20:00 | چهارشنبه 27 تیر 1403

تحلیل قیمت بیت کوین از نگاه حرفه ای ها

همانطور که مستحضر هستید مدت زیادی است که بیت کوین (BTC)، در کانال نزولی قرار دارد. امروز تاریخ 29 فروردین 1401، نیز برای بیت کوین خوش یمن نبود و مصادف شد با کاهش قیمت ۲.۱ درصدی آن. این رمز ارز جهانی، تنها طی 1 ساعت سقوط بدی را تجربه کرد و از سطح 40 هزار دلار به ۳۸٬۵۰۰ دلار رسید. در همین زمان ارز دیجیتال اتریوم نیز ۲.۷۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد و تا سطح  ۲٬۹۱۶ دلار کاهش یافت. پس از آن سایر رمز ارز های مهم بازار مانند بایننس (BNB) و ریپل (XRP) نیز در روند نزولی قرار گرفتند. در پی همین موضوع، داده‌ های سایت کوین‌ گلس، نشان می‌ دهد تنها طی یک ساعت، حدود ۱۱۰ میلیون دلار از معاملات آتی در بازار رمز ارزها لیکویید شد. حال بیایید تحلیل قیمت بیت کوین، را از نگاه تریدر های مشهور بازار داشته باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین توسط گلس نود

همانطور که توضیح کوتاهی ذکر شد، روند بیت کوین(BTC)، به شدت نزولی است. این رمز ارز محبوب با کاهش قیمت تا سطح ۳۸٬۵۰۰ دلار در امروز، باعث وحشت سرمایه گذاران شده است. بنیان‌گذاران شرکت تحلیلی گلسنود (Glassnode)، درباره وضعیت اخیر بازار ارز دیجیتال هشدار داد و خبر از ریزش بیشتر می دهد. این شرکت اعلام کرد عوامل اقتصادی موجود می‌ توانند شروع‌ کننده یک سقوط بزرگ برای این ارز دیجیتال باشند. گلسنود و چند تحلیل گر بزرگ دیگر مانند دیلی هودل، یان هاپل (Jan Happel) و یان آلِمان (Yann Allemann) عقیده دارند قیمت BTC ممکن است نزولی تر نیز بشود. گلسنود در این باره می گوید، اگر قیمت دلار کاهش یابد، به احتمال زیاد شاهد ریزش قیمت مجدد بیت کوین خواهیم بود.

احتمال ریزش قیمت بیت کوین

این تحلیل گران بزرگ، معتقد اند روند قیمت بیت کوین، تا حد زیادی به عوامل اقتصادی واکنش نشان می دهد و حساس است.  همچنین گلسنود می گوید با توجه به اعلامیه بانک مرکزی آمریکا مبنی بر کاهش ماهانه ۹۵ میلیارد دلار از رقم ترازنامه خود برای مقابله با تورم، به نظر می رسد شرایط اقتصادی شکننده است. به همین خاطر گلسنود و سایر تحلیل گران مشهور بازار، بر این باور اند که احتمال ریزش بیشتر بیت کوین بالا است. از سوی دیگر جنگ روسیه و اوکران تاثیر منفی بر بازار ارز دیجیتال می گذارد. زیرا طبق آمار، در هفته گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از بازار ارز های دیجیتال خارج شده و بیت کوین بیشترین حجم خروج سرمایه را ثبت کرده است.

آینده بیت کوین چگونه پیش بینی می شود؟

اکثر تحلیل گران مجرب بازار کریپتوکارنسی به خصوص گلس نود، عقیده دارند قیمت بیت کوین ممکن است با ریزش بیشتری مواجه شود. آن ها می گویند علاوه بر اینکه وضعیت اقتصاد در آینده مشخص نیست، ترس در بازار موج می زند. طبق داده‌ های درون‌ زنجیره‌ ای، فشار فروش در بازار ارز دیجیتال بسیار بالا است. این بدان معناست که سرمایه گذاران در حال فروش BTC های خود هستند که این امر به خودی خود باعث ریزش قیمت بیت کوین(BTC)، خواهد شد. حتی ممکن است در آینده ای نزدیک کف قیمت بیت کوین را مشاهده کنیم. زیرا دو عامل متزلزل بودن اقتصاد جهانی و فشار فروش، تاثیر زیادی در ریزش قیمت رمز ارز ها دارد.

از سوی دیگر در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین، این دارایی در کانال نزولی قرار گرفته است. این کانال از ۴ بهمن معتبر بوده است. ضلع پایینی این کانال صعودی در حال حاضر در محدوده ۳۶,۹۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی که بیت کوین حمایت ۳۸۵۰۰ دلار را از دست بدهد، محدوده ۳۷,۰۰۰ دلار حمایت سنگینی را خواهد داشت. در صورت از دست رفتن این کانال نزولی می‌توان گفت روند کلی بازار تغییر کرده است و به حالت نزولی درآمده است. البته شایان ذکر است پس از بازگشت بیت کوین به روند صعودی، انتظار می رود قیمت آن به اوج خود برسد.

اشتراک گذاری

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
عضویت
آگاه شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها

تازه ها

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد

منتخب

مطالب مشابه

تامین مالی برای راه‌اندازی و توسعه پروژه‌های کریپتویی یک ضرورت است. بسیاری از
به گزارش cointelegraph.com، صبح روز 27 تیر ماه 1403 بیت کوین در آستانه رسیدن به 66000 دلار قرار
به‌ گزارش cointelegraph.com، در فاصله بین 24 تا 26 تیر 1403 قیمت ارز دیجیتال سولانا 13 درصد
به‌ گزارش crypto.news، همستر کامبت بالاخره در سایت کوین مارکت کپ فهرست شد. نماد