20:33 | چهارشنبه 27 تیر 1403

ارز دیجیتال KSM چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال KSM

ارز دیجیتال KSM نقش کلیدی در حفظ و راه اندازی شبکه کوساما ایفا می کند. با مالکیت و به اشتراک گذاشتن KSM، کاربران توانایی رای دادن در مورد ارتقاء شبکه را به دست می‌آورند که هر رأی متناسب با مقدار ارز دیجیتال KSM است. این مقاله به شما کمک میکند تا همه آنچه را که باید در مورد پروژه KSM،  بدانید را به شما ارائه می دهد و شما را آماده می کند تا وارد کاربرپسندترین تجربه تجاری موجود در بازار رمز ارزها شوید.

 

آشنایی با شبکه KSM

کوساما (KSM) یک شبکه آزمایشی و اثبات سهام است که بر پایه کد پولکادوت ساخته شده است است و به عنوان یک شبکه آزمایشی برای اکوسیستم پولکادوت (DOT) عمل می‌کند. شبکه KSM   به عنوان یک سیستم هشدار عمل می‌کند و در صورت بروز هر گونه مشکل یا به روز رسانی که ممکن است پایداری شبکه را تهدید کند، Polkadot را ایمن نگه می دارد. شبکه KSM تا زمانی که جامعه به حفظ ان کمک  می‌کند، وجود خواهد داشت و آن را به یکی از بهترین فضاها برای پروژه های جدید و سرمایه گذاری‌های پرخطر تبدیل می کند.

اکو سیستم‌های بلاک چین تنها از یک شبکه آزمایشی برای توسعه برنامه‌ها و پروژه‌های غیرمتمرکز خود (dApps) استفاده می‌کنند. با استفاده از یک شبکه بلاک چین زنده، شبکه KUSAMA می‌‌تواند یک بازار کار و شرایط شبکه آزمایشی را ارائه دهد که سایر زنجیره‌ها قادر به انجام آن نیستند. شبکه KUSAMA همچنین از پارامترهای حاکمیتی اصلاح شده بهره می برد که به آن اجازه می دهد تا چهار برابر سریعتر از Polkadot کار کند. KSM را می توان به عنوان یک نشانه حاکمیتی برای مدیریت به روز رسانی‌ها و اصلاحات پروتکل و همچنین برای پرداخت هزینه هنگام ارسال پیام در پاراچین‌ها استفاده کرد.

کاربران در شبکه KUSAMA می‌توانند KSM خود را برای ایمن نگه داشتن شبکه و کسب پاداش از تورم، به اشتراک بگذارند، در حالی که نامزدها می‌توانند KSM خود را به اعتبارسنجی‌ها بسپارند تا سهمی از پاداش‌ها را دریافت کنند. علاوه بر این، KSM می تواند برای اتصال به پاراچین های جدید استفاده شود. از شبکه kusama با عنوان (پولکادات) یاد می‌شود.

 

تاریخچه KSM

 

تاریخچه شبکه KSM

شبکه kusama در سال 2016 توسط سازندگان Polkadot یعنی: Gavin Wood، Peter Czaban و Robert Habermeier تاسیس شد. فروش ارز دیجیتال پولکادوت (و در نتیجه کوساما) توسط بنیاد Web3 انجام شد که گاوین وود رئیس آن است. Kusama قبل از DOT توسط Web3 منتشر و سپس در دسامبر 2019 با قیمت 1.71 دلار افتتاح شد. توزیع کوساما با توزیع پولکادوت مطابقت داشت. کاربران واجد شرایطی که DOT را در حین پیش فروش خریداری کرده بودند، توانستند مقدار مساوی Kusama را مطالبه کنند. 1٪ از KSM نیز توسط تیم ارائه دهنده ی آن  برای کاربران آینده در شبکه KSM رزرو شده است.

شبکه‌ ارز دیجیتال کوساما با نماد اختصاری KSM در سال ۲۰۱۹ با هدف فراهم کردن محیطی خلاقانه و ارائه ی برنامه‌های نوآورانه برای توسعه دهندگان و کاربران، به طوری که توسعه دهندگان قادر به دسترسی به بلاک چین اختصاصی خود در این شبکه داشته باشند، ایجاد شد.

شبکه‌ی ارز دیجیتال kusama و پولکادات دو شبکه کاملا مجزا هستند که به موازات هم فعالیت می‌کنند.  گوین وود Gavin Wood که هم‌بنیان گذار اتریوم بود و در این پروژه با ویتالیک بوترین همکاری می‌کرد، در سال ۲۰۱۵ در طی اختلافی که با ویتالیک بوترین پیدا کرده بود از این پروژه جدا شد. وی پس از جدایی از پروژه اتریوم، بر روی دو پروژه‌ پولکادات (Polkadot) و کوزاما (Kusama) کار کرد.

 

توکن KSM چیست؟

Kusama (KSM) یک محیط پیش تولید عمومی برای Polkadot است که بر روی نسخه اولیه  بلاک چین Polkadot اجرا می شود. Kusama به عنوان یک جعبه شنی عمل می کند که به هر توسعه دهنده اجازه می دهد تا نسخه های اولیه پروژه های Polkadot را در یک محیط واقعی و واقعی آزمایش کند.

نقش نهایی توکن KSM حفظ و راه اندازی شبکه کوساما است. کاربران با شرکت در فعالیت‌های مختلف در شبکه کوساما، مانند سهام‌ داری، ارزش این شبکه را درک می‌کنند.

 

ارز دیجیتال  KSM چگونه کار می کند؟

کوساما از Parachains، بلاک چین های لایه 1 جداگانه، استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد در مدل های توکنی که در شبکه Kusama در دسترس نیستند، شرکت کنند. برای استفاده از Parachains، پروژه ها باید در مزایده Parachain برنده شوند. اسلات‌های پاراچین بسیارارزشمند هستند. شرکت‌کنندگانی که اسلات Parachain را برنده می‌شوند باید در بیشتر مزایده‌ هایی برنده شوند که تضمین می‌کند پروژه‌ها به جریان ثابت KSM نیاز دارند.

 

ویژگی های ارز دیجیتال KSM

 

ویژگی های ارز دیجیتال KSM

از ویژگی های کوساما می توان به  استفاده از دو بلاک چین، شبکه اصلی و شبکه های تولید شده توسط کاربر (Parachains) اشاره کرد. پاراچین‌ها کاملاً منحصربه‌فرد هستند و به کاربران اجازه می‌دهند تا بلاک چین‌های لایه 1 جداگانه را همزمان با شبکه کوساما اجرا کنند. توانایی اجرای لایه های منحصر به فرد که به زنجیره گره خورده اند، نه تنها امنیت پاراچین ها را تضمین می کند، بلکه مقیاس پذیری و قابلیت همکاری با شبکه کوساما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

قرارگیری منحصر به فرد کوساما به عنوان یک شبکه به اصطلاح قناری برای Polkadot به آن مزیت  اولین بودن در بسیاری از dApps ها و پروژه های جدید برای اکوسیستم Polkadot را می دهد. بسیاری از dApp ها قبل از تثبیت و به روز رسانی محصول خود برای شبکه Polkadot در Kusama راه اندازی می شوند.

 

قیمت ارز دیجیتال KSM

ارز دیجیتال KSM، با ارزش حدود ۲.۹۴ میلیارد دلار، در رتبه ۴۷ بازار رمز ارزها قرار داشته و همچنین  سهم ۰.۱۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از KSM، در لحظه نگارش این مقاله  با قیمت ۳۴۷.۵۰ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۹,۱۷۶ تومان معادل ۱۰,۱۳۸,۸۷۵ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۲۱.۹۴ میلیون دلار است. قیمت KSM، در ۲۴ ساعت اخیر ۱.۳۲% افزایش یافت. تقریبا تا اواخر سال ۲۰۲۰ این رمزارز تغییر قیمتی زیادی را تجربه نکرده است. بعد از نوسانات قیمتی، رمزارز KSM توانست تا اواسط سال ۲۰۲۰ قیمت هر واحد خود را به ۱۴ دلار برساند.

 

 

چگونه ارز دیجیتال  KSM بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال KSM نیز مانند سایر رمز ارزها، می توانید به صرافی های خارجی و داخلی مراجعه کنید. کاربران ایرانی باید در نظر داشته باشند که، به دلیل تحریمات  موجود می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین را خریداری نموده و سپس آن را در صرافی انتخابی خود به ارز دیجیتال KSM تبدیل کنند. شما می‌توانید کوساما را با کارت اعتباری یا نقدی در صرافی‌های ارز دیجیتال مانند کوین‌بیس یا کوینماما خریداری کنید. قبل از خرید، باید یک کیف پول کوساما (یک حساب) ایجاد کنید. از صرافی هایی که خدمات خرید رمز ارز KSM را ارائه میدهند، می توان به صرافی؛ Binance، Huobi Global، OKEx، CoinTiger و FTX اشاره کرد.

 

نحوه استخراج ارز دیجیتال KSM

رمز ارز کوساما برخلاف سایر رمز ارزها مانند؛ بیت کوین، اتریوم و … که استخراج می شوند، قابلیت استخراج ندارد، چرا که این رمزارز در ساختار خود از الگوریتم NPoS استفاده می نماید که استفاده از این الگوریتم این رمزارز را غیر قابل استخراج کرده است.

 

کیف پول های KSM

 

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال KSM

نوع کیف پولی که برای ارز (KSM) انتخاب می کنید، بستگی به این دارد که می خواهید از آن برای چه چیزی استفاده کرده و چه مقدار ارز ذخیره کنید. کیف پول های سخت افزاری که ذخیره سازی و پشتیبانی آفلاین را فراهم می کنند، دارای امنیت بالایی هستند. برای مثال می توان دو کیف پول سخت افزاری Ledger و Trezor را نام برد که  ذخیره سازی برای KSM را ارائه اطلاعات و برای ذخیره مقدار بیشتری KSM برای کاربران گزینه مناسب تری هستند.

کیف پول های نرم افزاری که استفاده از آنها رایگان و آسانتر است و قابلیت نصب بر روی گوشی های هوشمند یا دسکتاپ را دارند، اگرچه استفاده از آنها راحت تر است، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای کاربران مبتدی Kusama (KSM) آنچنان مناسب‌ نباشند.

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند و می توانند نسبت به ولت های سخت افزاری یا نرم افزاری از امنیت کمتری برخوردار باشند. Kriptomat یک راه حل امن برای ذخیره سازی ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد توکن های Kusama (KSM) خود را ذخیره و مبادله کنید. ذخیره ارز KSM خود با Kriptomat، امنیت و عملکردی در سطح سازمانی را برای شما فراهم می کند.

 

جمع بندی

ارز دیجیتال کوساما (KSM) به عنوان پربازده‌ترین شبکه ارزی، امروزه جایگاه منحصر به فردی در بازار دارد. سرعت بالا و ماهیت اغلب پر هرج و مرج زنجیره کوساما منجر به ایجاد فرصت های نوآورانه و سودآور برای سرمایه گذاران و کاربران می شود. KSM، با طراحی آینده نگر خود، به عنوان یک رهبر بازار رمز ارزها و همچنین توسعه بلاک چین، به شمار می آید. KSM را می توان احتمالاً به عنوان یکی از فعال ترین و مفیدترین شبکه های آزمایشی برای سال های آینده متصور شد.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد

منتخب

مطالب مشابه

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد