.

ممنوعیت تراکنش های ناشناس ارز دیجیتال در اروپا

همانطور که می دانید بیت کوین نوعی دارایی غیرمتمرکز است که تراکنش های آن قابل پیگیری و شناسایی نمی باشد. به همین دلیل دولت ها دائما در تلاش اند برخی قانون گذاری ها را در این عرصه اعمال کنند تا مردم بتوانند به صورت کنترل شده تری در این جهان فناوری، قدم بگذارند. یکی از جدید ترین این اقدامات به پارلمان اروپا بر می گردد که اخیرا اعلام کرده مسئله ممنوعیت تراکنش های ناشناس ارز دیجیتال در این کشور را به رای گیری خواهد گذاشت.

ممنوعیت تراکنش های ارز دیجیتال در اروپا

پارلمان اروپا به تازگی اعلام کرده نگران پولشویی افراد سودجو از طریق ارز دیجیتال است. زیرا مقامات ضد پولشویی اعلام کرده اند که اقدامات غیر قانونی از طریق ارز دیجیتال، رو به افزایش است و باید سریعا از این نوع اقدامات جلوگیری شود. این سازمان اسنادی را رو کرده است که خبر از قانون گذاری های جدید در این عرصه را می دهد. اعضای پارلمان اروپا قصد دارند طرح ممنوع شدن تراکنش های ارز دیجیتال را به رای گیری بگذارند. طبق این رای گیری، سرنوشت تراکنش های ناشناس ارز دیجیتال مشخص خواهد شد.

 

ممنوعیت تراکنش های ناشناس ارز دیجیتال

هدف پارلمان اروپا از قانون گذاری جدید

اولین و مهم ترین هدف این پارلمان، جلوگیری از از انتقال دارایی‌ های دیجیتال بین اتحادیه اروپا و حوزه‌ های قضایی مانند ترکیه، هنگ کنگ و … است. همچنین قانون ‌گذاران کمیته امور اقتصادی اروپا، تمایل دارند انتقال رمز ارزها به کیف پول ‌های شخصی را مشمول سیاست ‌های ضد پولشویی کنند.

قانون گذاران پارلمان اروپا اعلام کرده اند با توجه به اعتراضات گسترده مقامات ضد پولشویی، پارلمان اروپا خود را موظف می داند که بررسی هوییت اشخاصی که تراکنش ارز دیجیتال انجام می دهند را شروع کند. زیرا مقامات پولشویی ادعا دارند بسیاری از تراکنش های ناشناس در راستای تامین هزینه های کودک آزاری، قاچاق، پولشوی و سایر اقدامات غیر قانونی استفاده می شود.

تریدر ها می گویند ماهیت بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال، غیر متمرکز است. به همین ترتیب هر گونه قانون گذاری در این عرصه، باعث از بین رفتن ارزش حقیقی آن می شود. همچنین این امر ممکن است ماهیت غیر متمرکز این فناوری را نابود می کند.

هفته آینده طرح ممنوعیت تراکنش های ناشناس ارز دیجیتال، در جلسه بعدی پارلمان اروپا به رای گیری گذاشته خواهد شد. سپس مشخص می شود چه کسانی از این طرح حمایت می کنند و چه کسانی مخالف ممنوع شدن تراکنش های ناشناس ارز دیجیتال هستند. همچنین قانون ‌گذاران اروپا اعلام کرده اند که به دنبال جلوگیری از مشارکت ارائه دهندگان خدمات رمز ارز ها، در تراکنش های مشکوک هستند.

این امر می تواند انتقال رمز ارزها از اتحادیه اروپا به کشورهایی مثل آمریکا، بریتانیا، ترکیه، روسیه، هنگ کنگ و یا ایران را دشوارتر کند. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا این قانون جدید تصویب می شود و یا تراکنش های ارز دیجیتال همچنان ناشناس باقی می مانند.

اشتراک گزاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

بسیاری از افراد تازه وارد، با وعده بیت کوین 100 هزار دلاری وارد بازار رمز ارز شدند.
بعید است که کسی اهمیت شبکه اتریوم در فضای بلاک چین را نداند. این شبکه قدرتمند با
آپدیت مرج، بزرگ ترین رویداد تاریخی روی شبکه اتریوم بود. همانطور که پیش بینی می شد،
در سال های اخیر کشورهای زیادی بیت کوین را برای استفاده در پرداخت ها محک زدند.

منتخب

مطالب مشابه

بسیاری از افراد تازه وارد، با وعده بیت کوین 100 هزار دلاری وارد بازار رمز ارز شدند.
بعید است که کسی اهمیت شبکه اتریوم در فضای بلاک چین را نداند. این شبکه قدرتمند با
آپدیت مرج، بزرگ ترین رویداد تاریخی روی شبکه اتریوم بود. همانطور که پیش بینی می شد،
در سال های اخیر کشورهای زیادی بیت کوین را برای استفاده در پرداخت ها محک زدند.