2:49 | یکشنبه 24 تیر 1403

استخراج ابری ارز دیجیتال چگونه است؟

استخراج ارزهای دیجیتال یکی از روش‌های درآمدزایی است که همواره حرف و حدیث‌های زیادی درباره آن مطرح می‌شود. استخراج خانگی بیت کوین تقریبا چیزی شبیه به رویا است. علاوه بر آن، راه‌اندازی یک مزرعه ماینینگ هم نیاز به‌ سرمایه‌گذاری بسیار زیادی دارد. به‌ همین دلیل، خیلی از افراد امکان ورود مستقیم به این حوزه را ندارند. ضمن اینکه رقابت با غول‌های صنعت ماینینگ هم اگر نگوییم غیر ممکن است، باید اعتراف کنیم که به‌ کار بسیار دشواری بدل شده است.
در چنین شرایطی، استخراج ابری ارز دیجیتال (Cloud Mining) به‌ عنوان یک راه جایگزین پیش روی علاقه‌مندان قرار دارد. متاسفانه سودجویان زیادی هم از این فرصت برای فریب دادن فعالان بازار کریپتو استفاده می‌کنند. در این مطلب بررسی خواهیم کرد که استخراج ابری ارز دیجیتال با موبایل چگونه امکان پذیر است و همچنین روش‌های رایج کلاهبرداران در این زمینه را مرور می‌کنیم.

 

استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

 

استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ابری (Cloud Mining)، فرآیند ماینینگ ارز دیجیتال بدون نیاز به نصب و راه‌اندازی مستقیم سخت افزار و نرم افزار اختصاصی شبکه‌های بلاک چین است. فرض کنید شما قصد مشارکت در استخراج ابری یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را دارید. ابتدا باید یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات استخراج ابری ارز دیجیتال بیت کوین را شناسایی و انتخاب کنید.

این شرکت در ازای پرداخت وجه مشخصی، بخشی از توان هش ریت سخت افزارهای تحت اختیار خود را به‌ شما اجاره می‌دهد. به‌ این معنی که شما به‌ اندازه سهم خود سود مزرعه ماینینگ یاد شده شریک می‌شوید. معمولا شرکت‌ها در ازای فروش حق اشتراک، این خدمات را به‌مشتریان خود ارائه می‌کنند.

 

مزایای استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

اولین و مهم‌ترین مزیت استخراج ابری ارز دیجیتال، فراهم کردن امکان مشارکت افراد بیشتر در فرآیند ماینینگ است. در حالت عادی، هزینه بالای فراهم کردن زمین و ساخت سوله برای نگهداری دستگاه‌ها، خریداری ماینرها و تامین برق نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی دارد.

در مدت بهره‌برداری از مزرعه ماینینگ هم باید هزینه‌های تعمیر و نگهداری، به‌ روزرسانی دستگاه‌ها و دیگر هزینه‌ها را هم جداگانه در نظر گرفت. در مجموع هم باید توجه داشته باشید که استخراج ارز دیجیتال یک شغل تمام وقت است. کلود ماینینگ تقریبا تمام این موانع را از پیش روی علاقه‌مندان به صنعت استخراج بر می‌دارد.

 

معایب استخراج ابری ارز دیجیتال با موبایل

 

معایب استخراج ابری ارز دیجیتال با موبایل

نقاط ضعف استخراج ابری ارز دیجیتال از دو جنبه قابل بررسی است. موضوع اول، مشکلات مربوط به کلاهبرداری استخراج ابری است. متاسفانه تعداد قابل توجهی از سایت‌هایی که در سطح اینترنت تحت عنوان کلود ماینینگ فعالیت می‌کنند، چیزی جز کلاهبرداری نیستند. تشخیص مجموعه‌های متقلب هم کار ساده‌ای نیست. البته در ادامه چند نکته مهم در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

موضوع دیگری که در این زمینه باید در نظر داشته باشید، امکان افزایش تمرکز در صنعت ماینینگ است. یک ماینر بزرگ را در نظر بگیرید که با جمع‌آوری سرمایه کاربران، دائما مزرعه استخراج خود را توسعه می‌دهد. به‌ این ترتیب سهم او از هش ریت بلاک چین بیت کوین مدام افزایش می‌یابد. این اتفاق به‌ معنی تمرکز هر چه بیشتر صنعت استخراج بیت کوین است. موضوعی که در بلند مدت می‌تواند منجر به جدی‌تر شدن تهدید حملات 51 درصد به شبکه بیت کوین شود.

 

چگونه کلاهبرداری استخراج ابری ارز دیجیتال را تشخیص دهیم؟

 

چگونه کلاهبرداری استخراج ابری ارز دیجیتال را تشخیص دهیم؟

سوال بسیاری از علاقه‌مندان به‌ سرمایه‌گذاری در استخراج ابری ارز دیجیتال، این است که چگونه می‌توانید کلاهبرداری‌های این حوزه را شناسایی کنیم؟ برای پاسخ به‌ این سوال باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید که در اینجا مطرح می‌کنیم:

 

1. قانونی بودن فعالیت شرکت استخراج ابری

صنعت ماینینگ در بسیاری از کشورها به‌ رسمیت شناخته می‌شود. دولت‌ها سازوکار قانونی مشخصی برای راه‌اندازی مزارع استخراج تعیین می‌کنند. این موضوع درباره ایران هم صدق می‌کند. به‌ همین دلیل اولین نکته‌ای که باید در انتخاب شرکت کلود ماینینگ مد نظر قرار دهید، بررسی مجوزهای قانونی فعالیت آن است.

 

2. اطمینان از وجود خارجی مزرعه استخراج

بسیاری از سایت‌های کلاهبرداری استخراج ارز دیجیتال، حتی یک عکس از مزرعه استخراج در اختیار مخاطبان قرار نمی‌دهند. شما باید مطمئن شوید که شرکت انتخاب شده دارای مزرعه استخراج واقعی و فعال است. حتما در انتخاب شرکت مد نظر، مستندات فعالیت مزرعه ماینینگ آن را به‌ دقت بررسی کنید.

 

3. توجه به‌ مدل عضوگیری شرکت استخراج ابری

اگر متوجه شدید که یک شرکت برای عضوگیری از مدل شرکت‌های هرمی استفاده می‌کند، تردید نکنید که با کلاهبرداری روبه‌رو هستید. بسیاری از شرکت‌ها، مشتریان خود را تشویق می‌کنند تا با معرفی دوستان از مزایای خاصی بهره‌مند شوند که این موضوع کاملا امری طبیعی است. مشکل از آن جایی شروع می‌شود که بعضی از شرکت‌ها تنها اجازه ثبت نام و سرمایه‌گذاری به‌ عنوان زیرشاخه را به‌ کاربران جدید می‌دهند. این یک نشانه جدی از کلاهبرداری بودن فعالیت آن‌ها است.

 

4. نحوه سرمایه‌گذاری و پرداخت سود

موضوع دیگری که باید در بررسی شرکت‌های استخراج ابری ارز دیجیتال مد نظر قرار دهید، مدل‌های فروش اشتراک آن‌ها است. اگر به‌ هر دلیل، یک شرکت وعده سود تضمین شده به‌ شما داد، حتما به‌ کلاهبرداری بودن فعالیت‌های آن شک کنید. فاکتورهای سودآوری صنعت ماینینگ از جمله قیمت ارز دیجیتال، هزینه برق، تعمیر و نگهداری سیستم‌ها و غیره مواردی هستند که عدم قطعیت در سودآوری استخراج را به‌ دنبال دارند. در چنین شرایطی، هیچ کس نمی‌تواند سودآوری استخراج را تضمین کند.

مدل پرداخت سود در شرکت‌های کلود ماینینگ نیز حائز اهمیت است. حتما کارمزدهای احتمالی در ازای ارائه خدمات را بررسی کنید. سهم سود سپرده‌گذاری را با سایر شرکت‌ها مقایسه کنید. دوره زمان پرداخت سود، قفل بودن سرمایه و آزادسازی آن، نحوه پرداخت سود در قالب ارز فیات یا ارز دیجیتال و غیره موضوعاتی هستند که در انتخاب شرکت کلود ماینینگ باید در نظر داشته باشید.

 

کلام پایانی

در این مطلب بررسی کردیم که کلود ماینینگ چیست و چه فرصت‌ها و تهدیدهایی را به‌ همراه دارد. اگر فکر می‌کنید که استخراج ابری ارز دیجیتال با موبایل خیلی ساده است، بهتر است در دیدگاه خود تجدید نظر کنید. متاسفانه به‌ نظر نمی‌رسد که در آینده نزدیک، بساط شرکت‌های کلاهبردار در زمینه کلود ماینینگ برچیده شود. به‌ همین دلیل باید با دقت و وسواس زیاد، بهترین ارائه دهنده خدمات استخراج ابری را شناسایی کنید. در این مسیر از بررسی نظرات و تجربیات سایر سرمایه‌گذاران غافل نشوید. در سطح وب، اطلاعات ارزشمندی از شرکت‌های کلاهبرداری استخراج ابری وجود دارد که حتما برای شما مفید خواهند بود.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

به‌ گزارش coingape.com، بیت کوین موفق شد در مارس 2024 رکورد جدیدی را حوالی 73700 دلار ثبت
به‌ گزارش theblock.co، تعداد گیمرهای بازی همستر کامبت از مرز 250 میلیون نفر فراتر رفته
به‌ گزارش cointelegraph.com، پیش‌بینی می‌شود که حجم معاملات ارز دیجیتال در سال 2024 از مرز
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات توکن‌های NFT در شبکه پالیگان نسبت به بیت کوین و

منتخب

مطالب مشابه

به‌ گزارش coingape.com، بیت کوین موفق شد در مارس 2024 رکورد جدیدی را حوالی 73700 دلار ثبت
به‌ گزارش theblock.co، تعداد گیمرهای بازی همستر کامبت از مرز 250 میلیون نفر فراتر رفته
به‌ گزارش cointelegraph.com، پیش‌بینی می‌شود که حجم معاملات ارز دیجیتال در سال 2024 از مرز
به‌ گزارش crypto.news، حجم معاملات توکن‌های NFT در شبکه پالیگان نسبت به بیت کوین و