اخباراخبار کوتاه

دارایی نهنگ های بیت کوین رو به کاهش است!

تعداد هولدرهای خرد بیت کوین نسبت به نهنگ ها رو به افزایش می باشد و بیت کوین به سوی غیر متمرکز شدن هر چه بیشتر پیش می رود.

تعداد زیادی از سرمایه گذاران بازار کریپتوکارنسی بیت کوین را به عنوان یکی از دارایی های خود هولد می کنند. این افراد تعداد بیت کوین برابری ندارند و مقدار دارایی آن ها با یکدیگر متفاوت است. بر اساس میزان دارایی که هر کس دارد، لقب مانند ماهی، میگو نهنگ یا غیره به او داده می شود. در این مورد، بالاترین جایگاه به نهنگ تعلق دارد که مبلغی بیش از 1000 بیت کوین را هولد می کند. در چند هفته اخیر نیز، کاهش تسلط نهنگ ها بر بازار بیت کوین و ورود تعداد زیادی سرمایه گذار کوچک تر احساس شد. در ادامه این خبر، کاهش تعداد هولدرهای بزرگ بیت کوین و افزایش هولدرهای کوچک را بررسی می کنیم.

هولدرهای بیت کوین

وضعیت نهنگ ها و آدرس هایی که بیش از 1 بیت کوین دارند

نهنگ های هر ارز دیجیتال می توانند تاثیر زیادی را روی بازار آن بگذارند. بعضی از ارزهای دیجیتال، بخش عظیمی از بازار خود را در دست نهنگ ها می بینند. بیت کوین از معدود ارزهای دیجیتالی است که تسلط نهنگ ها بر بازار آن بسیار کم است. اخیرا نیز، تعداد آدرس هایی که بیش از 100 یا 1000 بیت کوین دارند کاهش یافت و عمده بیت کوین ها در دست سرمایه گذاران خردتر قرار گرفت. بر این اساس همزمان با کاهش تعداد نهنگ های بیت کوین، سرمایه گذارانی که بیش از 1 واحد BTC داشتند افزایش پیدا کرد.

هر چقدر که تسلط نهنگ ها بر بازار کمتر باشد، وضعیت ارز دیجیتال پایدارتر و قابل اطمینان تر می شود. یکی از دلایلی که سرمایه گذاران بزرگ به بیت کوین بیش از سایر ارزهای دیجیتال اعتماد می کنند هم همین موضوع است. دلیل این تاثیرگذاری نیز، امکان دخالت نهنگ ها در روندهای بازار است. به طور مثال زمانی که تنها 10 درصد از ارزهای دیجیتال در اختیار نهنگ ها باشد، امکان جهت دهی به آن کمتر می شود. برخی از ارزهای دیجیتال هم هستند که بالغ بر 90 درصد عرضه آن ها در اختیار نهنگ ها قرار دارد. به این ترتیب نهنگ ها به شکل راحت تری می توانند به رفتار آن ها جهت دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا