22:55 | پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

کاربران توییتر مراقب اسکم Azuki باشند!

متاسفانه در عرصه ارز دیجیتال نیز مانند تمام رسته های دیگر، راه هایی برای کلاهبرداری وجود دارد. به همین ترتیب افراد سودجو در تلاش اند از طریق اسکم ها، به دارایی دیجیتال مردم دست یابند. اخیرا نوعی اسکم جدید در توییتر در حال انتشار است که اکانت های کاربران را هک کرده و NFT های آن ها را به سرقت می برد. این کلاهبرداری جدید با استفاده از ایردراپ Azuki NFT، کاربران را فریب می دهد و به اکانت آن ها نفوذ می کند. اسکم Azuki، علاوه بر اینکه NFT های کاربران را به سرقت می برد، حساب توییتر آن ها را نیز هک می کند.

توییتر در دام اسکم Azuki

افرادی که در توییتر فعالیت می کنند باید بسیار دقت کنند تا در دام ایردراپ کلاهبرداری Azuki، نیفتند. اگر وارد فضای توییتر شدید و پیغام «فرصت شگفت انگیز برای دریافت توکن های رایگان Azuki»، را مشاهده کردید، سریعا آن را حذف کنید. این پیغام تنها یک تله است تا دسترسی به اکانت توییترتان را آسان سازد. پیغامی که در بالا مشاهده کردید، تنها یک دام برای وسوسه کاربران توییتر است. این ایردارپ وعده دریافت توکن های رایگان را به کاربران می دهد و سپس به راحتی کنترل اکانت آن ها را به دست می گیرد. توجه داشته باشید اگر بر روی پیوند مورد نظر کلیک کنید یا کیف پول خود را به آن متصل کنید، تمام دارایی های خود را از دست خواهید داد.

علاوه بر این، کلاهبرداران Azuki، نه تنها توکن های کاربران را به سرقت می برند، بلکه در حال ربودن حساب‌ های کاربران تایید شده توییتر از جمله روزنامه ‌نگاران و متخصصان رسانه نیز هستند. این اسکمر ها پس از نفوذ به اکانت کاربران، متن و تصاویر نمایه را تغییر می ‌دهند تا نشان دهند که حساب متعلق به یکی از هم بنیانگذاران پروژه محبوب آزوکی است.

توییت اسکم Azuki

شباهت اسکم آزوکی و ApeCoin

کلاهبرداری ازوکی به این شکل است که ابتدا توییتی مبنی بر دریافت توکن های رایگان Bean، برای شما ارسال می شود. سپس از شما خواسته می شود برای شرکت در ایردراپ و دریافت توکن های رایگان خود، بر روی پیوند مورد نظر کلیک کنید. پس از آن از شما می خواهند که کیف پول اتریوم خود را به آن وصل کنید. در صورت مشاهده همچین توییتی و نام آزوکی در آخر آن، به هیچ عنوان بر روی پیوند کلیک نکرده و از اتصال کیف پول خود با ایردراپ خودداری کنید. سپس توییت را حذف کرده تا از دام اسکم آزوکی به دور بمانید.

دور از نظر نمانده که کلاهبرداری با مضمون آزوکی، از نظر رویکرد بسیار شبیه به کلاهبرداری اخیر پیرامون ApeCoin (APE) است. در ماه مارس، بیش از 1 میلیون دلار NFT از کلکسیونر هایی که با کلاهبرداری توییتر تعامل داشتند، به سرقت رفت. این اسکم به کاربران توییتر وعده داد که توکن های رایگان ApeCoin، در اختیارشان می گذارد. با این حال، زمانی که شخصی یک کیف پول را وصل می‌ کرد، کلاهبرداران نیز NFT ‌هایی را که در کیف پول قرار داشتند، از جمله کلکسیون Bored Ape و Mutant Ape Yacht Club، سرقت می کردند.

در حال حاضر اسکم Azuki نیز در تلاش است کاربران بیشتری را به دام بیندازد. طبق برآورد های احتمالی، حدود 6 هزار پیام آزوکی به کاربران مختلف توییتر ارسال شده است. البته تعداد قربانیان این پیام ها مشخص نیست.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در

منتخب

مطالب مشابه

انواع الگوهای قیمت در تحلیل تکنیکال را می‌توان به دو دسته ادامه دهنده و برگشتی
به‌ گزارش crypto.news، ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS) در 24 ساعت منتهی به 30 خرداد 1403،
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات استیبل کوین ها در بازار کریپتوکارنسی حدود 16 برابر
به‌ گزارش cointelegraph.com، جرمی آلر (Jeremy Allaire) مدیرعامل شرکت سیرکل، پیش‌بینی کرد که در