اخباراخبار بیت کوین

آیا تراکنش های BTC در اروپا ممنوع می شود؟

هفته گذشته پارلمان اروپا اعلام کرد تصمیم دارد تراکنش های ناشناس بیت کوین را در اروپا ممنوع کند. طبق این خبر قرار بر این شد که این طرح در پارلمان اروپا رای گیری شود و تعداد موافقین و مخالفین آن مشخص شود. این پارلمان در اینباره گفت که تراکنش های ناشناس بیت کوین خطرناک است و باید حذف شود. درحال حاضر نیز، مقامات اروپایی اعلام کردند علاوه بر طرح قبلی، با استخراج بیت کوین نیز موافق نیستند. این اتحادیه اعلام کرد نه تنها تراکنش های BTC در اروپا باید ممنوع شود، بلکه از استخراج آن نیز باید جلوگیری شود. در ادامه برخی از صحبت های پارلمان اروپا درباره بیت کوین را با یکدیگر بررسی می کنیم.

آیا تراکنش های BTC در اروپا ممنوع می شود؟

از زمانی که فناوری خارق العاده بیت کوین به وجود آمد، نگرانی هایی در مورد انرژی مصرفی آن وجود داشت. در حال حاضر نیز پارلمان اروپا اعلام کرده است برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی مصرفی، باید استخراج بیت کوین از میان برداشته شود. همچنین این اتحادیه معتقد است برای رفع مشکل استخراج، ابتدا باید معاملات BTC، ممنوع شود تا استخراج به کلی از میان برداشته شود. طبق تحقیقات سازمان فرهنگ دیجیتال نتزپولیتیک (Netzpolitik)، مقامات اتحادیه اروپا می گویند برای کاهش انرژی مصرفی استخراج بیت کوین باید معاملات آن ممنوع شود. اروپا بر این باور است ممنوعیت تراکنش های BTC در اروپا، نه تنها به نظم بیشتر می شود بلکه از منابع زمین نیز محافظت می شود.

تراکنش های بیت کوین در اروپا

هفته گذشته طی یک جلسه، اتحادیه اروپا با ناظر امور مالی سوئد و یکی آژانس‌ های محافظت از محیط زیست سندی ارائه شد که در آن از نگرانی های زیست محیطی استخراج سخن گفتند. این مقامات اعلام کردند که ضروری است استخراج بیت کوین از مکانیزم اثبات کار به اثبات سهام تغییر کند. آن ها عقیده دارند اگر ساختار اثبات سهام برای استخراج BTC عملی شود، می تواند خطرات زیست محیطی را از میان بردارد. لازم به ذکر است اثبات سهام به مکانیزمی می گویند که نیاز به دستگاه های قدرتمند ASIC ندارد. در این روش بلاک ها توسط اجماع تکمیل می شوند. یکی از مقامات در این باره گفته است:

البته برخی دیگر از مقامات اروپا اعلام کردند افرادی که در حوزه کریپتو فعالیت می کنند کاملا از خطرات آن آگاه هستند. به همین دلیل نیازی به ممنوعیت تراکنش های بیت کوین نیست. همچنین این مقامات تاکید کردند که نیازی به ملاحضه بیشتر نیست و سرمایه گذاران از خطرات این عرصه با خبر هستند. اما با این حال صحبت های اخیر مقامات اروپا، نشان می دهد این کشور خواستار قانون گذاری های سفت و سخت برای این عرصه است. گزارش اخیر نشان می‌ دهد که بعضی مقامات اتحادیه اروپا موضعی بسیار منفی و نگران‌کننده در مورد الگوریتم اثبات کار دارند و ممکن است موضع آن‌ ها در آینده بار دیگر راه خود را به مواد قانونی مورد بررسی پبدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا