13:12 | یکشنبه 24 تیر 1403

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت

در شرایطی که قوانین و مقررات شفاف در زمینه معاملات ارز دیجیتال در کشور وجود ندارد، صحبت‌هایی هم مبنی بر اخذ مالیات از خرید و فروش رمز ارزها در ماه‌های اخیر مطرح شده است. این موضوع باعث شده تا برخی از افراد، معامله در صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت را علی‌رغم ریسک بالا ترجیح دهند. البته ناگفته نماند که بعضا بسیاری از تریدرها برای انجام معاملات فیوچرز به‌ سراغ صرافی‌های خارجی بدون احراز هویت می‌روند. در این مطلب قصد داریم نکات پیدا و پنهان استفاده از صرافی‌های بدون احراز هویت را بررسی کنیم.

 

آیا صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت در ایران قانونی است؟

 

آیا صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت در ایران قانونی است؟

هرچند بسیاری از کشورها از جمله ایران هنوز قوانین و مقررات روشن و شفاف درباره فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال ندارند؛ اما در سال‌های اخیر آیین‌نامه‌هایی از سوی مراجع قانونی در کشورهای مختلف صادر شده است. یک صرافی ارز دیجیتال معتبر باید خود را مکلف به رعایت این چارچوب‌های قانونی بداند.

در ایران، پلیس فتا در سال 1399 یک دستورالعمل متشکل از 5 سرفصل را برای فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی منتشر کرده است. در این دستورالعمل به‌ صراحت ذکر شده که احراز هویت در صرافی‌های ایرانی ضروری است. پیشنهاد می‌کنیم اگر با یک صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت روبه‌رو شدید که در ایران فعالیت می‌کند، برای انتخاب آن احتیاط کنید.

البته داستان برای صرافی‌های خارجی کاملا متفاوت است. صرافی‌های خارجی با احراز هویت اجباری عمدتا امکان ارائه خدمات به ایرانیان را ندارند. معمولا بسیاری از صرافی‌های خارجی که با ایرانیان کار می‌کنند، امکان فعالیت بدون نیاز به احراز هویت را هم دارند. موضوع مهم دیگر در بحث احراز هویت صرافی‌های داخلی، شرایط آن‌هاست. حتما شرایط و قوانین احراز هویت از نظر نوع اطلاعات و مدارک مورد نیاز، و مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های احراز هویت را در یک صرافی به‌دقت بررسی کنید.

 

صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

 

صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

نظرات متفاوتی درباره انتخاب صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی بین کاربران وجود دارد. تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه بر عهده شماست؛ اما باید توجه داشته باشید که صرافی‌های داخلی و خارجی تفاوت‌هایی با هم دارند. به‌ عنوان مثال، بسیاری از صرافی‌های خارجی از معاملات فیوچرز پشتیبانی می‌کنند. در حالی که پلتفرم‌های داخلی عمدتا روی معاملات اسپات متمرکز هستند.

احراز هویت در عمده صرافی های خارجی که با ایران کار می‌کنند، اجباری نیست. برعکس، بسیاری از صرافی‌های داخلی بدون احراز هویت به‌ کاربران خدمات نمی‌دهند. تجربه نشان می‌دهد که صرافی‌های خارجی در مقایسه با پلتفرم‌های ایرانی، نوآوری‌های بیشتری در زمینه ابزارهای معاملاتی دارند.

مهم‌ترین مزیت صرافی‌های داخلی، امکان واریز و برداشت ریالی است که کار جابه‌جایی پول برای معامله‌گران را ساده می‌کند. ضمن اینکه صرافی‌های داخلی پشتیبانی فارسی در اختیار کاربران می‌گذارند. هرچند برخی از صرافی‌های خارجی نیز چنین امکانی را فراهم کرده‌اند.

 

تجربه فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت خارجی

 

تجربه فعالیت در صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت خارجی

همان‌طور که اشاره کردیم، کمتر صرافی خارجی پیدا می‌شود که به ایرانیان خدمات ارائه کند و امکان احراز هویت را هم برای کاربران ایرانی خود فراهم کرده باشد. معمولا این صرافی‌ها، اجازه فعالیت بدون نیاز به احراز هویت را به‌ کاربران خود می‌دهند. در عین حال، سقف برداشت محدود ارز دیجیتال در شبانه‌روز را برای حساب‌های بدون احراز هویت در نظر می‌گیرند.

تجربه نشان می‌دهد که صرافی‌های معتبر که قصد دارند در سطح دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند، بعد از مدتی احراز هویت را اجباری می‌کنند. در غیر این صورت مجبور خواهند شد بازار بسیاری از کشورها را ترک کنند. اجباری شدن احراز هویت در این صرافی‌ها به‌معنی آن است که کاربران ایرانی دیگر امکان فعالیت نخواهند داشت.

این فرآیند تاکنون بارها برای معامله‌گران ایرانی تکرار شده است. اولین مورد به صرافی بایننس برمی‌گردد که در سال 2020 احراز هویت را اجباری کرد و ایرانیان مجبور به کوچ از این پلتفرم شدند. بسیاری از کاربران ایرانی در آن زمان به صرافی کوکوین روی آوردند. جالب است بدانید که کوکوین هم در سال 2023 با اجباری کردن احراز هویت عملا به همکاری با ایرانیان پایان داد.

در ادامه بسیاری از ایرانیان، دو صرافی مکسی و بینگ ایکس برای معامله ارزهای دیجیتال انتخاب کردند. صرافی مکسی در ابتدای سال 2024 و صرافی بینگ ایکس هم در ماه ژوئن 2024، احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کردند. به‌نظر می‌رسد داستان هر صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت خارجی برای ایرانیان، پایان یکسانی با سایرین دارد.

 

بهترین صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت چیست؟

 

بهترین صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت چیست؟

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، تمام صرافی‌های معتبر فعال در ایران، تنها در ازای احراز هویت مجاز به ارائه خدمات هستند. بنابراین عملا پرونده صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت معتبر ایرانی بسته شده است. بنابراین باید در بین صرافی‌های خارجی به‌ دنبال پلتفرم‌های معاملاتی مناسب باشید.

یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های خارجی که بدون نیاز به احراز هویت با ایرانیان کار می‌کند، کوینکس (Coinex) است. صرافی کوینکس خدمات معامله اسپات و فیوچرز ارز دیجیتال را به‌کاربران خود ارائه می‌کند. بیش از 6 سال سابقه فعالیت کوینکس باعث شده تا گزینه‌ای مورد اعتماد برای ایرانیان باشد. یکی دیگر از صرافی‌های بدون احراز هویت پیش روی ایرانیان، توبیت (Toobit) است. سقف برداشت حساب کاربری بدون احراز هویت در این صرافی برابر 5 بیت کوین در شبانه‌روز است. این صرافی خدمات اختصاصی مانند ربات معامله‌گر را نیز به‌کاربران خود ارائه می‌کند.

جدای از صرافی‌های متمرکز، اگر به‌ دنبال معامله بدون احراز هویت ارز دیجیتال هستید، می‌توانید به‌ سراغ صرافی‌های غیرمتمرکز بروید. این صرافی‌ها با استفاده از قابلیت قراردادهای هوشمند در شبکه های بلاک چین، معاملات ارز دیجیتال را پردازش می‌کنند. کاربران نیازی به احراز هویت در صرافی غیرمتمرکز ندارند. بلکه تنها با اتصال ولت خود به صرافی می‌توانند معاملات‌شان را انجام دهند. البته بعضا صرافی‌های غیرمتمرکز هم آی‌پی‌های ایرانی را مسدود می‌کنند و برای کار کردن با آن‌ها نیاز به تغییر آی‌پی خواهید داشت.

 

کلام پایانی

آنچه باید درباره صرافی ارز دیجیتال بدون احراز هویت بدانید را در این مطلب بررسی کردیم. واقعیت از این قرار است که معامله کردن در چنین صرافی‌هایی ریسک بالایی دارد. ممکن است در هر لحظه تصمیم به اجباری شدن احراز هویت بگیرند و به‌ این ترتیب مجبور به ترک آن‌ها شوید. از سویی دیگر، تجربه نشان داده بعضا این صرافی‌ها پاسخ‌گویی مناسبی هم در قبال کاربران ندارند. به‌ خصوص در مواردی مانند برداشت ارز دیجیتال برای کاربران خود سنگ اندازی می‌کنند. بنابراین اگر خواستار فعالیت در یک صرافی امن هستید که امکان پیگیری قانونی مشکلات برای شما وجود داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم به‌ سراغ صرافی‌های ایرانی با احراز هویت بروید.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

در ساعات ابتدایی روز 24 تیر ماه 1403 بسیاری از کاربران همستر کامبت درباره قطعی این
به‌ گزارش coingape.com، بیت کوین موفق شد در مارس 2024 رکورد جدیدی را حوالی 73700 دلار ثبت
به‌ گزارش theblock.co، تعداد گیمرهای بازی همستر کامبت از مرز 250 میلیون نفر فراتر رفته
به‌ گزارش cointelegraph.com، پیش‌بینی می‌شود که حجم معاملات ارز دیجیتال در سال 2024 از مرز

منتخب

مطالب مشابه

در ساعات ابتدایی روز 24 تیر ماه 1403 بسیاری از کاربران همستر کامبت درباره قطعی این
به‌ گزارش coingape.com، بیت کوین موفق شد در مارس 2024 رکورد جدیدی را حوالی 73700 دلار ثبت
به‌ گزارش theblock.co، تعداد گیمرهای بازی همستر کامبت از مرز 250 میلیون نفر فراتر رفته
به‌ گزارش cointelegraph.com، پیش‌بینی می‌شود که حجم معاملات ارز دیجیتال در سال 2024 از مرز