15:13 | یکشنبه 24 تیر 1403

معرفی بهترین بازی های کریپتویی برای کسب درآمد

این روزها، کم نیستند کسانی که به‌دنبال لیست پردرآمدترین بازی های کریپتویی می‌گردند. به‌ خصوص بعد از موج جدید بازی های کریپتویی رایگان پیام رسان تلگرام، توجهات زیادی به این حوزه جلب شده است. به‌همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب به مرور لیست بازی های کریپتویی رایگان و پولی که پتاسیل درآمدزایی بالایی دارند و در سال 2024 مورد توجه گیمرهای زیادی هستند، بپردازیم. اگر به‌دنبال بهترین بازی کریپتویی هستید، حتما این مطلب را تا پایان دنبال کنید.

 

بهترین بازی های کریپتویی سال 2024

در جدول زیر می‌توانید فهرست بازی‌هایی که ارز دیجیتال می‌دهند را مشاهده کنید که طرفداران زیادی دارند. بعضی از این بازی‌ها رایگان هستند؛ اما برای ورود به برخی دیگر نیاز به صرف هزینه اولیه وجود دارد که در ادامه بیشتر در این باره توضیح می‌دهیم. بسیاری از این بازی‌ها برای ایرانیان هم در دسترس هستند. البته برای دسترسی به برخی از آن‌ها نیاز به فیلترشکن خواهید داشت.

 

نام بازی های کریپتویی

نماد معاملاتی ارز دیجیتال بازی

گالا گیمز (Gala Games)

GALA

سندباکس (The Sandbox)

SAND

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

AXS

دیسنترالند (Decentraland)

MANA

استپن (StepN)

GMT

هیروز اف ماویا (Heroes of Mavia)

MAVIA

گادز آنچیند (Gods Unchained)

GODS

همستر کامبت (Hamster Kombat)

تپ سواپ (Tapswap)

 

در ادامه قصد داریم به معرفی هر یک از این بازی‌ها بپردازیم.

 

1. بازی کریپتویی گالا گیمز (Gala Games)

 

1. بازی کریپتویی گالا گیمز (Gala Games)

یکی از معروف‌ترین اکوسیستم‌های بازی کریپتویی موبایل، گالا گیمز (Gala Games) است. گالا گیمز یک اکوسیستم بازی‌های مبتنی بر بلاکچین است که بر مالکیت بازیکن و اقتصاد درون بازی مبتنی بر ارز دیجیتال تمرکز دارد. هدف این پروژه ایجاد بازی‌هایی است که در آن‌ها بازیکنان با انجام بازی، مالکیت دارایی‌های دیجیتال را به دست آورند.

این دارایی‌های دیجیتال که به صورت توکن غیرمثلی (NFT) هستند، می‌توانند در بازی استفاده شوند، با سایر بازیکنان معامله شوند و حتی در برخی موارد به پول نقد تبدیل شوند. در بازی‌های گالا گیمز، بازیکنان مالک واقعی آیتم‌های درون بازی خود هستند و می‌توانند آن‌ها را در بازارهای NFT به فروش برسانند.

گالا گیمز شبکه‌ای از گره‌ها را برای تأمین امنیت و غیرمتمرکزسازی به‌کار می‌گیرد. این گره‌ها در قبال مشارکت خود، پاداش دریافت می‌کنند. ارز دیجیتال گالا (GALA) توکن بومی پلتفرم گالا گیمز است. عرضه کل توکن گالا، 35 میلیارد واحد است. این توکن کاربردهای مختلفی در اکوسیستم گالا گیمز دارد که عبارت‌اند از:

  • خرید آیتم‌های درون بازی مانند زمین، شخصیت‌ها و تجهیزات
  • پرداخت پاداش گیمرها در بازی‌های اکوسیستم گالا گیمز
  • مشارکت در حاکمیت و رای‌گیری اکوسیستم گالا گیمز

گالا گیمز در حال توسعه چندین بازی مختلف با ژانرهای مختلف است. برخی از محبوب‌ترین بازی‌های اکوسیستم گالا گیمز عبارت‌اند از:

  • فرزندان سرنوشت (Mirandus)
  • شهروندان (Town Coin)
  • پوکر گالا (Gala Poker)

 

بازی کریپتویی سندباکس (The Sandbox)

 

2. بازی کریپتویی سندباکس (The Sandbox)

سندباکس (The Sandbox) یکی دیگر از اکوسیستم‌های بازی کریپتویی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. کاربران می‌توانند با ابزارهای رایگان طراحی درون بازی، اشیاء، ساختمان‌ها و حتی بازی‌های کوچک خود را بسازند.
هر چیزی که در سندباکس ساخته می‌شود، حکم یک توکن غیرمثلی (NFT) را دارد و مالکیت آن در اختیار کاربر است. این دارایی‌ها در بازار سندباکس قابل خرید و فروش هستند. سندباکس یک محیط تعاملی را ایجاد می‌کند که تمام گیمرهای حاضر در آن با یکدیگر در ارتباط هستند.

ارز دیجیتال سند (SAND) توکن بومی پلتفرم سندباکس (The Sandbox) است. عرضه کل این توکن برابر با 3 میلیارد واحد است. این توکن کاربردهای مختلفی در اکوسیستم سندباکس دارد که عبارت‌اند از:

  • خرید آیتم‌های درون بازی مانند زمین، شخصیت‌ها و تجهیزات
  • پرداخت پاداش گیمرها در بازی‌های اکوسیستم سندباکس
  • مشارکت در حاکمیت و رای‌گیری اکوسیستم سندباکس

 

بازی کریپتویی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

 

3. بازی کریپتویی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یکی از بهترین بازی های کریپتویی برای اندروید است. اکسی اینفینیتی یک بازی ویدئویی آنلاین مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است که در آن بازیکنان می‌توانند موجودات دیجیتالی به نام اکسی (Axie) را جمع‌آوری کرده و پرورش دهند و سپس با استفاده از آن‌ها با یکدیگر مبارزه کنند.

تمام اکسی‌ها به عنوان توکن‌های غیرمثلی (NFT) در بلاک چین اتریوم ثبت می‌شوند و مالکیت آن‌ها در اختیار بازیکنان است. گیمرها می‌توانند اکسی‌ها را در بازار اختصاصی بازی به فروش برسانند و از این طریق ارز دیجیتال SLP و AXS به دست آورند. SLP نماد معاملاتی یکی از توکن‌های اختصاصی بازی اکسی اینفینیتی به‌نام اسموث لاو پوشن (Smooth Love Potion) است.

توکن AXS نیز ارز دیجیتال حاکمیتی بازی اکسی اینفینیتی است. دارندگان توکن AXS در تصمیم‌گیری‌های مربوط به آینده پلتفرم اکسی اینفینیتی حق رأی دارند. عرضه کل توکن اکسی اینفینیتی 270 میلیون واحد است.

 

بازی کریپتویی دیسنترالند (Decentraland)

 

4. بازی کریپتویی دیسنترالند (Decentraland)

یکی از بهترین بازی‌های کریپتویی کامپیوتر، دیسنترالند (Decentraland) است. دیسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. کاربران می‌توانند قطعات زمین مجازی به نام LAND را در دنیای دیسنترالند خریداری و با ساخت و ساز، زمین‌های خود را آباد کنند.

کاربران می‌توانند آیتم‌های مجازی مانند لباس، آواتار و اشیاء را به عنوان توکن‌های غیرمثلی ایجاد و در بازار دیسنترالند به فروش برسانند. فضای بازی دیسنترالند به‌صورت همزمان مبتنی بر تعامل و رقابت گیمرها پیش می‌رود. کاربران می‌توانند از طریق اجاره زمین، فروش دارایی‌های دیجیتال و انجام بازی‌ها در دیسنترالند ارز دیجیتال مانا (MANA) به دست آورند. ارز دیجیتال مانا (MANA) توکن بومی پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) است. عرضه کل این توکن 2.19 میلیارد واحد است.

 

بازی کریپتویی استپن (StepN)

 

5. بازی کریپتویی استپن (StepN)

استپن (StepN) یک بازی کریپتویی از نوع Move to Earn است که در آن بازیکنان می‌توانند با پیاده‌روی، دویدن و ورزش، ارز دیجیتال GST و GMT به دست آورند. گیم‌پلی استپن بسیار ساده است و فقط به یک گوشی هوشمند نیاز دارد.

شما برای ورود به این بازی باید از فروشگاه آن یک کفش ورزشی مجازی خریداری کنید. به‌ همین دلیل استپن در ردیف بازی‌های کریپتویی رایگان قرار نمی‌گیرد. کفش‌های ورزشی در بازی استپن به عنوان توکن‌های غیرمثلی در بلاک چین سولانا ثبت می‌شوند و مالکیت آن‌ها در اختیار بازیکنان است.

امکان فروش این کفش‌ها در فروشگاه اختصاصی بازی وجود دارد. بر اساس میزان گام‌هایی که در اثر راه رفتن یا دویدن هنگام اتصال به این بازی بر می‌دارید، پاداش به شما تعلق می‌گیرد. پاداش‌ها در قالب ارزهای دیجیتال GST و GMT پرداخت می‌شود.

 

بازی کریپتویی هیروز اف ماویا

 

6. بازی کریپتویی هیروز اف ماویا (Heroes of Mavia)

در ادامه معرفی بازی های کریپتویی نوبت به هیروز اف ماویا (Heroes of Mavia) می‌رسد. هیروز اف ماویا نام یک بازی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. فضای بازی هیروز اف ماویا را می‌توان به‌صورت ترکیبی از بازی‌های محبوب دیگر نظیر اکسی اینفینیتی و دیسنترالند دانست. گیمرها در بازی ماویا باید به جمع‌آوری و پرورش موجوداتی تحت عنوان MAVIA بپردازند. سپس با استفاده از این موجودات ماموریت‌هایی را انجام دهند یا با دیگران به رقابت بپردازند. علاوه بر آن امکان خرید و فروش زمین در محیط بازی هیروز اف ماویا نیز وجود دارد.

ارز دیجیتال اختصاصی این بازی توکن MAVIA است. رمز ارز MAVIA توکن کاربردی و حاکمیتی این بازی است. هولدرهای این ارز دیجیتال امکان مشارکت در رای‌گیری‌های سازمان خودگردان بازی (DAO) را دارند. علاوه بر آن پاداش گیمرها در طول بازی از طریق این توکن پرداخت می‌شوند.

بازی یک فروشگاه اختصاصی نیز برای خرید و فروش زمین‌ها، موجودات ماویا و سایر آیتم‌ها و اقلام در قالب توکن NFT دارد. ماویا یکی از بهترین بازی های کریپتویی آیفون است و علاوه بر آن در نسخه اندروید نیز عرضه شده است. سقف عرضه ارز دیجیتال ماویا برابر با 250 میلیون توکن در نظر گرفته شده است.

 

بازی کریپتویی گادز آنچیند (Gods Unchained)

 

7. بازی کریپتویی گادز آنچیند (Gods Unchained)

بازی خدایان رها شده (Gods Unchained) یک بازی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. Gods Unchained یک بازی کارتی و استراتژیک است. هر گیمر در بازی باید با استفاده از تعدادی کارت که در اختیار دارد، با سایر بازیکنان به‌ صورت آنلاین رقابت کند. کارت‌ها در بازی حجم توکن‌های غیرمثلی (NFT) را دارند. به این ترتیب مالکیت آیتم‌های داخل بازی کاملا در اختیار گیمرها قرار دارد.

Gods Unchained یک فروشگاه داخلی نیز دارد که امکان خرید و فروش کارت‌ها و آیتم‌های بازی در آن وجود دارد. این بازی به‌ صورت رقابتی طراحی شده است و برندگان در آن با ارز GODS پاداش دریافت می‌کنند. نکته مهم دیگر در خصوص Gods Unchained آن است که بر خلاف بسیاری دیگر از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، رایگان است.

ارز دیجیتال گادز با نماد معاملاتی GODS توکن اختصاصی پلتفرم Gods Unchained است. این رمز ارز یک توکن کاربردی و حاکمیتی برای پلتفرم Gods Unchained است. توکن گادز در روز 20 اکتبر سال 2021 رونمایی شد. سقف عرضه ارز دیجیتال GODS برابر 500 میلیون توکن تعیین شده است.

 

همستر کامبت

 

8. همستر کامبت (Hamster Kombat)

نوبت به معرفی یکی از بهترین بازی های کریپتویی بدون سرمایه اولیه می‌رسد. همستر کامبت (Hamster Kombat) در بستر شبکه تون (TON) راه‌اندازی شده است. این بازی کریپتویی موبایل در پیام رسان تلگرام در دسترس است. همستر کامبت کاملا رایگان است و در قالب یک ربات تلگرامی ارائه می‌شود.

گیم پلی بازی بسیار ساده است. کاربران تنها با ضربه زدن روی صفحه در محیط بازی، سکه دریافت می‌کنند. البته امکان دریافت سکه در ازای انجام ماموریت‌های دیگری که به‌صورت روزانه اعلام می‌شوند هم وجود دارد. تاکنون بیش از 116 میلیون نفر در سراسر دنیا به این بازی وارد شده‌اند.

دقت داشته باشید که تاکنون ارز دیجیتال اختصاصی بازی همستر کامبت عرضه نشده است. مشخص نیست که چه زمانی رمز ارز این بازی رونمایی خواهد شد. این نکته مهمی است که باید حتما در نظر داشته باشید. بسیاری به شوق تکرار خاطره شیرین نات کوین، زمان و انرژی زیادی را برای همستر کامبت صرف می‌کنند.

 

تپ سواپ

 

9. تپ سواپ (TapSwap)

تپ سواپ را هم می‌توانید بهترین بازی کریپتویی رایگان دانست. تپ سواپ نیز کاملا شرایط مشابهی با همستر کامبت دارد. این بازی رایگان در قالب یک ربات تلگرامی از طریق نسخه موبایل این پیام رسان در دسترس است. مدل بازی همستر هم کاملا شبیه به همستر کامبت است. تنها با کلیک کردن روی صفحه و انجام برخی تسک‌های روزانه می‌توانید پاداش دریافت کنید. پاداش‌های بازی تپ سواپ نیز در دنیای خارج از بازی ارزش ندارد. چراکه هنوز توکن اختصاصی تپ سواپ در صرافی‌ها فهرست نشده است.

 

کلام پایانی

بهترین بازی‌های ارز دیجیتال در سال 1403 را در طول این مطلب با هم بررسی کردیم. دقت داشته باشید که درآمد بازی های کریپتویی یکسان نیست. بعضی از بازی‌ها خیلی زود به دست فراموشی سپرده می‌شود و برخی دیگر پیشرفت‌های زیادی را تجربه می‌کنند. صرف ایده دریافت ارز دیجیتال با بازی نباید باعث شود که برای هر پروژه‌ای زمان صرف کنید. حتی اگر با بازی های کریپتویی بدون سرمایه اولیه روبه‌رو شدید، ابتدا درباره آن‌ها تحقیق کنید و سپس برای فعالیت در بازی‌ها تصمیم بگیرید. آیا بازی کریپتویی رایگان دیگری را می‌شناسید که به این مطلب اضافه کنیم؟ حتما نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌ گزارش crypto.news، در 24 ساعت منتهی به صبح روز 24 تیر ماه 1403 ارزش بازار کل میم کوین‌ها
به‌ گزارش cointelegraph.com، ارز دیجیتال سولانا در روز 24 تیر ماه 1403 به محدوده 145 دلار رسید.
به‌ گزارش cointelegraph.com، بامداد 24 تیر ماه 1403 در حالی که ترامپ مشغول سخنرانی بین
در ساعات ابتدایی روز 24 تیر ماه 1403 بسیاری از کاربران همستر کامبت درباره قطعی این

منتخب

مطالب مشابه

به‌ گزارش crypto.news، در 24 ساعت منتهی به صبح روز 24 تیر ماه 1403 ارزش بازار کل میم کوین‌ها
به‌ گزارش cointelegraph.com، ارز دیجیتال سولانا در روز 24 تیر ماه 1403 به محدوده 145 دلار رسید.
به‌ گزارش cointelegraph.com، بامداد 24 تیر ماه 1403 در حالی که ترامپ مشغول سخنرانی بین
در ساعات ابتدایی روز 24 تیر ماه 1403 بسیاری از کاربران همستر کامبت درباره قطعی این