اخباراخبار کوتاه

چرا مردم باید بیشتر به ارزهای دیجیتال توجه کنند؟

ویتالیک بوترین (سازنده اتریوم) در یکی از توییت های اخیر خود عنوان کرد که توجه مردم به ارزهای دیجیتال در حدی که باید نیست.

ارزهای دیجیتال نوعی دارایی نوظهور هستند و بسیاری از قابلیت های آنان برای عموم مردم چندان شفاف نیست. به همین خاطر است که توجه مردم به ارزهای دیجیتال در حدی که باید نمی باشد. اکثر افراد فقط برای کسب سود به ارزهای دیجیتال نگاه می کنند و ظرفیت های درونی مفید آن ها را مورد توجه قرار نمی دهند. ویتالیک بوترین که سازنده یکی از بزرگ ترین ارزهای دیجیتال می باشد نیز، از این موضوع رضایت ندارد و معتقد است که ارزهای دیجیتال در نظر مردم بسیار پایین تر از چیزی که باید باشند، هستند. چنین نظری درست است؛ چرا که شاید هنوز اکثر مردم جهان، آمادگی پذیرش کامل رمز ارزها را نداشته باشند. در ادامه به نظر ویتالیک بوترین درباره توجه مردم به ارزهای دیجیتال و شفاف سازی او درباره فواید رمز ارزها می پردازیم.

ویتالیک بوترین درباره ارزهای دیجیتال

شفاف سازی ویتالیک بوترین درباره ارزهای دیجیتال

ویتالیک بوترین یک شخصیت مطرح و تاثیرگذار در بازار ارز دیجیتال می باشد که تلاش های زیادی را برای پیشرفت حوزه کریپتوکارنسی انجام داد. او در یکی از توئیت های اخیر خود اظهار داشت که ارزهای دیجیتال، آن طور که باید و شاید مورد توجه مردم قرار نمی گیرند. عموم افراد از ارزش ذاتی رمز ارزها غافل هستند و به این دارایی ها به درستی توجه نمی کنند. از نظر بوترین، ارزهای دیجیتال می توانند تجارت های جهانی و بین کشوری را تسهیل کنند، سیستم پرداختی بهتری را به ارمغان آورند و در امور خیریه نیز مورد استفاده قرار بگیرند. چنین ادعایی با توجه به قابلیت بسیاری از ارزهای دیجیتال درست است؛ اما هنوز بستر مناسبی برای پذیرش آن وجود ندارد.

با پذیرش ارز دیجیتال توسط دولت ها، مردم نیز می توانند به تدریج این دارایی ها را بپذیرند. به طور مثال از زمانی که سوئد در جهت سیاست حذف پول نقد، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را ساخت، پذیرش ارز دیجیتال در این کشور افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا