.

قانون گذاری جدید صرافی کوین بیس

چندی پیش صرافی بزرگ و معتبر کوین بیس قانون گذاری جدید خود را منتشر کرد. این صرافی محبوب طی خبری اعلام کرد که کاربران فعال در کانادا، ژاپن و سنگاپور که مایل به ارسال ارز های دیجیتال به سایر موسسات مالی یا صرافی‌ ها هستند، باید نام و آدرس کامل گیرنده را مشخص کنند. طبق قانون جدید کوین بیس، کشور ژاپن برای فعالیت در این صرافی باید کیف پول گیرنده را نیز مشخص کند. کوین بیس به مشتریان این کشور ها اطلاعیه ای ارسال کرده است که این تغییرات و قوانین در اوایل آوریل اعمال خواهد شد.

به طور کلی کوین بیس می گوید، کشور های ساکن کانادا، سنگاپور و ژاپن برای خارج کردن دارایی از این صرافی باید اطلاعات کاملی را ارائه دهند. طبق قانون جدید این صرافی، حتی ممکن است افراد نسبت به جایی که در آن زندگی می کنند، نیاز باشد نوع کیف پولی که دارایی ها به آن ارسال می شود نیز مشخص شود.

نگاه کاربران به اخبار جدید

قانون گذاری جدید کوین بیس، برای عمده مشتریان این صرافی قابل قبول نبود. به خصوص برای کاربرانی که ناشناس بودن تراکنش ها اولویت آن ها بود. با توجه به مقررات سنگاپور (MAS)، شهروندان این کشور که در صرافی کوین بیس فعالیت دارند باید برای نقل و انتقالات رمزنگاری خود، نام کامل گیرنده و کشور محل اقامت را ذکر کنند.

در ادامه همین قانون، به طور مشابه در کشور ژاپن نیز، تمام انتقال دارایی های رمزنگاری شده و انتقالات ارز های دیجیتال، به گیرندگان خارج از ژاپن باید شامل نام گیرنده، آدرس گیرنده و کیف پول مقصد باشد. این مطابق با قوانین خود تنظیمی است که توسط انجمن تجارت ارز دیجیتال ژاپن (JVCEA) تشکیل شده است و از اول آوریل اعمال خواهد شد.

نگاه کاربران به قانون گذاری جدید کوین بیس

کوین بیس همچنین بیان کرده است که «از نظر قانونی» نام و آدرس گیرنده را برای کاربران کانادایی نیاز دارد. به خصوص افرکه بیش از 1000 دلار کانادا (797 دلار) را به صورت رمزنگاری به یک نهاد مالی یا «کسب و کار خدمات پولی» ارسال می‌کنند، نیاز دارد. البته کاربرانی که کمتر از مبلغ 1000 دلار را منتقل می کنند، از این قانون جدید مستثنی خواهند بود. Coinbase با اشاره به قوانین FINTRAC RULES کانادا به عنوان دلایل تغییر، گفت که این تغییرات از 4 آوریل اعمال می شود.

طبق اعلام صرافی کوین بیس، این قوانین فقط در کشورهای کانادا، ژاپن و سنگاپور اعمال میشود و این رویه در سطح جهانی اعمال نخواهد شد. زیرا ما ملزم به جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در این کشور ها هستیم.

با استناد به حمایت از سرمایه گذار، چندین کشور قوانین سخت گیرانه تری وضع کرده اند. سپس حریم خصوصی را محدود کرده اند تا رشد اکوسیستم کریپتو را کاهش دهند. به نظر می رسد کاربران کوین بیس با قانون گذاری جدید آن موافق نیستند. برخی از کاربران بر این باورند که با این نوع قانون گذاری کوین بیس، خاصیت غیر متمرکز بودن رمز ارز ها از بین می برد. اما کوین بیس در مقابل این مخالفت ها اینگونه توضیح داد که:

«این تغییرات به منظور مطابقت با قوانین داخلی کشورها انجام می‌شود.»

اشتراک گزاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

بسیاری از افراد تازه وارد، با وعده بیت کوین 100 هزار دلاری وارد بازار رمز ارز شدند.
بعید است که کسی اهمیت شبکه اتریوم در فضای بلاک چین را نداند. این شبکه قدرتمند با
آپدیت مرج، بزرگ ترین رویداد تاریخی روی شبکه اتریوم بود. همانطور که پیش بینی می شد،
در سال های اخیر کشورهای زیادی بیت کوین را برای استفاده در پرداخت ها محک زدند.

منتخب

مطالب مشابه

بسیاری از افراد تازه وارد، با وعده بیت کوین 100 هزار دلاری وارد بازار رمز ارز شدند.
بعید است که کسی اهمیت شبکه اتریوم در فضای بلاک چین را نداند. این شبکه قدرتمند با
آپدیت مرج، بزرگ ترین رویداد تاریخی روی شبکه اتریوم بود. همانطور که پیش بینی می شد،
در سال های اخیر کشورهای زیادی بیت کوین را برای استفاده در پرداخت ها محک زدند.