18:27 | یکشنبه 24 تیر 1403

وان اینچ (1inch) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال 1inch

وان اینچ یک توکن اتریوم است که  1inch را تقویت می کند، یک صرافی غیرمتمرکز که هدف آن ارائه بهترین نرخ ها با کشف کارآمدترین مسیرهای مبادله در تمام  DEX های پیشرو است. صرافی‌ های غیرمتمرکز  (معروف به DEX)  مانند 1 اینچ،  به کاربران امکان می‌ دهند تا توکن ‌ها را بدون واسطه انجام دهند. پلتفرم ارز دیجیتال 1inch قیمت های توکن را در صرافی های غیرمتمرکز جمع آوری می کند تا بهترین قیمت ها را برای کاربران پیدا کند.

در ادامه با ارز دیجیتال وان اینچ بیشتر آشنا خواهید شد.

 

معرفی ارز دیجیتال وان اینچ (1inch)

1inch یک توکن اتریوم است که  وان اینچ را تامین می ‌کند، یک صرافی غیرمتمرکز که هدف آن ارائه بهترین نرخ‌ ها با کشف کارآمدترین مسیرهای مبادله در تمام  DEX های پیشرو است. صرافی ‌های غیرمتمرکز  (معروف به DEX)  مانند 1inch به کاربران امکان می ‌دهند تا توکن‌ ها را بدون واسطه انجام دهند. ارز دیجیتال وان اینچ قیمت های توکن را در صرافی های غیرمتمرکز جمع آوری می کند تا بهترین قیمت ها را برای کاربران پیدا کند.

نقطه ورود به فناوری شبکه dApp ، 1inch شماره 1 DeFi Aggregator است که دسترسی به عمیق ترین نقدینگی و بهترین نرخ مبادله رمز را در DEX های مختلف با ویژگی های منحصر به فرد، از جمله توانایی یافتن بهترین مسیرهای مبادله در چندین منبع نقدینگی ارائه می دهد.

علاوه بر این، برای دسترسی به عمیق ‌ترین نقدینگی از منابع متعدد در اتریوم، زنجیره هوشمند Binance، Polygon، Optimistic Ethereum و Arbitrum، شبکه وان اینچ قیمت ‌های درجه بالایی از امنیت را به کاربران ارائه می‌ دهد که بیشترین قیمت  حسابرسی شده در پروژه DeFi است.

 

تاریخچه وان اینچ

 

تاریخچه وان اینچ (1inch)

شبکه وان اینچ توسط سرگج کونز و آنتون بوکوف در طول هکاتون ETH Global  نیویورک در ماه می 2019 تأسیس شد. این دو قبلاً در جریان پخش زنده کانال یوتیوب Kunz (CryptoManiacs) با هم آشنا بودند و شروع به ورود به هکاتون‌ ها با هم کردند و جایزه ‌ای را در آن کسب کردند.

قبل از وان اینچ، سرگج کونز به عنوان یک توسعه دهنده ارشد در Commerce Connector تجمیع کننده قیمت محصول، کدگذاری در آژانس ارتباطی Herzog، رهبری پروژه ها در مشاوره Mimacom، و سپس به طور تمام وقت در پورشه در هر دو DevOps و امنیت سایبری کار می کرد. آنتون بوکوف از سال 2002 در توسعه نرم افزار و از سال 2017 در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) کار کرده بود. در میان پروژه های دیگر، رزومه او دارای سابقه کار در  gDAI.io و NEAR Protocol است.

 

ساختار و نحوه فعالیت وان اینچ (1inch)

این پروتکل خدمات اطلاعات تجمیع را در پروتکل ها و شبکه های تبادل ارائه می دهد. بخش اصلی پروتکل قرارداد هوشمند  v4 ,1inch است که تأیید زمان اجرا اجرای تراکنش را انجام می دهد. در نتیجه، سرمایه های کاربر حتی در صورت تعامل با منبع نقدینگی ناامن نمی تواند از بین برود. از آنجایی که قرارداد هوشمند امنیت را تضمین می کند، پروتکل را می توان در سرویس های اطلاعاتی مختلف مانند Pathfinder که توسط شبکه 1 اینچی توسعه و اجرا می شود، استفاده کرد.

شبکه وان اینچ پروتکل ‌های غیرمتمرکز را متحد می‌ کند که هم ‌افزایی آنها سودآورترین، سریع‌ ترین و محافظت ‌شده ‌ترین عملیات را در فضای DeFi ممکن می‌سازد. اولین پروتکل شبکه وان اینچ یک راه حل تجمع کننده صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که معاملات را در چندین منبع نقدینگی جستجو می کند و نرخ های بهتری را نسبت به هر صرافی فردی به کاربران ارائه می دهد.

پروتکل تجمیع 1inch از الگوریتم Pathfinder برای یافتن بهترین مسیرها در بیش از 60 منبع نقدینگی در اتریوم، بیش از 30 منبع نقدینگی در زنجیره هوشمند بایننس، بیش از 30 منبع نقدینگی در Polygon، Optimistic Ethereum و Arbitrum استفاده می ‌کند. تنها در دو سال فعالیت، پروتکل انجماد وان اینچ از 80 میلیارد دلار در کل حجم معاملات تنها در شبکه اتریوم فراتر رفت.

پروتکل نقدینگی 1inch یک بازارساز خودکار (AMM) نسل بعدی است که از کاربران در برابر حملات پیشرو محافظت می کند و فرصت های جذابی را به ارائه دهندگان نقدینگی ارائه می دهد. پروتکل سفارش محدود 1inch نوآورانه ترین و منعطف ترین فرصت های مبادله سفارش حد را در DeFi تسهیل می کند. ویژگی ‌های این پروتکل، مانند قیمت ‌گذاری پویا، سفارش ‌های مشروط و پشتیبانی اضافی RFQ، به پیاده ‌سازی ‌های مختلف، از جمله توقف ضرر و توقف سفارش ‌های پایانی، و همچنین حراجی ‌ها قدرت می‌ دهد.

 

استخراج وان اینچ

 

نحوه استخراج وان اینچ (1inch)

ارز دیجیتال وان اینچ را می توان با استفاده از سخت افزارهای CPU و GPU و اتصال آن ها به رایانه استفاده کرد . همچنین برای استخراج ارز دیجیتال وان اینچ می توان از سخت افزارهای قدرتمند دیگری مانند ASIC ها استفاده کرد. روش دیگر استخراج ارز دیجیتال 1inch، که یک روش کم هزینه برای استخراج است، شرکت در صندوق های مشترک استخراج ارزهای دیجیتال و شراکت با سایر ماینرها است.

 

چگونه 1inch بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال وان اینچ ، دو راه وجود دارد:

۱. خرید ارز دیجیتال وان اینچ از وب سایت های داخلی

۲. خرید ارز دیجیتال وان اینچ از صرافی های خارجی

که اغلب کاربران ایرانی با ارائه اطلاعات خود به کارگزاری ها خرید ارز دیجیتال 1 inch را از وب سایت های معتبر داخلی انجام می دهند.

 

قیمت وان اینچ (1inch)

قیمت  زنده هر واحد ارز دیجیتال وان اینچ  امروز 2.76 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 175,052,253 دلار است. ارزش ارز دیجیتال 1inch در 24 ساعت گذشته 2.16 درصد کاهش قیمت داشته است. رتبه فعلی این رمز ارز دیجیتال در CoinMarketCap در رتبه ۸۶ قرار دارد و ارزش بازار واقعی آن ۱,۱۶۶,۹۱۴,۶۱۲ دلار است. ارز دیجیتال 1inch دارای عرضه در گردش 422,079,277 سکه 1inch و حداکثر عرضه آن در دسترس نیست.

 

کیف پول های وان اینچ

 

بهترین کیف پول های 1inch

کاربران می توانند از کیف پول های رمزارزها برای ذخیره، تجارت و انتقال ارزهای دیجیتال استفاده کنند.  در زمان نگارش این مقاله، کیف پول ارز دیجیتال وان اینچ به طور انحصاری در دستگاه های iOS موجود است. اگرچه یک نسخه اندروید برای راه اندازی برنامه ریزی شده است و به زودی در وب سایت رسمی منتشر می شود، اما پلتفرم این رمز ارز دیجیتال تاریخ انتشار رسمی تا کنون را اعلام نکرده است. لیست کیف پول های دیگر رمز نگاری که ارز دیجیتال 1inch از آن ها پشتیبانی می کند به صورت زیر است:

 •  MYEarth wallet
 •  Cryptio
 •  Fortmatic wallet
 •  SafePal
 •  Meta mask
 •  Bitski
 •  wallet connect
 •  Venly
 •  wallet link
 •  Ledger
 •  Authereum
 •  Arkane
 •  FunFair Wallet

 

نتیجه گیری

ارز دیجیتال وان اینچ یک پلتفرم مبادله غیرمتمرکز (DEX) است که بر روی اتریوم ساخته شد. هدف این ارز یافتن بهترین نرخ‌ های مبادله برای شرکت ‌کنندگان در تمامی DEX‌های پیشرو با جمع‌ آوری قیمت ‌های توکن برای یافتن بهترین مسیرهای مبادله برای معامله‌گران برای کاهش هزینه ‌های کلی است. توکن حاکمیت آن، وان اینچ، به کسانی که آن را در اختیار دارند این امکان را می‌ دهد تا در مورد ارتقای شبکه که نحوه اجرای نرم‌ افزار را دیکته می‌کند، رأی دهند. کاربران و سرمایه گذاران بازار رمز ارزهای دیجیتال آینده خوبی برای این رمز ارز پیش بینی کردند. اکثر آنها اعتقاد دارند که این ارز گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است چرا که قیمت آن رو به افزایش خواهد بود.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

متاتریدر یک پلتفرم معاملاتی است که بسیاری از بروکرهای فارکس آن را در اختیار
به‌ گزارش crypto.news، در 24 ساعت منتهی به صبح روز 24 تیر ماه 1403 ارزش بازار کل میم کوین‌ها
به‌ گزارش cointelegraph.com، ارز دیجیتال سولانا در روز 24 تیر ماه 1403 به محدوده 145 دلار رسید.
به‌ گزارش cointelegraph.com، بامداد 24 تیر ماه 1403 در حالی که ترامپ مشغول سخنرانی بین

منتخب

مطالب مشابه

متاتریدر یک پلتفرم معاملاتی است که بسیاری از بروکرهای فارکس آن را در اختیار
به‌ گزارش crypto.news، در 24 ساعت منتهی به صبح روز 24 تیر ماه 1403 ارزش بازار کل میم کوین‌ها
به‌ گزارش cointelegraph.com، ارز دیجیتال سولانا در روز 24 تیر ماه 1403 به محدوده 145 دلار رسید.
به‌ گزارش cointelegraph.com، بامداد 24 تیر ماه 1403 در حالی که ترامپ مشغول سخنرانی بین