتری هم به وضعیت فعلی BTC امیدوار شدند.

البته که عدم اصلاح قیمت بیت کوین در این سه روز و رشد 18 درصدی این ارز دیجیتال، می تواند ما را برای یک اصلاح قیمتی آماده کند. اکنون قیمت بیت کوین 21,361 دلار است و از ساعات گذشته حدود هزار دلار کمتر است. با این حال، با استناد به نظر تحلیلگرانی که روند نزولی تمام شده است، می توانیم بگوییم که این اصلاح چندان عمیق و ادامه دار نخواهد بود. از طرفی، رویداد مرج اتریوم هم می تواند تاثیرات احتمالی زیادی داشته باشد و نباید از آن غافل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا