11:53 | شنبه 4 فروردین 1403

تولد خالق بیت کوین چه روزی است؟

ممکن است تعجب کنید اگر بگوییم تاریخ 5 آوریل، به عنوان تولد خالق بیت کوین جشن گرفته می شود. حال سوال این است شخصی که هویتش پنهان بوده و تنها یک نام مستعار «ساتوشی ناکاموتو» از آن به یادگار مانده است، چطور می تواند تاریخ تولد داشته باشد؟ نظریه های جالبی در این باره وجود دارد اما طبق آخرین اطلاعاتی که از طریق وبسایت P2PFoundation در اختیار مردم قرار گرفت، ممکن است واقعا تاریخ تولد ساتوشی ناکاموتو در 5 آوریل باشد. شایان ذکر است که این تاریخ یکی از مهم ترین روز های سال بوده و بسیاری بر این باورند که زمان تولد ساتوشی در این روز اتفاقی نیست.

تاریخ تولد خالق بیت کوین لو رفت!

از زمانی که فناوری خارق العاده بیت کوین در سال 2009 ابداع شد، این سوال که خالق بیت کوین چه کسی است؟ همچنان در ذهن ها باقیست. زیرا این فرد یا گروه برنامه نویس، هویت خود را فاش نکرده و مانند یک معما، ذهن ها را درگیر خود کرده است. آخرین اطلاعاتی که از هویت سازنده بیت کوین موجود است، تنها یک نام مستعار به نام «ساتوشی ناکاموتو» است. البته خود شخص ساتوشی ناکاموتو این نام مستعار را به جهانیان معرفی کرده است. وی زمانی که اولین بلوک بیت کوین را به شکبه بلاک چین منتقل کرد، در آن نوشت که از نام مستعار استفاده می کند و آن ساتوشی ناکاموتو است.

اما هیچ کس نمی داند دقیقا ساتوشی ناکاموتو کیست؟ در پی این موضوع، ممکن است تعجب کنید که چگونه مردم می توانند تولد بنیانگذار ناشناس را جشن بگیرند. در واقع این به این دلیل است که در گذشته ساتوشی ناکاموتو، در یکی از انجمن های اینترنتی به نام P2PFoundation، ثبت نام کرده و در آن تاریخ تولد خود را 5 آوریل ثبت کرده است. به همین دلیل جوامع کریپتوکارنسی و علاقه مندان به ارز های دیجیتال، هر سال تاریخ 5 آوریل برای خالق ناشناس بیت کوین جشن می گیرند.

تاریخ تولد ساتوشی ناکاموتو

 

اما در این بین فرضیه های دیگری نیز وجود دارد. ساتوشی ناکاموتو هویت بسیار مرموزی دارد و هیچ شخصی از کار های او اطلاعات کامل و دقیقی ندارد. به همین دلیل عده ای بر این باورند ساتوشی ناکاموتو به دلیل علاقه زیادی که به تاریخ پول و اتفاقات آن دارد، سالروز تولد خود را در 5 آوریل تعیین کرده است. تاريخ 5 آورريل يكي از مهم ترين تاريخ هاي پول است. زیرا در 5 آوریل، اتفاقات مهمی رخداد که سرنوشت پول ایالات متحده را رقم زد.

این سالگرد فرمان اجرایی 6102، توسط رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت در سال 1933، را خاطر نشان می کند. این فرمان، مالکیت خصوصی یا احتکار سکه و شمش طلا را غیرقانونی اعلام کرد. این دستور آمریکایی ها را ملزم می کرد که هر مقدار قابل توجهی از طلا را در ازای دلار به فدرال رزرو تحویل دهند. سپس پلیس فدرال، قیمت دلار ها را کاهش داد. پلیس فدرال توانست از این طریق، بدهی هنگفتی که در دوران رکود به وجود آمده بود را پرداخت کند.

با آنکه این امر به رهایی دولت آمریکا از بدهی ها کمک کرد، اما منتقدانی نیز وجود دارند. این منتقدان فرمان اجرایی 6102 را به عنوان چالشی برای آزادی افراد برای حفظ ثروت خود به شکل طلا می دانند. همانطور که مستحضر بودید، 5 آوریل یکی از مهم ترین تاریخ های پولی محسوب می شود که رخداد مهمی در آن شکل گرفته است. به همین دلیل برخی عقیده دارند ساتوشی ناکاموتو به دلیل علاقه بسیاری که به تاریخ پول دارد، تولد خالق بیت کوین را 5 آوریل اعلام کرده است. با اين حال، مردم هر سال در این روز به احترام خالق بیت کوین برای او جشن می گیرند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌گزارش coingape.com، شبکه بلاکچین سولانا در روز 16 مارس 2020 آغاز به‌کار کرد. بنابراین
به‌گزارش coingape.com، ارز دیجیتال بیت کوین در روز 17 مارس 2024 حدود 6 درصد کاهش قیمت را
به‌گزارش crypto.news، دوج کوین و شیبا اینو در روز 17 مارس 2024 (دیروز) افت قیمت شدیدی را
به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از

منتخب

مطالب مشابه

به‌گزارش coingape.com، شبکه بلاکچین سولانا در روز 16 مارس 2020 آغاز به‌کار کرد. بنابراین
به‌گزارش coingape.com، ارز دیجیتال بیت کوین در روز 17 مارس 2024 حدود 6 درصد کاهش قیمت را
به‌گزارش crypto.news، دوج کوین و شیبا اینو در روز 17 مارس 2024 (دیروز) افت قیمت شدیدی را
به‌گزارش coingape.com، در روز 15 مارس 2024 یک نهنگ تعداد 1000 میلیارد توکن شیبا اینو را از