اخباراخبار داخلی قانونگذاری هااخبار قانونگذاری ها

اولین سفارش واردات با رمز ارز در ایران ثبت شد

اولین سفارش واردات با رمز ارز سرانجام صورت گرفت و استفاده از رمز ارزها در ایران به مرحله جدیدی رسید.

استفاده از رمز ارزها به خصوص برای کشورهای تحت تحریم مانند کشور خودمان ایران، کاربردهای زیادی دارد. در همین راستا، مسئولین چند سالی را به مطالعه روی رمز ارزها و دستیابی به راه های بهینه استفاده از آن ها اختصاص دادند. سرانجام در هفته اخیر اولین سفارش واردات با استفاده از رمز ارز ثبت شد. بر این اساس پذیرش رمز ارزها در ایران یک گام دیگر پیش رفت و این دارایی ها به صورت رسمی مورد استفاده قرار گرفتند. این خبر فارغ از تاثیرات داخلی، می تواند روی مسائل برون مرزی نیز تاثیر بگذارد. در صورت استقبال سایر کشورها از این روش، رمز ارزها به فصل جدیدی از داستان پیشرفت خود می رسند. در ادامه به بررسی این سفارش وارداتی می پردازیم.

اخبار ارز دیجیتال

سفارش 10 میلیون دلاری واردات با رمز ارز

رمز ارزها با توجه به ویژگی هایی که دارند، روز به روز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. پذیرش این دارایی ها توسط دولت ها نیز سرعت رشد آن ها را چند برابر می کند. در هفته اخیر نیز استفاده ای رسمی از این دارایی های دیجیتالی صورت گرفت. بر این اساس، طبق یک سفارش رسمی، وارداتی معادل 10 میلیون دلار انجام شد که ابزار پرداخت آن، ارز دیجیتال بود. رئیس کل سازمان توسعه تجارت در فضای مجازی، در مورد این سفارش چنین می گوید:

این هفته اولین ثبت سفارش رسمی واردات با رمز ارز به ارزشی معادل 10 میلیون دلار با موفقیت صورت پذیرفت. تا پایان شهریور ماه نیز، استفاده از رمز ارزها و قراردادهای هوشمند به صورت گسترده در تجارت خارجی با کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.

با توجه به اظهارات رئیس کل سازمان توسعه تجارت در فضای مجازی، وضعیت رمز ارزها در ایران در حال پیشرفت است. بر این اساس می توانیم به آینده پذیرش ارز دیجیتال در ایران امیدوار باشیم. خبرگزاری نرخ لند، سایر اخبار مربوط به وضعیت رمز ارزها در ایران را هم به محض انتشار در اختیار شما قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا