23:10 | یکشنبه 6 اسفند 1402

مشکل امنیتی اپل و کیف پول متامسک!

کیف پول متامسک نوعی والت ارز دیجیتال نرم افزاری است که میان سرمایه گذاران این عرصه، بسیار محبوب به شمار می رود. اما اخیرا افرادی که از دستگاه های اپل برای اتصال به این کیف پول استفاده می کنند، با مشکل عجیبی رو به رو شدند. توسعه دهندگان کیف پول متامسک متوجه شدند کاربرانی که از محصولات اپل استفاده می کنند، کلمه بازیابی کیف پول شان به طور خودکار در سرویس‌ آی‌کلاد (iCloud) ذخیره می‌شود. شایان ذکر است که کلمه بازیابی کیف پول های دیجیتالی یکی از مهم ترین بخش های این نوع والت ها محسوب می شوند. زیرا داشتن کلمه بازیابی، به معنی بازیابی دارایی شما در یک کیف پول دیگر است. به همین خاطر شرکت متامسک اعلام کرد کاربرانی که از محصولات اپل استفاده می کنند، برای رفع مشکل امنیتی اپل و کیف پول متامسک، باید تنظیمات سرویس آی‌کلاد (iCloud)، را تغییر دهند.

مشکل امنیتی اپل و کیف پول متامسک

داستان از آنجا شروع شد که چند روز پیش، یکی از کاربران توییتر به نام «revive_dom» در توییتر گزارش داد که کل سرمایه کیف پول خود را از این طریق از دست داده‌ است. پس از آن کانسنسیس (ConsenSys)، توسعه‌ دهنده کیف پول متامسک درباره این مشکل تحقیقات کاملی را شروع کرد. این شرکت دریافت که به طور عجیبی کلمه بازیابی کاربرانی که از محصولات اپل استفاده می کنند در سرویس آی کلاد این برند ثبت می شود. البته لازم به ذکر است که این سرویس به طور خودکار داده های برنامه ها را ذخیره می کند. در نتیجه شرکت متامسک به تمامی دارندگان محصولات اپل هشدار داد که تنظیمات سرویس آی کلاد خود را تغییر دهند.

بر طرف کردن مشکل امنیتی اپل و متامسک

رفع مشکل کیف پول متامسک در اپل

شرکت کانسنسیس (ConsenSys)، توسعه‌ دهنده کیف پول دیجیتالی متامسک، اخیرا اعلام کرد پس از بررسی های گسترده دریافت که کلید خصوصی متامسک در سرویس‌ آی‌کلاد (iCloud) ذخیره می‌ شود. این امر می تواند خطر از دست رفتن سرمایه کاربران را به همراه داشته باشد. به نظر می رسد مشکل امنیتی دستگاه های سری آیفون، لپ‌ تاپ‌ های مک و آیپدها به‌ خاطر تنظیمات پیش‌ فرض این دستگاه‌ ها است. به همین خاطر شرکت کانسنسیس به کاربرانی که از محصولات اپل استفاده می کنند هشدار داد که تنظیمات سرویس آی‌کلاد (iCloud)، در این دستگاه ها را تغییر دهند تا مشکل امنیتی اپل و متامسک برطرف شود.

برای تغییرات تنظیمات سرویس آی‌کلاد (iCloud)، باید گزینه بک آپ گیری غیر فعال باشد. اگر گزینه بک آپ در سرویس آی کلاد فعال باشد، به طور خودکار تمامی داده های اپلیکیشن ها در سرویس آی کلاد ذخیره می شود. این یعنی داده های کیف پول متامسک نیز در این سرویس ذخیره خواهد شد. این امر می تواند به از دست رفتن سرمایه کاربران ختم شود. در نتیجه اگر برای دسترسی به کیف پول خود از محصولات اپل استفاده می کنید، گزینه بکاپ‌گیری سرویس آی‌کلاد را غیر فعال کنید. سپس می توانید با خیال راحت از کیف پول متامسک خود استفاده کرده و هیچ شخصی نمی تواند به دارایی شما دسترسی پیدا کند. شرکت سرپنت (Serpent)، بنیان‌گذار پروژه «DAPE NFT»،گفته است قربانیان این قضیه ۲۷۷,۰۰۰ دنبال‌کننده هستند. در نتیجه حتما مراقب کلید خصوصی کیف پول متامسک در سرویس آی کلاد باشید.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

ارز دیجیتال اختصاصی صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ با نماد معاملاتی UNI در 24 ساعت اخیر
در پایان روز 22 فوریه، قیمت ارز دیجیتال ورلد کوین تا 9 دلار افزایش پیدا کرد. این یعنی
سایت کوین گکو (CoinGecko) به‌تازگی نتیجه یک تحقیق در رابطه با 50 ایردراپ بزرگ بازار
فرآیند برداشت از تراست ولت ساده است و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. البته

منتخب

مطالب مشابه

ارز دیجیتال اختصاصی صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ با نماد معاملاتی UNI در 24 ساعت اخیر
در پایان روز 22 فوریه، قیمت ارز دیجیتال ورلد کوین تا 9 دلار افزایش پیدا کرد. این یعنی
سایت کوین گکو (CoinGecko) به‌تازگی نتیجه یک تحقیق در رابطه با 50 ایردراپ بزرگ بازار
فرآیند برداشت از تراست ولت ساده است و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. البته