21:19 | چهارشنبه 27 تیر 1403

ارز دیجیتال XDC چیست؟ همه چیز درباره XDC 

ارز دیجیتال XDC یا XinFin یک شرکت فناوری بلاک چین هیبریدی است که برای تجارت و امور مالی بین المللی بهینه شده است.  شبکه XinFin توسط یک سکه بومی به نام XDC تامین می شود. ارز دیجیتال XDC برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، 2000TPS،  زمان تراکنش 2 ثانیه، KYC  به Master Nodes (گره های اعتبارسنجی) طراحی شده است.  زنجیره XDC (قرارداد دیجیتال XinFin) از XinFin Delegated Proof of Stake یا (XDPoS) با هدف ایجاد یک شبکه بلاک چین بسیار مقیاس پذیر، ایمن و با مجوز و درجه تجاری، استفاده می کند.

توکن XinFin ، XDC است و  فرصتی برای استفاده از زمینه های مختلف در دنیای واقعی XinFin مانند TradeFinex.org ایجاد می کند، به کسب و کارهای کوچک و متوسط یا موسسات کمک می کند تا نیازهای مالی خود را به صورت دیجیتالی و کاملاً ساختاریافته ایجاد کنند تا بتوانند آن را به خود بانک یا سرمایه گذاران غیر بانکی با استفاده از استاندارد توزیع مشترک، توزیع کنند. در ادامه این مقاله با ارز دیجیتال XDC بیشتر آشنا خواهید شد.

 

معرفی ارز دیجیتال XDC

XinFin یک پلتفرم بلاک چین ترکیبی است که برای مدرن کردن تجارت جهانی و بخش مالی از طریق یک راه حل زیرساخت غیرمتمرکز در دسترس، کارآمد و بسیار همه کاره ساخته شده است.  XinFin برای تکمیل اکوسیستم مالی قدیمی با ارائه یک بلاک چین مجاز طراحی شده است که دولت‌ ها، شرکت ‌ها و شرکت‌ های خصوصی می ‌توانند از آن برای بازنگری پشته فناوری خود استفاده کنند و طیف وسیعی از موارد استفاده جدید را تقویت کنند.

بودجه این پلتفرم از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) در مارس 2018 تامین شد که 15 میلیون دلار جمع آوری کرد.  شبکه اصلی XinFin فقط یک سال بعد در ژوئن 2019 راه اندازی شد و به یکی از اولین بلاک چین های قرارداد هوشمند تبدیل شد که از اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده کرد.  ارز دیجیتال XDC نشانه سوخت شبکه XinFin است و بسیار شبیه اتر اتریوم (ETH) است که از آن برای پرداخت هزینه تراکنش ها و عملیات قرارداد هوشمند استفاده می شود. همچنین می توان از این ارز دیجیتال  برای مشارکت در شبکه اعتبارسنجی XinFin و برای استقرار قراردادهای هوشمند، استفاده کرد.

 

 بلاک چین XinFin

XinFin که خود را به عنوان یک بلاک چین نسل سوم توصیف می کند، برای مقابله با برخی از چالش های پیش روی سیستم های مبتنی بر بلاک چین  مانند توان عملیاتی کم، هزینه های بالا و تجربه ضعیف توسعه دهنده،  ساخته شده است. یکی از راه‌ هایی که این شرکت به این هدف دست می‌ یابد، مکانیسم اجماع در مصرف انرژی است که به نام XinFin delegated-proof of-stake یا (XDPoS)  شناخته می‌ شود.

این ارز دیجیتال از یک شبکه غیر متمرکز اعتبار سنجی برای نهایی کردن ایمن تراکنش ها و دفاع در برابر حملات احتمالی استفاده می کند.  XDPoS از فرآیندی به نام اعتبارسنجی مضاعف برای بررسی مجدد تراکنش‌ ها قبل از متعهد شدن به بلاک چین استفاده می ‌کند و راه‌ حلی برای مشکل ارائه می‌ دهد.

 

تاریخچه ارز دیجیتال XDC

  

تاریخچه ارزدیجیتال XDC

Xinfin از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) در مارس 2019 تأمین مالی شد و بیش از 15 میلیون دلار جمع آوری کرد. این پلتفرم یک سال بعد راه اندازی شد و یکی از اولین بلاک چین هایی بود که از قراردادهای هوشمند و اجماع اثبات سهام استفاده می کرد.

Atul Khekade، Ritesh Kakkad و Karan Bhardwaj این پروژه را با امید به ایجاد یک بلاک چین هیبریدی مناسب برای تجارت تاسیس کردند. هر سه دارای پیشینه قوی در توسعه نرم افزار و سرمایه گذاری دیجیتال هستند. Bhardwaj این پروژه را در سال 2018 ترک کرد و استارتاپ خود به نام Elatior Tech را راه اندازی کرد. این توکن در اواخر آگوست 2021 به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به 0.20 دلار رسید. در حال حاضر حدود 0.10 دلار به ازای هر سکه با ارزش بازار بیش از 1 میلیارد دلار معامله می شود.

سه بنیانگذار این پلتفرم، Atul Khekade، Ritesh Kakkad و Karan Bhardwaj، همگی دارای سابقه طولانی در اکوسیستم بلاک چین هستند. قابل ذکر است، Khekade یک برنامه نویس نرم افزار با تجربه است که با تأسیس چندین شرکت فناوری دیگر و تأمین مالی پلتفرم آموزشی Blockdegree مبتنی بر XDC اعتبار دارد. Ritesh Kakkad یک کارآفرین سریالی با سرمایه گذاری های متعدد در فضای دیجیتال است. از سوی دیگر، Bhardwaj در سال 2018 شرکت را ترک کرد تا به دنبال استارتاپ خود، Elatior Tech باشد.

 

ساختار و نحوه فعالیت XDC

XDC01،  XinFin یک پروتکل ترکیبی است که بهترین بخش‌ های اتریوم و پلتفرم Quorum IBM را برای ارائه راه‌ حلی برای ناکارآمدی ‌های بازارهای مالی جهانی می‌ گیرد.

این پلتفرم به سازمان‌ ها اجازه می ‌دهد تا با کسری از هزینه‌ های معمول در بازار تجارت جهانی به دلیل قرارداد هوشمند کارآمد و قابلیت‌ های تسویه زمان واقعی آن شرکت کنند.  XinFin معتقد است که این کار تراکنش های بین المللی را بسیار کارآمدتر می کند، در حالی که موارد استفاده عمومی و خصوصی را امکان پذیر می کند.

XinFin از استاندارد پیام ‌رسانی مالی ISO20022 برای اطمینان از سازگاری بین بلاک چین هیبریدی و سیستم‌ های مالی قدیمی استفاده می‌کند و اطمینان می ‌دهد که شرکت‌ ها و دولت‌ ها می‌توانند به راحتی سیستم ‌های متمرکز خود را به یک شبکه غیرمتمرکز

قوی‌ تر تبدیل کنند که از قابلیت‌ های قرارداد هوشمند XinFin بهره می‌ برد. به دلیل سازگاری ارز دیجیتال XDC با EVM، توسعه‌ دهندگان می ‌توانند به راحتی قراردادهای هوشمند اتریوم خود را در زنجیره XDC بدون نیاز به تغییرات اندک یا بدون نیاز به اجرا بگذارند.

 

 ویژگی های ارز دیجیتال XDC

معماری ترکیبی XinFin آن را قادر می‌سازد تا از زنجیره‌ های عمومی، خصوصی و کنسرسیومی پشتیبانی کند که می ‌توانند عملاً برای هر هدفی انجام شوند. تا کنون، XinFin برای حواله ‌ها و پلت‌فرم‌ های معاملاتی همتا به همتا، بیمه مبتنی بر بلاک چین، هویت آنلاین مرتبط با دارایی ‌های دیجیتال، مدیریت ثبت زمین از پایان به انتها و موارد دیگر، مورد استفاده قرار گرفته است که نشان‌ دهنده تطبیق پذیری این پلتفرم دیجیتال است.

معماری ترکیبی منحصر به فرد بلاک چین به شبکه «بسیار مقیاس پذیر، ایمن و تجاری» اجازه می دهد تا با مسائل فرامرزی مرتبط با تجارت جهانی مقابله کند. XDC یا XinFin Digital Contract، توکن اصلی eXchange inFinite است. این پروتکل از منظر عملیاتی و اقتصادی وظیفه تامین انرژی را بر عهده دارد. توکن‌ های XDC را می‌توان روی dApp‌های یکپارچه برای خرید کالاها و خدمات در سطح بین ‌المللی استفاده کرد. برای کاربرانی که مایل به اجرای گره‌ های اصلی در شبکه هستند، یک نیاز ضروری است.

از ماه می 2021، بیش از 100 موسسه و فرد در حال حاضر یک گره اعتبار سنجی را اجرا می کنند. از زمان راه‌ اندازی، XinFin شبکه عمومی خود را راه‌ اندازی کرد، اکوسیستم شریک و محصول خود را گسترش داد. همچنین اولین استیبل کوین ‌های خود (SGDg و EURg) را منتشر کرد. در طول بقیه سال 2021، این پلتفرم برنامه‌ هایی برای ایجاد روابط با متولیان دارایی دیجیتال، ادغام R3 Cordite و قابلیت‌ های Multi-Sig برای پلتفرم، ایجاد کرد.

 

استخراج ارز دیجیتال XDC

 

نحوه استخراج ارز دیجیتال XDC 

 

استخراج اثبات سهام (PoS) ارز XinFin جایگزین روش اثبات کار (PoW) بیت‌کوین برای اجرای تراکنش ‌ها در بلاک چین می‌شود.

برای استخراج ارز دیجیتال XDC می توانید به لیست صندوق های مشترک ماینینگ و ماشین‌ های سخت‌ افزاری ماینینگ نگاه کنید. به یاد داشته باشید که پلتفرم ها و محصولات مختلفی در کشورهای مختلف برای استخراج ارزهای دیجیتال  در دسترس هستند. دو نوع اصلی از امکانات استخراج عبارتند از؛ استخراج ابری و استخراج سخت افزاری. برای استخراج ارز دیجیتال XDC می توانید از سخت افزار های CPU و GPU و همچنین ASIC ها استفاده کنید.

هنگام انتخاب یک پلتفرم یا سخت افزار برای استخراج ارز دیجیتال XDC، رتبه کاربری آن را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب پلتفرم، آگاهانه تصمیم بگیرید. کلاهبرداری های زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال وجود دارد. در نظر گرفتن شهرت سرویس هنگام انتخاب مکان یا سخت افزار برای استخراج شبکه XDC کاملاً ضروری است.

 

چگونه رمزارز XDC بخریم؟

Xinfin یک پروژه رمزنگاری است که هدف آن تغییر آینده بلاک چین و تجارت است. به طور خاص به دنبال تأثیرگذاری بر تجارت بین ‌المللی و امور مالی جهانی است. اگر قصد خرید و سرمایه گذاری بر روی این توکن را دارید، می توانید آن را از دو طریق خریداری کنید:

۱. خرید ارز دیجیتال XDC از وب سایت های داخلی

۲. خرید ارز دیجیتال XDC از صرافی های خارجی

خرید ارز دیجیتال XDC از وب سایت های داخلی معتبر ، گزینه بهتر و امن تری برای کاربران ایرانی است.

 

قیمت رمزارز XDC

قیمت ارز دیجیتال XDC Network امروز 0.085941 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 6،567،956 دلار است.  ارزش ارز دیجیتال  XDC در 24 ساعت گذشته 4.40 درصد افزایش یافت. رتبه کنونی این رمز ارز دیجیتال CoinMarketCap #89، با ارزش بازار زنده 1,057,502,904 دلار است.  ارز دیجیتال XDC دارای عرضه در گردش 12,305,012,699 سکه XDC و حداکثر عرضه آن  در دسترس نیست.

 

کیف پول های XDC

 

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال XDC

 

EXchange inFinite، یک شبکه توافقی اثبات سهام (XDPoS) است که پل های رله هیبریدی، نهایی شدن بلوک فوری و قابلیت همکاری با استانداردهای پیام رسانی ISO20022 را امکان پذیر می کند و معماری ترکیبی XinFin را برای توسعه دهندگان سازگار می کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که این رمز ارز دیجیتال را خریداری کردید و به دنبال کیف پول های امنی برای ذخیره آن هستید، در زیر لیستی از کیف پول هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌ کنند موجود است.

  •   Guarda wallet
  •   Free wallet
  •   Crypterium wallet
  •   XcelPay
  •   Lumi wallet
  •   BitFi wallet
  •   Ellipal wallet
  •   D’CENT wallet

 

نتیجه گیری

eXchange inFinite که بیشتر با نام XinFin آن را می شناسند، یک شبکه بلاک چین اثبات سهام (dPoS) است. این شبکه به عنوان راه حلی برای تجارت بین المللی، تجارت و امور مالی به وجود آمد. مستندات XinFin نشان می‌دهد که بزرگترین شبکه‌ های بلاک چین، بیت‌کوین و اتریوم، همیشه با زمان کند تراکنش، کارمزد تراکنش‌ های بالا و مصرف انرژی بالا مواجه بودند. eXchange inFinite یک بلاک چین ترکیبی را توسعه داد که شامل یک شبکه عمومی و خصوصی است. به نقل از سرمایه گذاران رمز ارزهای دیجیتال، دارایی خوبی برای سرمایه گذاری در بلند مدت است.

 

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد

منتخب

مطالب مشابه

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد