20:49 | چهارشنبه 27 تیر 1403

راه اندازی تاسیسات استخراج بیت کوین خورشیدی در راه است!

طبق اعلامیه جدیدی از شرکت بزرگ بلاک استریم (Blockstream)، این کمپانی قصد دارد از طریق فناوری و امکانات تسلا، تاسیسات استخراج بیت کوین خورشیدی را راه اندازی کند. قرار است این سایت، از یک فناوری ترکیبی پنل های خورشیدی و باتری های ذخیره کننده نور در روز، برای استخراج بیت کوین استفاده کند. درواقع شرکت های بزرگ بسیاری از سراسر جهان سعی در ارائه راه حلی برای کاهش مصرف انرژی استخراج بیت کوین هستند. بلاک استریم نیز یک راه بهینه را از طریق استخراج خورشیدی ارائه داد. به نظر می رسد این راه حل، مشکل ماینینگ بیت کوین با انرژی بالا را حل کند.

ساخت تاسیسات استخراج بیت کوین خورشیدی توسط تسلا

روز جمعه، شرکت ذخیره ‌سازی ارز های دیجیتال بلاک استریم، از ساخت یک مرکز استخراج بیت‌ کوین با انرژی خورشیدی در تگزاس خبر داد. طبق توضیحات بلاک استریم، سایت استخراج با استفاده از امکانات فتوولتائیک خورشیدی تسلا و مگا پک (Megapack) 12 مگاوات ساعتی با ظرفیت 3.8 مگاوات (MW) مجهز خواهد شد. مگاپک زیر نظر شرکت Tesla Energy فعالیت می کند. این کمپانی یک باتری لیتیوم یون قدرتمند می باشد که ذخیره و پشتیبانی انرژی را فراهم می کند. در این زمینه، تسلا انرژی یکی از پیشروترین شرکت‌ های استخراج بیت ‌کوین است. این شرکت در فهرست عمومی، Hut 8 Mining، قرار دارد. هدف از این سرمایه گذاری، بررسی راه حل ها برای بهره برداری از معدن بیت کوین، با حداقال انرژی مصرفی است.

استخراج بیت کوین خورشیدی توسط تسلا

استخراج خورشیدی چگونه است؟

شرکت های بلاک استریم و بلاک (Block)، در ژوئن گذشته همکاری خود را در این پروژه آغاز کردند. از همان ابتدای پروژه، سازمان بلاک قول سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری برای ساخت آن را داد. در حالی که استخراج بیت ‌کوین خورشیدی از نظر تئوری کربن خنثی است. اما بحث‌ های زیادی در مورد عملی بودن آن در جامعه کریپتو وجود دارد. البته شایان ذکر است که در این راه منتقدانی نیز وجود دارند. در ژوئن 2021، قدیمی‌ ترین استخر ماینینگ بیت ‌کوین در جهان با نام (Braiins)، تحقیقاتی مبنی بر استفاده از انرژی خورشیدی برای استخراج بیت ‌کوین را منتشر کرد. Braiins، به این نتیجه رسید که این پروژه حتی با در نظر گرفتن هزینه‌ های تقریبا رایگان برق و بازیافت انرژی مازاد، در ساعات اوج آفتاب نیز سودآور نیست.

کریستین سپسر، مدیر ارشد بازاریابی Braiins، نیز یکی از منتقدان صریح استخراج بیت کوین خورشیدی است. وی اشاره می کند که استفاده از معیارهای سنتی برای ارزیابی “دوستانه با محیط زیست” آن، متغیر هایی مانند تولید مواد شیمیایی بی رحمانه مضر، در طول تولید را در نظر نمی گیرد. با این حال شرکت بلاک استریم و بلاک تصمیم به ساخت پنل های خورشیدی بیت کوین را دارند. این پنل های خورشیدی، با استفاده از امکانات پیشرفته تسلا، ساخته می شوند. درواقع شرکت تسلا یکی از علاقه مندان به حوزه کریپتوکارنسی محسوب می شود. این شرکت که با مدیریت ایلان ماسک فعالیت می کند، تاکنون سرمایه زیادی را به عرصه ارز دیجیتال اختصاص داده است.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد

منتخب

مطالب مشابه

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد