21:27 | چهارشنبه 27 تیر 1403

مارکت کپ ارزهای دیجیتال باز هم کاهش یافت

مارکت کپ بازار ارز دیجیتال کاهش یافت و به زیر 900 میلیارد دلار سقوط کرد!

در دوران طلایی ارزهای دیجیتال که چند ماهی از آن می گذرد، مارکت کپ رمز ارزها به بیش از 2.5 تریلیون دلار رسید. با سقوط مجدد بیت کوین به زیر 20 هزار دلار، این مقدار به شکل قابل توجهی کاهش یافت. در آن زمان ارزش بازار بیت کوین به تنهایی بیش از 1 تریلیون دلار بود و اکنون حجم کل بازار کمتر از 1 تریلیون است. این نشان می دهد که سرمایه گذاران فعلا تمایلی برای خرید ارز دیجیتال نشان نمی دهند و منتظر نشانه های بهتر هستند. در صورتی که قیمت ارزهای دیجیتال مجددا افزایش پیدا کند و به سطح مطمئنی برسد، این تقاضا افزایش می یابد. در این مقاله به بررسی وضعیت مارکت کپ ارزهای دیجیتال و مقایسه آن با گذشته می پردازیم.

رمز ارز

سقوط مارکت کپ رمز ارزها

حجم بازار کل ارزهای دیجیتال بازار کریپتو در حال حاضر معادل 865 میلیارد دلار است. بیش از نیمی از این مقدار در اختیار دو ارز دیجیتال برتر بازار یعنی بیت کوین و اتریوم قرار دارد. هزاران ارز دیجیتال دیگر روی هم کمتر از 43 درصد کل حجم بازار را در اختیار دارند. در این بین سهم بیت کوین با 42.4% (معادل 366,675,289,264 دلار) بیش از سایرین می باشد. بعد از BTC هم اتریوم با 14.7% (معادل 127,091,287,691) بیشترین سهم را دارد. این مقادیر در مقایسه با گذشته حدود 60% کمتر هستند اما میزان تسلط یا دامیننس بیت کوین و اتریوم بر بازار همچنان همان اندازه است. این نشان می دهد که آلت کوین های بازار نیز وضعیت بهتری نسبت به بیت کوین ندارند و شرایط آن ها نیز مساعد نیست.

البته تسلط اتریوم بر بازار نیز کمی کمتر از گذشته می باشد. این ارز دیجیتال اکنون بیشترین مارکت کپ را در بین آلت کوین ها دارد اما در برابر بیت کوین مقداری ضعف نشان می دهد. در ماه های گذشته، ارزش بازار اتریوم حدودا نصف بیت کوین بود و اکنون تقریبا یک سوم بیت کوین است. با توجه به اینکه تسلط بیت کوین بر بازار تغییر چشمگیری نداشته است، می توانیم نتیجه بگیریم که سایر آلت کوین ها بخشی از سهم اتریوم را تصاحب کرده اند. استیبل کوین های بازار در این بین نقش پررنگ تری دارند و در این بازار نزولی رتبه های خوبی را به دست آوردند.

 

افزایش حجم بازار استیبل کوین ها

معمولا زمانی که بهای ارزهای دیجیتال نوسانگر کاهش پیدا می کند، استیبل کوین ها شروع به رشد می کنند. البته منظور از رشد استیبل کوین ها افزایش قیمت آن ها نیست؛ بلکه تقاضای این کوین ها بیشتر می شود. این تقاضا با توجه به وابستگی کوین های پایدار به ارزهای دولتی کنترل می شود و از افزایش قیمت آن ها جلوگیری می کند. در حال حاضر نام 3 استیبل کوین در بین 10 ارز دیجیتال برتر بازار بر اساس مارکت کپ به چشم می خورد. تتر (USDT)، یو اس دی کوین (USDC) و بایننس یو اس دی (BUSD) موارد مورد نظر هستند. هم اکنون تسلط این سه استیبل کوین روی بازار بیشتر از ارزهای محبوبی چون سولانا، ریپل و کاردانو می باشد.

زمانی که روند بازار برگردد و ارزهای نوسانگر مجددا شروع به رشد کنند، استفاده از استیبل کوین ها کمتر خواهد شد. بر این اساس می توانیم احتمال دهیم که در بازار صعودی بعدی، کوین های پایدار جای خود را به کوین های نوسانگر پر تقاضا بدهند.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد

منتخب

مطالب مشابه

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد